reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy ?

Brozia26

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2020
Postów
26
Witam, chciałabym się zapytać czy to może być nietolerancja laktozy
Mój synek ma 7 miesięcy i je praktycznie wszytko problem mam taki ze np po zjedzeniu jogurtu miał wodniste kupki i ich było więcej, dziś zjadł kanapkę z serkiem białym i tez taka luźniejsza kupa była. Cały czas KP i jak zje np zupę zabielana śmietana albo sos w którym tez jest śmietana to nic takiego nie występuje. Kaszki na mleku modyfikowanym je i tez mu noc nie dolega po tym.
 
reklama
U nas nietolerancja pojawiła się w 2 tyg życia i nawet KP musiałam odstawić z, tym, że w tedy wodnista kupka, ból brzucha . Z racji że nie wiadomo było czy to nietolerancja wrodzona czy przejściowa co jakiś czas robimy test i po podaniu mlecznego jogurtu u nas poliki stają się bardzo czerwone i popękane a młody ma teraz 9 MC. Z tego co przeszliśmy nie sugerowalo by mi to nietolerancji tylko po prostu organizm tak reaguje na te produkty. Radziła bym podawać je w małych ilościach i w większych odstępach czasu i zobaczyć co będzie dalej
 
U nas nietolerancja pojawiła się w 2 tyg życia i nawet KP musiałam odstawić z, tym, że w tedy wodnista kupka, ból brzucha . Z racji że nie wiadomo było czy to nietolerancja wrodzona czy przejściowa co jakiś czas robimy test i po podaniu mlecznego jogurtu u nas poliki stają się bardzo czerwone i popękane a młody ma teraz 9 MC. Z tego co przeszliśmy nie sugerowalo by mi to nietolerancji tylko po prostu organizm tak reaguje na te produkty. Radziła bym podawać je w małych ilościach i w większych odstępach czasu i zobaczyć co będzie dalej
Właśnie nawet tego nie łączyłam z tym bo cały czas KP i nic mu nie było takiego dopiero dziś tak mi to przyszło do głowy ze to może to bo akurat ten serek biały zjadł i już inna kupa. Odczekam jakoś czas i znów mu podam jakoś nabiał żeby zobaczyć jak zareaguje
 
Wydaje mi sie ze zbyt duzo bialka krowiego naraz, jogurty, ser bialy itp trzeba wprowadzac powoli. Ja zaczynalam dopiero kolo 8 miesiaca, po lyzeczce, wlasnie po to zeby brzuszek sie przyzwyczail. Przy rozszerzaniu diety kupki sie zmieniaja dlatego tak wazne jest zeby nie przesadzac i dac czas na przyzwyczajenie sie jelit do innej pracy niz dotychczas.
Nie zabielaj śmietaną zupek, tylko wlasnie odrobina jogurtu, lub wogole, mozesz tez dodac zoltko na przyklad l. Śmietana jest ciezka, tlusta, mimo ze malemu nic nie jest lepiej dla zdrowia ograniczac tego typu rzeczy.
 
Jeżeli po Twoim mleku nic synkowi nie było to na pewno nie jest to nietolerancja laktozy. Ta jest obecna także w kobiecym pokarmie. Może to być alergia na białka mleka krowiego. Natomiast jeżeli objaw nie występuje za każdym razem po podaniu nabiału tylko okazjonalnie, to myślę, że chodzi o coś innego. Z tego co piszesz, objawy występują po podaniu mało przetworzonego nabiału, a po mleku modyfikowanym czy ugotowanej śmietanie ku nie. Więc myślę, że brzuszek synka nie jest jeszcze gotowy na takie ilości nieprzetworzonego nabiału.
 
Wydaje mi sie ze zbyt duzo bialka krowiego naraz, jogurty, ser bialy itp trzeba wprowadzac powoli. Ja zaczynalam dopiero kolo 8 miesiaca, po lyzeczce, wlasnie po to zeby brzuszek sie przyzwyczail. Przy rozszerzaniu diety kupki sie zmieniaja dlatego tak wazne jest zeby nie przesadzac i dac czas na przyzwyczajenie sie jelit do innej pracy niz dotychczas.
Nie zabielaj śmietaną zupek, tylko wlasnie odrobina jogurtu, lub wogole, mozesz tez dodac zoltko na przyklad l. Śmietana jest ciezka, tlusta, mimo ze malemu nic nie jest lepiej dla zdrowia ograniczac tego typu rzeczy.
On to w odstępie kilku tygodni dostał, nie wszystko jednego dnia. Te inne kupi wystąpiły dwa razy odkąd rozszerzamy dietę i dlatego wcześniej nawet o tym nie pomyślałam ze to może być alergia albo nietolerancja 🤷‍♀️
 
My od początku rozszerzania diety podajemy wszystko oprócz soli cukru miodu i grzybów. Nie zjadł tego bardzo dużo tylko pół kromeczki.
Jeśli coś dziecku nie leży, to wystarczy tego odrobina. Właśnie dlatego przy rozszerzaniu diety nowy produkt wprowadza się delikatnie i przez 7 dni. Bo do tego czasu może wyjść nietolerancja czy alergią. Czasem ciało musi się wysycic zanim pokaże reakcje.
Moje dziecko wystarczy po buzi mlekiem posmarować i do 10 min pojawia się zaczerwienienie, mimo, że badania pokazują zaledwie 3 stopień reakcji na białko mleka krowiego i kazeinę. Normalnie dla lekarzy to nie alergią, a ona nie może jeść nie tylko mleka, ale wszystkiego, co ma jakikolwiek jego dodatek. Z mm wlacznie. O dziwo najmniejszy problem ma z jogurtami i serami owczymi. Może od takich zacznij.
 
reklama
On to w odstępie kilku tygodni dostał, nie wszystko jednego dnia. Te inne kupi wystąpiły dwa razy odkąd rozszerzamy dietę i dlatego wcześniej nawet o tym nie pomyślałam ze to może być alergia albo nietolerancja 🤷‍♀️
Ja wiem ze nie jednego dnia, ale dla 7 miesięcznego dziecka moze byc poprostu za wczesnie na nabial w wiekszych ilosciach. Na kazdy nowy produkt jelita moga zareagowac rozwolnieniem badz zatwardzeniem.
 
Do góry