reklama

Nietolerancja laktozy ??

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez kzkasia, 16 Listopad 2010.

1. kzkasia

kzkasia Aktywna w BB

Mam pytanie. Mój syn od 3 miesiąca życia jest na nutramigenie, ponieważ ma nietolerancje laktozy. Lekarka powiedziała, że po trzech miesiącach na tym mleku będziemy mogli przejść na zwykłe (bebiko, nan). Moim pytaniem jest czy się wyrasta z nietolerancji czy te mleczko leczy. Czy jak podam bebiko to nie zaczną się znowu kolki i oczywiście czy mój maluch, będzie chciał inne mleko. Czy zbytnio się nie przyzwyczaił do nutramiegnu. Miał ktoś może podobny problem ??

2. neci88

neci88 Fanka BB :)

cózzz,rady nie ma,nutramigen ma bardzi specyficzny smak i niektóre dzieci nie chca innego.musisz spróbowac a dowiedz sie.najwazniejsze aby bebiko czy inne mleko wprowadzac baaardzo powoli stopniowo mieszajac z nutramigenem aby sie przyzwyczajał do nowego smaku,zeby nie była to zbyt drastyczna zmiana.mam nadzieje ze pomogłam choc troszke

3. reklama
  4. Klementinka

Klementinka Fanka BB :)

z nietolerancji laktozy mozna wyrosnac poniewaz starsze dzieci zaczynaja produkowac wiecej laktazy- enzymu rozkladajacego laktoze
    oczywiscie sa przypadki "niewyrosniecia" ale tego Ci nie zycze

5. cliath

cliath Zaciekawiona BB

enfamil ma mleko 0-lac bez laktozy.
    Może ten nutramigen trochę był na wyrost?

6. kzkasia

kzkasia Aktywna w BB

Teraz już nie będę zmieniać mleka. Mały je toleruje i piję bez problemu. Ma być do stycznia na tym mleku a potem mamy zmieniać zwykłe.

7. kzkasia

kzkasia Aktywna w BB

Ale dlaczego na wyrost był nutramigen ??

8. neci88

bo to mleczko dla dzieci z alergia pokarmowa

9. kzkasia

kzkasia Aktywna w BB

Ale także stosowane przy nietolerancji laktozy. Którą mój syn posiada.

10. reklama
  11. neci88

wiem wiem,próbuje tylko wyjasnic o co chodziło poprzedniczce

12. cliath

cliath Zaciekawiona BB

Dziewczyny, nutramigen to lek, który powinien być podawany w skrajnych przypadkach- to nie jest mleko tylko mieszanka składników, które mają zaspokoić potrzeby żywieniowe.
    Jeśli dziecko ma stwierdzoną nietolerancję laktozy to powinno dostać mleko jej pozbawione.
    Nutramigen to trochę z siekierą na mrówkę.
    Nie zrozumcie mnie źle , ja nie krytykuję tego, że któraś podaje nutramigen.
    Uważam po prostu, że lekarze nadużywają tego środka.
    Mam nadzieję, że wszystko jest ok.
    PS w nietolerancji lactozy powinny pomóc (nieznacznie) probiotyki zawierające streptococcus thermophilus.

Poleć forum