reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nietolerancja laktozy

*mammi

Igorek całym moim życiem!
Dołączył(a)
13 Luty 2010
Postów
178
Miasto
Lubin
Mój 3-miesięczny synek nie toleruje laktozy. W tej chwili stosujemy mleko Bebilon Comfort, które ma obniżoną zawartość laktozy. Czy jest w sprzedaży jakieś inne mleko z małą zawartością laktozy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
reklama
Pani Agnieszko,
a co Pani poleca po 6 m-cu? Ja rowniez uzywam Aptamil Comfort ( inna nazwa bebilonu w anglii). Dzieciaki moje maja 5,5 m-ca i zaczely mi sie czesciej budzic w nocy z powodu glodu. Jak dlugo ten Aptamil/Bebilon Comfort mozna podawac? Moze zagescic je jakims kleikiem? Na mleko na recepte raczej nie mam szans. Dziekuje
 
Czy używa Pani Bebilonu 2 czyli po 4 m.ż jeśli nie to proszę wprowadzić ten rodzaj mleka. Natomiast oczywiście może Pani na noc zagęszczać mleko np. kleikiem ryżowym.
 
Witam. Czy to możliwe, że rzadkie jak woda, śmierdzące kupki, żółte jak u niemowlaka u 15 mies. dziecka mogą wskazywać na nietolerancję laktozy lub glutenu? Bardzo śmierdzące i częste bączki-w sumie popłakuje, jak już zrobi to jest spokój.Zuzia ma nadwagę ok. 1.5 kg.Nigdy nie było problemów skórnych.Tak było od urodzenia-5-7 kupek na dobę,wszystko przesiąknięte na wylot- córeczka zawsze musiała być kąpana(nawet w żłobku-co bardzo ją stresowało).Mieszkam w Irlandii. Lekarka irlandzka twierdzi, że to albo wirus, następnym razem, że na 100% ząbki, potem, że pewnie w żłobku coś zjadła i ma biegunkę.I tak od miesięcy. Ja wyczytałam, w internecie, że może to być nietolerancja laktozy lub glutenu, nieraz obu. Powiedziałam to lekarce-kazała podawać małej mleko ryżowe zamiast modyfikowanego. Nastapiła lekka poprawa. Po kolejnej wizycie zapytałam o gluten, to zdziwiła się bardzo. Ja sama odstawiłam jej gluten i zmieniłam mleko na modyfikowane SMA bez laktozy, dla dzieci. Teraz jest ogromna poprawa. Kupki jeszcze nie mają konsystencji"plasteliny", są rzadsze, ale już nie wodniste, skończyły się śmierdzące gazy,nocne płacze i postękiwania. W marcu lecę z Zuzią do PL. Proszę poradzić jakie badania powinnam wykonać.
 
Do góry