reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieudane próby badania na obciążenie glukozą

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Cześć dziewczyny dzisiaj drugi raz próbowałam wykonać tzw krzywą cukrową. Za pierwszym razem całą glukoze zwymiotowałam po 5 minutach a więc badania wykonać nie było można dziś to samo trzeci raz nawet nie próbuje bo wiem że zwrócę wszystko. Moj organizm chyba nie toleruje tego płynu i teraz nie wiem bo czas mi się kończy gdyż podobno te badanie robi się do 28 tc a ja już prawie 27 co teraz? Czy da się to jakoś inaczej zbadać nie pijąc tej glukozy? Któraś z was może WGL nie robiła tego badania?
 
reklama
Ja mieszkam w kraju gdzie jeżeli nie było w rodzinie przypadków cukrzycy to w ogóle nie robi się tego badania. Moja koleżanka w ogóle go nie miała. A próbowałaś glukoze z cytryną? Może to jakoś uda Ci się utrzymać. Moim zdaniem to jest tylko Twój wybór czy robić to badanie czy nie.
 
A ile masz na czczo? Ja w takim przypadku mierzyłabym w domu cukry glukometrem na czczo (do 90) i godzinę po posiłkach (do 140) przez jakiś czas, jak będzie ok to uznałabym, że cukrzycy nie ma :)
 
Cześć dziewczyny dzisiaj drugi raz próbowałam wykonać tzw krzywą cukrową. Za pierwszym razem całą glukoze zwymiotowałam po 5 minutach a więc badania wykonać nie było można dziś to samo trzeci raz nawet nie próbuje bo wiem że zwrócę wszystko. Moj organizm chyba nie toleruje tego płynu i teraz nie wiem bo czas mi się kończy gdyż podobno te badanie robi się do 28 tc a ja już prawie 27 co teraz? Czy da się to jakoś inaczej zbadać nie pijąc tej glukozy? Któraś z was może WGL nie robiła tego badania?
A próbowałaś wypić to z dużą ilością soku z cytryny?
 
Do góry