reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietrzymanie zwieraczy odbytu po porodzie

Vi89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
32
Dziewczyny czy ktoś miał taki problem? 3 dni temu urodzilam. Rana i szycie wgl praktycznie nie bolą. Boli mnie za to odbyt mam takie uczucie ciężkości i nie mogę kontrolować gazów wychodzą po prostu same jakby odbyt był cały czas otwarty. Czy to może być przejściowe? Lekarz nic na to nie mówił. Zbadał palcem odbyt stwierdził zatwardzenie i dal czopek. Czy komuś coś takiego się cofnęło? Jestem przerazona😢
 
reklama
Po pierwsze jesteś kochana trzy dni po porodzie, daj czas na jakąkolwiek regenerację.
Nie bardzo wyobrażam sobie teraz jakiekolwiek ćwiczenia. Zaufalabym bardziej położnej niż lekarzowi. Mój przy obniżeniu narządów powiedział że to normalne a położna i urofizjotetapeuta - że nie i że trzeba ćwiczyć.
Ale na razie to fizjologia, naprawdę jesteś krótko po porodzie.
 
Kochana tak szybko po porodzie niestety niewiele da się powiedzieć, niektóre panie mają też problem z nietrzymaniem moczu. Jest to na pewno dla Ciebie bardzo krępujące ale Twój organizm zdecydowanie potrzebuje czasu na regenerację. Jeśli mówisz, że z zewnątrz były tylko dwa szwy to prawdopodobnie było to bardzo delikatne pęknięcie. Daj sobie czas, najlepiej zapytaj później położną środowiskową jak przyjdzie na wizytę :)
 
Do góry