reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Nietrzymanie moczu. Temat, który dotyczy dużej części z nas i stanowi tabu. Dlatego postanowiłyśmy rozwiać wasze wątpliwości. Agata Skoworodko - fizjoterapeutka uroginekologiczna bardzo przystępnie i oczywiście merytorycznie przeprowadza nas przez ten trudny temat.


O czym mówimy? Oto niektóre zagadnienia:

  • Czy nietrzymanie moczu może pojawić się w ciąży, czy dopiero po porodzie?
  • Dlaczego warto pójść do fizjoterapeuty uroginekologicznego lub do położnej?
  • Jak zadbać o siebie, w jaki sposób siadać, podnosić ciężkie przedmioty, czy nosić maluszka?
  • Gdzie szukać pomocy i dlaczego nie warto zwlekać?
Agatę na co dzień znajdziecie w Fizjoklinice
 
reklama
Wiecie co mnie najbardziej wkurza, że w Polsce ten temat jest właściwie nieobecny, a przecież ważny. We Francji czy Szwajcarii kobiety po porodzie muszą się spotkać z fizjoterapeutą uroginekologicznym, żeby sprawdzić, czy wszystko ok i dodatkowo przejść trening, dzięki któremu ich narządy wrócą do normy. A czy wam, ktokolwiek w szpitalu powiedział coś na temat tego, co robić, jeśli pojawi się nietrzymanie moczu?
 
Mnie nikt nie instruowal, ale przed porodem dość sporo wiedzy nabyłam, jako że moja mama miała opadanie narządów rodnych. Mnie brakuje jeszcze rzetelnego badania ginekologa po porodzie, który sprawdziłby, czy zwrócił uwagę na to w jakim stanie narzady są po porodzie.
 
Ostatnia edycja:
Temat totalny tabu. Nie poruszany ani w ciąży ani po porodzie. Tylko i wyłącznie poszukiwania własne pomagają w opracowaniu ćwiczeń i metod radzenia sobie.
Ostatnie miesiące ciąży pomimo ze są cudowne w oczekiwaniu na maleństwo, to jednak bez odpowiedniej wkładki ciężko wyjść spokojnie z domu. Przecieki są przecież normą.
Dopiero co społeczeństwo nasze "zakceptowalo" pieluchy dla dorosłych. Jednak dla młodych kobiet nietrzymających moczu dopiero w aptece mozna odszukać odpowiedni produkt. Tak jakby problem nie istniał wcale.
 
Dlatego warto obejrzeć wywiad, bo Agata podaje różne sposoby, jak zadbać o siebie i w jaki sposób siadać, wstawać, czy nosić maluszka, żeby nie robić dodatkowego ucisku.
 
Myślę tak jak wy że temat nieporuszany ale w dużej mierze same robimy z niego temat tabu bo przecież "gdzież bym się przyznała że mam z tym problem po 6 ciazach"?!. :) także ten dzięki wam za temat wywiadu :*
 
Powiem szczerze, że ja aż się boję co będzie na tzw. "starość" :/ ale bije się w pierś że nic w temacie nie robię. Jedyne wskazówki miałam na szkole rodzenia
 
Jest kilak filmów z Agatą, które robiłyśmy. Np. o mięśniach Kegla i warto pooglądać i zastosować jej propozycje. A zaraz wrzucę film o ,... sikaniu. To jest dopiero petarda. Czy wiecie, że sikanie " na Małysza" jest niezdrowe, a na zapas to już w ogóle :)
 
reklama
Do góry