reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieudane transfery a dodatkowe badania

Nawet nie wiedziałam, że można zarodki zbadać genetycznie. No i mi nigdy nie proponowali transferu na cyklu naturalnym. Muszę poważnie porozmawiać z moją panią doktor. Mam nadzieję, że zaproponuje jakąś modyfikację lub badania. Dziękuję
Tak, można zbadać. I są różne opcje, można nawet poznać płeć zarodków. Poszukaj opcji na stronie swojej kliniki. Kosztuje to dużo, w zależności od ilości zarodków. Porównując czy wydasz na transfery nieudane czy na te badania, to podobnie wychodzi. Zyskujesz czas i mniej straconych nerwów. Mrozaczkow już nie zbadasz, to badanie robi się od razu po zapłodnieniu na początku procedury. Żeby ci nie skłamać zaraz sprawdzę ale my mieliśmy te opcje badań zarodków PGDA.
Gdybym ja to wszystko wiedziała na początku drogi im vitro. Tzn wiedziałam bo nam doktorka to proponowała ale kwota nas zniechęciła, no i myslelismy że jakoś to będzie i napewno się uda. A tu niestety. Dwa lata w plecy, już nie mówiąc o rozczarowaniu po każdym transferze, wylanych łzach.
 
reklama
Tak, są PGD, PGT I jeszcze widzę że PGS. One pod różnym kątem zaburzeń chromosomalnych i chorób sprawdzają. Ogólnie poczytaj o Badaniach preimplantacyjnych.
 
Ja jestem po 3 nieudanych transferach , beta najwiecej była 12 .
Ja mam niedrożne jajowody ale widocznie coś jeszcze jest . Nie mam kirów , brałam accofil ale nie pomógł . Mam jeszcze 2 blastki 3ab i 2 bb będą razem transferowane i mam jeszcze 9 moich komórek zamrożonych .
Endo mam ok , nie wiem co więcej mogę zrobić ☹️

Ja jestem po 3 nieudanych transferach , beta najwiecej była 12 .
Ja mam niedrożne jajowody ale widocznie coś jeszcze jest . Nie mam kirów , brałam accofil ale nie pomógł . Mam jeszcze 2 blastki 3ab i 2 bb będą razem transferowane i mam jeszcze 9 moich komórek zamrożonych .
Endo mam ok , nie wiem co więcej mogę zrobić ☹️
Też mam niedrozne jajowody, a reszta teoretycznie jest okej. Może potrzebujemy więcej szczęścia. Trzymam kciuki za Was :)
 
A wiesz dlaczego niedrożne ??
Ja przeszłam chlamydie i pewnie to ona spowodowała ☹️
Do końca nie wiem, ale po antybiotyku na anginę mialam nawracającą infekcje pochwy przez rok, ginekolog tak mnie leczył że praktycznie nie robił mi wymazów, a na koniec dostałam bardzo silny lek, byla tam wymieniona Chlamydia, wiec moze też miałam. Dziadostwo :(
 
Do końca nie wiem, ale po antybiotyku na anginę mialam nawracającą infekcje pochwy przez rok, ginekolog tak mnie leczył że praktycznie nie robił mi wymazów, a na koniec dostałam bardzo silny lek, byla tam wymieniona Chlamydia, wiec moze też miałam. Dziadostwo :(
A ile masz lat ?? To ile prób za Tobą ??
 
reklama
Do góry