reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy ??

cliath Może masz rację ale ja ufam mojej lekarce. Ja sama byłam u niej od maleńkości pod opieką. Przeżyłam z małym terror do 3 miesiąca kolki. Nie spałam z nim do 4 rano codziennie, aż padał z wykończenia. Miałam bebilon pepti nie pomogło. Dopiero po tym mleczku maluszek się uspokoił.
 
reklama
Witam u moich dziewczynek lekarka podejrzewa nietolerancje laktozy (bóle brzucha, darcie sie nawet kilka godz dziennie bez przerwy) 7 tyg karmilam piersia plus mm 1 lub2 butelki dziennie. Lekarka zmienila mleko na pepti plus moja piers i dieta (prawie nic nie jadlam), mimo tego darcie bylo nadal, zadne kropelki nie pomagaly, po drodze przyplatalo sie mega zapalenie piersi i dziewczynki teraz pija tylko pepti. Obie ladnie jedza, przybieraja ze hoho, u jednej pojawil sie sluz w kupce plus pasma krwi, dziecko jest pogodne bez goraczki, lekarka dala na 5 dni smekte i lacidobaby poprawa byla na 1 dzien, teraz dalej to samo, czy moze byc tak ze laktoza ktora jest w pepti wywoluje te objawy?? Druga corka robi kupki bez zarzutow no moze mogly by mniej cuchnac ;)
 
Bardzo możliwe. Mój malutki dalej miał kolki na pepti plus właśnie kupki ze śluzem, dlatego przeszliśmy na nutramigen poprawa po ok. tyg i już kupki ok i brak śluzu zero kolek.
 
Dziewczyny często tak jest, że lekarz tak naprawdę nie wie co dziecku dolega.
Kolka też nie wiadomo od czego jest.
Nietolerancję laktozy łatwo sprawdzić - podając mleko jej pozbawione jeśli to nie pomaga to znaczy, że przyczyna leży jednak gdzie indziej.
I tak jeśli dziecko ma kolki od wzdęć to powinien pomóc simeticon - wystarczy kupić esputicon i policzyć dawkę zamiast zachwycać się sab simplexem, który niczym się nie różni poza dawką.
jeśli ma kolki od nietolerancji laktozy to jak piałam wyżej
jeśli to alergia to oczywiście w pewnych przypadkach nutramigen jest jedynym wyjściem.
Pamiętajcie jednak - jeśli jest alergia to lepiej jest karmić piersią i podawać leki niż karmić nutramigenem.
Rozumiem jednak matki bo kazda z nas chce ulżyć dziecku i do kogoś trzeba mieć zaufanie.
Uważam też, że jeśli chodzi o korzyści wynikające z karmienia piersią to zdecydowanie bardziej świadome pozostają matki niż... lekarze
 
No ale jeżeli dziewczyna piszę, że pokazują się kupki ze śluzem i krwią to już jest jakaś oznaka, że trzeba zmienić mleczko. U mojego małego nie było samych kolek były też kupki ze śluzem, pieniste to zadecydowało o tym, że należy zmienić mleko i nie powiem tydzień na tym mleczku inne dziecko. Zero kolek. A tak to on nie miał jednej kolki w ciągu nocy. Tylko non stop aż padał ze zmęczenia o 4 a tak to ciągłe noszenie. Też jestem zdania, że najlepsze jest karmienie piersią ale u mnie za słaby pokarm. Mały po urodzeniu spadał szybko na wadzę przez co musiałam podawać mu mleko modyfikowane co spowodowało zaburzenia laktacji. W końcu po miesiącu przeszłam na sztuczne karmienie. O wiele bardziej bym wolała karmić w końcu to wygoda w nocy nie trzeba wstawać ino cyc dać. I co do lekarzy masz rację. Sami niekiedy nie wiedzą co dziecku jest.
 
aha dodam, że na kolki podawałam przeróżne środki i nic nie pomagało ( plantex, esputico, espumisan,infacol, colinox, masowanie, suszarka) nic nie poamagało
 
reklama
najprawdopodobniej wynikały z niedojrzałości układu pokarmowego. Czasem po prostu mało co pomaga.
Minie samo i rozumiem jeśli mama chcąc ulżyć dziecku podaje nutramigen.
 
Do góry