reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieudane łyżeczkowanie

Ela82.

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
7 Październik 2023
Postów
133
Cześć wszystkim,
Czy słyszeliście, aby u kogoś zostały resztki trofoblastu po czyszczeniu macicy?
Mój ostatni okres to 3 września. Po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży. Beta rosło, ale zarodka nie było widać. Plamiłam co kilka dni. Najpierw nie widzieli go, potem stwierdzono, że chyba jest blisko blizny po cesarce I nie utrzyma się. Wróciłam, gdy było blisko 20000 i zarodek był wewnątrz macicy. Po kilku dniach leciało więcej krwi. Kontrola. Żyjący zarodek.
Kontrola po 2 tygodniach. Zarodek odklejony. Jest w środku. Wypłynęła brązowa krew.
Kilka tabletek poronnych. Zero efektu. Po tygodniu 15 listopada łyżeczkowanie. Po 2 tygodniach 30 listopada - Kontrola. Resztki nadal są w środku. Zastrzyk na obumarcie resztek i kontrole Beta 2000. USG, morfologia krwi i Beta co kilka dni.
10 grudnia 1200
17 grudnia beta 500
22 grudnia Beta 112.
23 grudnia przyjazd do Polski z Włoch
30 grudnia 70 Beta.
2 stycznia wizyta u ginekologa w Warszawie. Powiedział, że robi USG od 1983 roku, a takiego obrazu macicy w życiu nie widział. Mięśniaki z krążącą krwią na obszarze 7 centymetrów, przekrwiomy trzon macicy i macica wielkości męskiej pieści, a powinna być malutka. Skierowanie do onkologa i zalecenie zrobienia rezonansu macicy.
Dzień później wizyta u innego ginekologa (onkologa). Werdykt lito-trofoblast przy przedniej ścianie macicy prawdopodobnie bez kontaktu ze ścianą macicy. Nabrzmiały trzon macicy. Przetrwała choroba trofoblastyczna. Podejrzenie zaśniadu groniastego.
3 stycznia Beta 50.
Badanie histopatologiczne nie było robione. W poniedziałek będę miała wyniki rezonansu. Cena 1040 zł.
Ktoś tak miał?
 
reklama
Moja teściowa po poronieniu była w szpitalu nie została dokładnie oczyszczona, dowiedziała się o tym około pół roku później. Ale to było z 20 lat temu. Efekt taki, że usunięta została macica, a co między czasie nie wiem, nigdy nie chciała o tym z nikim rozmawiać. Podejrzenie zaśniadu to i ja miałam, ale na szczęście na podejrzeniu zakończyło się. 3mam za Ciebie kciuki, bardzo smutne to co przeszłaś i jeszcze musisz przejść.
 
Nikomu tego nie życzę. Chciałam mieć drugie dziecko, a teraz wszystko stoi pod znakiem zapytania. Ginekolog w Warszawie panikuje i wzywa do przysłania wyników badań histopatologicznych, a tych nie mam. Wczoraj wieczorem dostałam informację, że nie zrobiono tych badań. Nie wiem, jakie badanie muszę zrobić. Czy to się skończy na łyżeczkowaniu czy gorzej. W poniedziałek z rana muszę się z nim skontaktować i spytać, jakie badania mogę zrobić na szybko. ☹️
 
Hej. I jak się sytuacja zakończyła ? Moja teściowa też nie została dokładnie wyczyszczona i skończyło się mega krwotokiem. To co opisujesz.... nie wiem co Ci powiedzieć.... Delikatnie mówiąc... przeraża mnie trochę to napisałaś.. Jeśli chodzi o objawy po łyżeczkowaniu i to takie niepokojące to zajrzyj też tutaj Link do: Objawy Niepokojące Po Łyżeczkowaniu – Co Robić?
 
Ja czekam na wyniki biopsji i na operację. Została jakaś narośl po łyżeczkowaniu, która jest spora. Nie krwawi już, wygoiła się, ale jest spora. Krwawiła bardzo długo. Tydzień temu pobrali mi podczas histeroskopii materiał do badania z dwóch miejsc. Z tej narośli i endomerium. W ostatniej diagnozie napisali rozległa endometrioza. Jednego jestem pewna. Nie miałam tego przed ciążą. We wtorek powinnam mieć wyniki biopsji. Badają mnie od stycznia z dużymi odstępami czasu. Strasznie się to wlecze.
 
Do góry