reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nietrzymanie moczu po porodach

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2011
Postów
12
Cześć,

Urodziłam dwójkę dzieci. Niedawno zauważyłam, że mam problem z nietrzymaniem moczu (zwłaszcza jak skaczę, biegam). Czy to normalne? Da się wyleczyć? Jestem młoda i nie chcę się do tego przyzwyczajać :(
 
reklama
Nietrzymanie moczu zdarza się po porodach, czasem nawet już w ciąży. Nazywa się też wysiłkowym nietrzymaniem moczu, bo bardzo często wycieka po kilka kropel moczu przy wysiłku, jak u Ciebie, a także przy kaszlnięciu, kichaniu itp. Oznacza to, że masz osłabione mięśnie. Przede wszystkim ćwicz mięśnie Kegla oraz trenuj pęcherz- kiedy czujesz parcie na pęcherz próbuj chwilę odroczyć wizytę w łazience. W czasie siusiania też możesz zaciskać na chwilę mięśnie. Wszystko po to, żeby wzmocnić mięśnie. Jeśli problem jest nasilony, to porozmawiaj ze swoim ginekologiem- są leki roślinne, które mogą Ci pomóc wyleczyć przypadłość, np. Femurin, Femudar, Feminost. W ostateczności są też chemiczne, ale to już po konsultacji, na receptę...
 
Należy ćwiczyć mięśnie dna miednicy, tak jak wspomniała MajaPe lecz nie wskazane jest przetrzymywanie moczu w pęcherzu, tak samo przerywanie strumienia moczu podczas siusiania można wyrobić sobie złe nawyki. Zatrzymywanie strumienia jest pomocne podczas nauki gdy nie wiemy jakie mięśnie mamy zaciskać. Nie zapominajmy jednak, że mięsnie tułowia mają znaczenie. Trzeba wzmocnić mięśnie brzucha wszystkie (skośne, poprzeczny no i prosty) zmieni się wtedy ustawienie miednicy i podciągnie rozciągnięte mm. dna miednicy. pamiętać trzeba o poprawnej postawie ciała i ogólnym wzmocnieniu organizmu. Tym problemem zajmują się również fizjoterapeuci prowadząc specjalne ćwiczenia. Nie martw się troszkę pracy i kłopot minie.
 
U mnie zaczęło się już w ciąży. Po ciąży zostało.
Ćwiczenia mięśni Kegla nie pomagają.
Nauczyłam się z tym już żyć. Póki nie jest gorzej wkładki wystarczają.
Może po prostu trzeba to zaakceptować?
 
Witam. Również mam ten sam problem, nietrzymanie moczu który pojawił się po urodzeniu maluszka. Niestety dostałam informację, że może zaniknąć ale w tej kwestii nic się nie zmienia. Czy któraś z was korzystała z zabiegów, które mają wpływ na ten problem?
 
Miałam ten sam problem! Ćwiczenia zalecone przez lekarza po pewnym czasie przyniosły efekty. Może wszystko całkowicie nie wróciło do normy, ale jest lepiej
 
Miałam tak po urodzeniu dziecka.. zauważyłam jakoś 7 miesiecy po urodzeniu. Mąż chciał trochę się przebiec więc ja też chciałam. Gdy biegłam zaczęłam czuć jak leci mi ciurkiem. Spowrotem szybko do domu bo leciało po nogawkach. Jednak samoistnie wróciło wszystko do normy, może akurat miałam takie szczęście.
 
reklama
Miałam to samo. Polecam Hifu, ja miałam Ultravera. Jeden zabieg zupełnie niebolesny. Potem miałam jeszcze robione radiofrekwencję. Dolegliwości już nie mam. Mogę skakać, kichać itp bez obaw.
 
reklama
Do góry