reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewydolność szyjki macicy 27 tc pierwsza ciąża

Hej Dziewczyny,
tak jak pisałam, w poniedziałek byłam na założeniu pessara (u mnie w szpitalu nie praktykują szwów)… od piątku do poniedziałku szyjka z 2 cm zjechała prawie do 1 cm mimo weekendowego oszczędzania 😞😞😞
Wczoraj musiałam zgłosić się do szpitala na sterydy…
Szyjka póki co trzyma się w pessarze i mierzona dziś niecałe 13 mm…
Jestem załamana. 28 tc i ciężko wierzyć że z taka szyjka wytrzymam długo 🥹 jedyne pocieszenie jest takie, że poza tym wszystko okej. Macica miękka, brak skurczy. Ile my kobiety musimy przecierpieć to aż się w głowie nie mieści…
Czemu nie poszukasz lekarza, ktory zaklada szwy?
 
reklama
Czytałam też mnóstwo dobrych opinii o pessarach i o tym, że jednak są mniej inwazyjne… poza tym zastanawiam się czy w mojej sytuacji byłaby jakaś różnica w skuteczności tych dwóch rozwiązań
NO to juz jak wolisz, ja szukałabym kogos, kto załozy szew ratunkowy.
 
Czytałam też mnóstwo dobrych opinii o pessarach i o tym, że jednak są mniej inwazyjne… poza tym zastanawiam się czy w mojej sytuacji byłaby jakaś różnica w skuteczności tych dwóch rozwiązań.
W Gdańsku po 28 tygodniu bardzo rzadko zakładają szwy …bo i ryzyko jest większe przy założeniu tak mi lekarz tłumaczył i tak jak Ci pisałam chyba ze z założenia szew powinien wytrzymać do 28 tc później już jest bezpieczniej dla dziecka , bierzesz jakieś leki na przykład cyclogest ? czy coś takiego ? Jeśli masz możliwość to leż jak najwięcej niby ten reżim łóżkowy nic nie daje ale jednak w wielu przypadkach się sprawdza . Trzymam kciuki
 
W Gdańsku po 28 tygodniu bardzo rzadko zakładają szwy …bo i ryzyko jest większe przy założeniu tak mi lekarz tłumaczył i tak jak Ci pisałam chyba ze z założenia szew powinien wytrzymać do 28 tc później już jest bezpieczniej dla dziecka , bierzesz jakieś leki na przykład cyclogest ? czy coś takiego ? Jeśli masz możliwość to leż jak najwięcej niby ten reżim łóżkowy nic nie daje ale jednak w wielu przypadkach się sprawdza . Trzymam kciuki
To zależy jaki szew. Jesy profilaktyczny i ratunkowy. Profilaktyczny z definicji zakłada się o wiele wczesniej. Przy ratunkowym nie patrzy się na tygodnie, tylko na to, jakie są szanse. Mój lekarz zakłada szwy i przy 5mm szyjki.
Pessary mają za zadanie głównie odciązyć nacisk na macicę.

Szew z założenia powinien dotrzymać do końca ciązy, nie do 28tc. Mój zjechał wlasnie w 28tc.i mam na wypisie, że nie spełnił swojej funkcji.

Wczesniaj z 28tc to loteria. Może być super, moze byc bardzo źle.
 
To zależy jaki szew. Jesy profilaktyczny i ratunkowy. Profilaktyczny z definicji zakłada się o wiele wczesniej. Przy ratunkowym nie patrzy się na tygodnie, tylko na to, jakie są szanse. Mój lekarz zakłada szwy i przy 5mm szyjki.
Pessary mają za zadanie głównie odciązyć nacisk na macicę.

Szew z założenia powinien dotrzymać do końca ciązy, nie do 28tc. Mój zjechał wlasnie w 28tc.i mam na wypisie, że nie spełnił swojej funkcji.

Wczesniaj z 28tc to loteria. Może być super, moze byc bardzo źle.
Ja miałam szew ratunkowy zakładany niby dzień przed założeniem szwu 1 cm w dniu założenia 7 mm mi lekarz tłumaczył tak jak na pisałam i tak jak na pisałam w Gdańsku w szpitalu na zaspie nie zakładają praktycznie szwów a w uck zastępca ordynatora który mi zakładał to powyżej tego 28 tc też nie zakłada szwu ja nie wiem skąd jest autorka postu ale ja pisze tak jak jest tutaj gdzie ja byłam natomiast tam gdzie rodziłam lekarz który mi wykonywał cc mówił że zakładał swojej żonie w 30 tc ale to był szpital prywatny więc pewnie dlatego. Jeśli tam gdzie mieszkasz zakładają szwy cały czas to dobrze bo też uważam że szew jest bardziej wytrzymały niż pessar ale jeśli dziewczynie nikt takiego rozwiązania jak założenie szwu nie proponował to być może też lekarze mają do szwu takie podejście jak u mnie , nie twierdzę że jest to dobre.
 
Ja miałam szew ratunkowy zakładany niby dzień przed założeniem szwu 1 cm w dniu założenia 7 mm mi lekarz tłumaczył tak jak na pisałam i tak jak na pisałam w Gdańsku w szpitalu na zaspie nie zakładają praktycznie szwów a w uck zastępca ordynatora który mi zakładał to powyżej tego 28 tc też nie zakłada szwu ja nie wiem skąd jest autorka postu ale ja pisze tak jak jest tutaj gdzie ja byłam natomiast tam gdzie rodziłam lekarz który mi wykonywał cc mówił że zakładał swojej żonie w 30 tc ale to był szpital prywatny więc pewnie dlatego. Jeśli tam gdzie mieszkasz zakładają szwy cały czas to dobrze bo też uważam że szew jest bardziej wytrzymały niż pessar ale jeśli dziewczynie nikt takiego rozwiązania jak założenie szwu nie proponował to być może też lekarze mają do szwu takie podejście jak u mnie , nie twierdzę że jest to dobre.
No tak, tyle, że wtedy szuka się w wiekszym mieście obok innego gina, ktory szwy zaklada i który popatrzy, co faktycznie będzie lepsze.

Ja stracilam dziecko przez to, ze w szpitalu wyznawali zasadę, ze nie zakladają nic. Żałuję, ze nie mialam wtedy takiej wiedzy i nie pojechałam do innego szpitala. A ze balam się zabiegu, to zaufałam.

Szukałabym dalej, Autorka na jeszcze czas.
Wcześniak z 28tc ma szanse na wyjście z tego bez powikłań, ale naprawdę nie zyczę nikomu.
 
No tak, tyle, że wtedy szuka się w wiekszym mieście obok innego gina, ktory szwy zaklada i który popatrzy, co faktycznie będzie lepsze.

Ja stracilam dziecko przez to, ze w szpitalu wyznawali zasadę, ze nie zakladają nic. Żałuję, ze nie mialam wtedy takiej wiedzy i nie pojechałam do innego szpitala. A ze balam się zabiegu, to zaufałam.

Szukałabym dalej, Autorka na jeszcze czas.
Wcześniak z 28tc ma szanse na wyjście z tego bez powikłań, ale naprawdę nie zyczę nikomu.
Ja wiem sama mam ekstremalnie skrajnego wcześniaka tc tyle tylko że 16 lat już ma i tak jak mówisz mi założyli ten szew i mój wtedy lekarz prowadzący jak usłyszał że jadę na zaspę do szpitala natychmiast odradził bo powiedział że tam mi nie pomogą , no wszystko człowiek zarobi żeby uratować dziecko tylko czasem się nie wie czegoś a ufa się lekarzowi że tak będzie lepiej …
 
Dziewczyny u mnie sytuacja działa się jakby ekstremalnie szybko i nie dawała możliwości weryfikacji, szybka akcja , zalecenie odpoczynku itp a scenariusz potoczył się sam. Sam pessar założony od razu i tak uspokoił mnie trochę w stosunku jakiejkolwiek innej alternatywy.
Na tą chwilę sytuacja jest opanowana na ile może być i jeszcze jestem w szpitalu. Nie mniej jestem Wdzięczna za każdą Waszą wiadomość i sugestie bo oczywiście skłania mnie do myślenia i weryfikacji innych rozwiązań 😉
Jestem zafiksowana na reżim łóżkowy i trochę boję się gdzieś dalej ruszać , ale niewykluczone, że po ewentualnej konsultacji się na to zdecyduje. Jeszcze raz dziękuję za Wasze wpisy i chęć wsparcia 😌
 
reklama
Miałam na myśli, że uspokoił mnie w stosunku do BRAKU innej alternatywy, którą można było zastosować natychmiast.
 
Do góry