reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Nietypowy problem z jąderkami

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez marmolada123, 9 Grudzień 2013.

 1. marmolada123

  marmolada123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U mojego (wtedy) 2 miesięcznego synka zauważyłam sine i powiększone lewe jąderko, poszliśmy z tym do pediatry powiedziała, że to przepuklina (była pewna tej diagnozy) ale dała skierowanie do chirurga. Chirurg stwierdził wodniaka z czym się później pediatra nasz nie zgodził, więc poszliśmy na konsultacje do innego pediatry, który powiedział, że to wodniak. Z tej całej niepewności (różne opinie) zrobiliśmy z mężem prywatnie usg (syn już ma prawie 3 miesiące) i wyszedł nam wodniak. Ale nie do tego zmierzam, bo prócz wodniaka " przyściennie, bez łączności z jądrem i najądrzem widoczna owalna hypoechogeniczna zmiana z obecnością przegród i przyściennym fragmentem litym o wymiarach 8 mm z widocznym przepływem naczyniowym na obwodzie zmiany i części litej." Lekarz wykonujący usg nie spotkał się z takim czymś. Poszliśmy do CZD gdzie powtórzyli usg i wzięli je aby omówić na 'kominku', bo takiego czegoś jeszcze nie widział. Lekarz Urolog powiedział tylko,że to ciekawy przypadek i chętnie by to otworzył i zobaczył. Dostałam telefon po dwóch dniach,że synek zakwalifikował się do operacji, nic nam nie wytłumaczono i na pytania też niechętnie odpowiadano. Wiemy tylko,że to nie zagraża życiu. Operacji odmówiliśmy z tego powodu,że wydaje Nam się,ze to czysta ciekawość. MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA PODOBNY PROBLEM?? Nam pozostało póki co obserwowanie czy coś się z tym dzieje i konsultacje z innymi lekarzami.
   
 2. marmolada123

  marmolada123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może ktoś zna dobrego chirurga lub urologa dziecięcego w warszawie? Pewnie wiele dzieci ma ten problem tylko rodzice o tym nie wiedzą. Jest to nie wyczuwalne pod palcami i bezobjawowe. Gdybyśmy nie zrobili usg to byśmy nie wiedzieli o tym.
   
 3. reklama
 4. marmolada123

  marmolada123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  nie boli go i już sine nie jest, delikatnie powiększone jąderko lewe przez wodniaka. Jest bardzo pogodny, dużo się uśmiecha. Lekarze nie wiedzą co to jest i strasznie się martwimy o Nasze maleństwo. Dlatego tu napisałam, może ktoś pomoże rozwiązać tą zagadkę.
   
 5. marmolada123

  marmolada123

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękujemy Ci bardzo.
   
 6. czortka

  czortka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bo z wodniakami to tak jest, ze diagnozuje się je "gołym okiem" i kwalifikuje do zabiegu. Z tego co mi wiadomo, jeśli dzieć ma ok 2 lat i nie jest wchłonięty, to tylko zabieg, bo już samoczynnie nie zniknie. Ale garstka masz rację, co dwóch lekarzy, to nie jeden, zwłaszcza, że kompetentny poinformowałby o obowiązkach przed zabiegowych, badaniach i samym przebiegu zabiegu.

  ________________________
  urolog dziecięcy
   

Poleć forum