reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczne nerki na badaniu polowkowym

Wagobunda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2017
Postów
197
Jestem w 22tc i dzis mialam usg polowkowe. P. ginekolog podchodzila 2 razy do badania bo synek byl ulozony tylem. Dodam,ze ja w trakcie badania mialam gazy, potrzebe toalety (stolca) , przynajmnkej 12 godzin przed badaniem nic nie pilam wiec bylam troche odwodniona no i mam nadwage i od zawsze problemy ze spora tkanke yluszczowa na brzuchu. Podczas badania wyszlo ze czesci ciala maluszka sa wzorowe, pepowina i wody plodowe rowniez w najlepszym porzadku... serce i zoladek rowniez. Pani gin powiedziala mi ze nie widzi nerek synka i ze tego powodem moze byc to ze maly zrobil siku...nie zlecila zadnych specjalnych badan w tym kierunku, kazala sie nie martwic i wspomniec o tym ginekologowi przy nastepnym usg (poszlam na usg na nfz a tam na kazdej wizycie inny doktor) Wystraszylam sie jednak , przeszukalam internet i sie zalamalam.... nie wiem co mam o tym myslec, strasznie sie boje i zastanawiam sie czy maly faktycznie zrobil siku i przez to nie bylo widac nerek czy mozeich nie ma... 30 pazdziernika bylam na usg prywatnie ktore tez wyszlo wzorowe, ale w notatce nie ma wzmianki o nerkach jest tylko ,ze pecharz moczowy widoczny( czy pecherz moze istniec bez nerek ?????) W czwertek ide prywatnie nie wytrzymam w niepewnosc 10-12 tyg do kolejnego usg na nfz.... a Wy co o tym myslicie? Czy ktoras z Was miala taka lub podobna sytuacje??
 
reklama
Tak sobię myślę że skoro był widoczny pęcherz moczowy to chyba był wypełniony a mocz musi przejść przez nerki... ale to tylko moja pierwsza myśl, lekarzem nie jestem.
 
Dziwne to wszystko. Koniecznie powtorz badanie u ultrasonografisty z certyfikatem fmf. Jestes w ciazy, musisz dbac o siebie. Nie mozna nie pic 12h. Pecherz moczowy jestc niewidoczny jak jest niewypelniony. Nerki natomiast sa widoczne. Udaj sie do innego lekarza, nie warto sie stresowac ,,niepewna" diagnoza. 90procent ginekologow zupelnie sie nie zna na usg. Jak jestes z warszawy to polecam poradnie agatowa. Tam bedzie pewnosc, ze badanie zostalo dobrze przeprowadzone.
 
W czasie ciąży podczas rytunowej kontroli usg mój gin dopatrzyl się jakieś nieprawidłowości w lewej nerce dziecka,odrazu zalecił żeby zrobić tzw usg dopplera.To badanie wykonywałam w ok 26 tyg ciąży.Moj ginekolog stwierdził że nie zna się aż tak bardzo na tym żeby cokolwiek więcej mówić. Faktycznie to badanie potwierdziło wadę nerki.

Bartek [emoji170] 24.02.2008
Asia [emoji178] 06.06.2017
 
Do góry