reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy,wprowadzanie mleka,temat rzeka........

Marlena**

Aktywna w BB
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2010
Postów
75
Jestem po wizyie u gastroenderologa z moją 4-miesięczną córką. Lekarz podejrzewa nietolerancję laktozy i zalecił stopnowe przejście z Bebilonu Pepti na Nutramigen i wstrzymać się z rozszerzeniem diety dzidziusa co najmniej jeszcze miesiąc.
Dziewczyny, jak udało się Was dzieciom podawać Nutramigen? Rzeczywiście oswajają się z tym smakiem i zaczynają pić normalnie mleko (moja wypija po 60 ml bebilonu pepti i wygina się i płacze). Na jakiej podstawie zdiagnozowano u waszych niemowląt ową nietoleracje? Bo podaniu Nutramigenu - po jakim czasie widać poprawę? Jak to u Was się objawia, przebiega i jak sobie radzicie?
 
reklama
U nas byly wieczorne placze, refluks, nam sie polepszylo po pepti jakos w 2 tyg i wszystkie bole przeszly
 
witam się, moja Zosieńka nieco starsza, ale problemy podobne...
u nas to wyglądało tak, ze prawie nic nie jadłam karmiąc piersia, a ona i tak miała biegunki, wysypki (ma też zdiagnozowane atopowe zapalenie skóry)...
wiec lekarze (konsultowałam u 2 pediatrów i 2 alergologów, w tym jeden również ze specjalnością dermatologiczną) zgodnie stwierdzili, ze niestety trzeba dziecko odstawić od piersi i przejść na pepti... była poprawa, lecz nieznaczna bardzo... po miesiacu przeszliśmy na nutramigen i od tej pory było coraz lepiej.... wiec stwierdzili, ze prawdopodobnie nietolerancja laktozy...

co do podawania nutrasyfu - moje dziecię też na początku nie chciało, ale po porstu to przetrzymałam, jak byłą głodna to wypiła i wreszcie poszło... moze nieludzkie, ale chyba jedyna metoda w tym wieku... po 3-4 dniach przeszły grymasy i wrzaski i pije do dziś dnia

później to już można mieszać w formie kaszek, próbować dosładzać sokami itd... ale ja tego unikałam (tzn. kaszki oczywiscie robie na nutra), do tj pory Zosieńka pije ładnie "czysty" nutramigen... a musi go wypić dziennie ok. 600 - 700 ml, bo niestety ma nietolerancję białka mleka krowiego, kurzego i nawet po przepiórczych ja wysypuje...

od momentu przejscia na nutra skończyły sie problemy z brzuszkiem - zero kolek i biegunek - teraz oczyiwście sporadycznie sie zdarzają, ale to musi coś zjeść nieodpowiedniego (o czym ja wczesniej nie wiem że nieodpowiednie oczywiscie - po prostu cały czas testujemy, co moze jesć a co nie)
im szybciej przejdziesz na nutra tym lepiej, bo jak dzieciatko zacznie poznawać nowe smaki, będzie znacznie trudniej...
wiem, ze to niełatwe - moja Zosia tez musiała przejść z piersi przez pepti na nutrasyf i łatwo nie było, ale jak nie ma wyjścia to musi się udać...


co do rozszerzania diety - ja też miałam zalecenie żeby poczekać aż skończy minimum 5 miesiecy, zaczęłam jak skończyłą 6, bo wtedy mniej wiecej ustabilizowała sie skóra (wcześniej była tak wysypana, ze cieżko by mi było ocenić, jak reaguje na nowy produkt). Natomiast z wprowadzaniem glutenu musiałam czekać aż skończy 11 miesiecy. z wprowadzaniem laktozy i wogóle cukrów innych niż z owoców mam czekac aż skończy 2 lata. O mleku i jajkach nie wspomne, ale wierzę że doczekam się, zeZosia bedzie wcinać jogurty, serki i jajecznicę :))

proponowałabym:
1. na pewno zapytać o gluten - zgodnie z nowym schematem powinno sie go zacząć wprowadzać już mniej więcej w 5-6 miesiącu (w zależności od karmienia), wieć pytanie do zadania lekarzom na dniach niemalże, żeby iminniczce mojej córeczki krzywdy jakowej nie uczynić:tak:
2. bycie w kontakcie z alergologiem (aczkolwiek podejrzewam, ze jesteś skoro trafiłaś z Zosieńką do gastroenterologa)

i życzę powodzenia i cierpliwości!!!
i głowa do góry - Zosieńki to baaardzo twarde zawodniczki:tak:
 
moja mała jest na piersi
też wieczorem bardzo płacze, dużo ulewa itd.
czy to może być to?

jest to prawdopodobne, ale jeżeli tylko wieczorem ma takie objawy, to nie wiem...
poza tym u nas np.nie było ulewania, tylko masakryczne biegunki - dosłownie nie zdążałam ze zmianą pieluchy... ech, jak sobie przypomnę to słabne...
 
dziewczyny.. nietolerancje laktozy stwierdza się tylko i wyłącznie u niemowlaka na podstawie badania kupki.. chyba to test Kerra się nazywa.. nie można nietolerancji u niemowlaka okreslać na podstawie objawów czy na oko... rany.. weźcie zróbcie to badanie w normalnym labo i wtedy będzie wiadomo.. poza tym, przy nietolerancji laktozy w kupkach dziecka widoczne są białe grudki...

edit: test Kerrego....
 
Ostatnia edycja:
mój synek ma za tydzien 4 miesiace i ma objawy alergii lekka wysypka na buzi i luzne stolce wizyte u pediatry mam dopiero w piatek w zwiazku z tym mam do was pytanie czy dopiero teraz mogła wyjsc alergia na cos co jem cały czas (karmie tylko piersia) ?
 
dziewczyny.. nietolerancje laktozy stwierdza się tylko i wyłącznie u niemowlaka na podstawie badania kupki.. chyba to test Kerra się nazywa.. nie można nietolerancji u niemowlaka okreslać na podstawie objawów czy na oko... rany.. weźcie zróbcie to badanie w normalnym labo i wtedy będzie wiadomo.. poza tym, przy nietolerancji laktozy w kupkach dziecka widoczne są białe grudki...

toteż u nas było podejrzenie, potwierdzenia nie mam, tylko wiem, ze względny spokój nastąpił po przejsciu na nutramigen
 
reklama
dziewczyny.. nietolerancje laktozy stwierdza się tylko i wyłącznie u niemowlaka na podstawie badania kupki.. chyba to test Kerra się nazywa.. nie można nietolerancji u niemowlaka okreslać na podstawie objawów czy na oko... rany.. weźcie zróbcie to badanie w normalnym labo i wtedy będzie wiadomo.. poza tym, przy nietolerancji laktozy w kupkach dziecka widoczne są białe grudki...

edit: test Kerrego....

U nas tez jakos po podaniu pepti zle objawy przeszly.....
 
Do góry