reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nietrzymanie moczu po porodach

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2011
Postów
12
Cześć,

Urodziłam dwójkę dzieci. Niedawno zauważyłam, że mam problem z nietrzymaniem moczu (zwłaszcza jak skaczę, biegam). Czy to normalne? Da się wyleczyć? Jestem młoda i nie chcę się do tego przyzwyczajać :(
 
reklama
Żadne lasery, kochana ćwicz mięśnie Kegla:

Ćwiczenia mięśni są bardzo skuteczne, pod warunkiem że są wykonywane systematycznie i prawidłowo. Kegel zalecał wykonywanie ćwiczeń trzy razy dziennie przez minimum 5–10 minut. Aby ćwiczyć prawidłowo, powinnaś:

- napinać mięśnie dna miednicy (otaczające pochwę, cewkę moczową i odbytnicę), ale bez napinania mięśni pośladków i brzucha
- unikać ćwiczeń podczas oddawania moczu, bo utrudnia to opróżnienie pęcherza, co może wywołać infekcję
- normalnie oddychać (nie wstrzymywać oddechu).

Ćwiczymy 3 x dziennie, po zrobieniu siku, na siedząco ....ale nie przy robieniu siku. Na początek wystarczy powtórzeń, a potem ich dowolność.

I efekty w końcu się pojawią :)
 
Dołączam się do koleżanki. Ćwiczenia mięśni mogą być skuteczne jeżeli wykonujesz je regularnie....Czasami jednak nawet to nie pomaga. Po mojej ciąży, kiedy urodziłam Dawida, przez tą przypadłość nie mogłam normalnie funkcjonować.
Ćwiczyłam ale przy codziennych obowiązkach i opieką nad dzieckiem nie miałam na to tyle czasu, a że, że chciałam się tego pozbyć za wszelką cenę, zdecydowałam się na ten zabieg: Link do: Laser Aphrodite rewitalizacja laserowa pochwy i sromu Wrocław . Zabieg krótki, bezbolesny i wszystko wraca do normy. Widzę, że jestem drugą osobą, która to poleca i słusznie :)!
 
Do góry