reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewyraźna struktura płodu

G

guest-1682593213

Gość
Czesc jestem w 6tc i po ostatniej wizycie pani doktor która najpierw mnie skomentowała ze w krótkich spodenkach się nie przychodzi do lekarza bo ona czuje się obrazona pierwszy raz się z czym takim spotkalam zdenerwowana przebadała mnie i mówi ze tu coś jest nie tak bo nie ma serca ani głowy ze chyba bezczaszkowiec I ona się pod tym nie podpisze i dala mi skierowanie do szpitala na szczegółowe badanie USG ( na skierowaniu napisala niewyraźny obraz usg chyba ciąża obumarla)Poszlam ale p.doktor powiedzial ze dopiero za tydzień możemy zobaczyć czy wszystko ok bo to wczesna ciąża.Chce jeszcze dodać ze tydzień temu bylam prywatnie i lekarz na usg powiedział ze widzi sam pęcherzyk.Co Wy o tym myślicie i uważacie bo jestem bardzo zdenerwowana szczegółowe badanie bede miec 4sierpnia.Jestem załamana.Ilona 40lat druga ciąża.
 

Załączniki

  • 20210721_092425.jpg
    20210721_092425.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 495
  • 20210721_092442.jpg
    20210721_092442.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 177
reklama
Niestety we wcześniejszej ciąży miałam puste jajo płodowe takie zdjęcie jak Ty wyżej i lekarz też powiedział w prost że nic z tego nie będzie tylko trzeba czekać na poronienie i w między czasie sprawdzać przyrost bety w 8/9 tc zaczęła spadać . Ale za Ciebie trzymam kciuki i mam nadzieję że rośnie t mały człowiek :)
W 5 tygodniu zazwyczaj tak wygląda USG, nie znam przypadki żeby tak szybko pojawił się zarodek.
 
reklama
ale zauważ że masz chociaż biała kropeczke a tu nie masz nic , zresztą tak jak już mówiłam wyżej każdy przypadek jest inny i trzymam kciuki :)
Ja nie miałam, z resztą zdjęcie jest sprzed 10 dni, więc skoro jest w 6 TC to wtedy była w 4-5. Poza tym lekarz widział zarodek na ostatniej wizycie, więc jak może to być puste jajo?
 
Ja myślę, że ta rozmowa jest bez sensu. Po pierwsze nie ma zdjęcia, na podstawie którego, można by cokolwiek wnioskować, po drugie, bardzo współczuję autorce stresu i czekania ale najzwyczajniej w świecie poszłabym do drugiego ginekologa na konsultacje, najszybciej jak się da. Niestety, to, że ktoś napisze, że u niego nieregularna struktura i brak serca okazały się cudem, z którego teraz ma dzidzie,, nie znaczy, że w każdym przypadku tak będzie... Tylko lekarz może ocenić czy wszystko jest w porządku i umawialabym się jak najszybciej. Czasem sprzęt jest gorszej jakości, znam osoby, które posłuży na wizytę w 6 tc, usłyszały, że nic nie ma, przeplakaly noc a na drugi dzień, pobiegły do innego gina, gdzie zobaczyły zarodek z serduszkiem. Ale znam też takie, u których historia nie kończy się dobrze... Niestety tylko lekarz moze rozwac wątpliwości. Autorce życzę jak najlepszego zkaonczenia!!!
 
Przecież pisze dziewczyna, że lekarz widział zarodek o nieprawidłowej jej zdaniem strukturze.
bazuje na tym co mam a nie na tym co ktoś pisze , nie ma zdjęcia usg więc na jakiej podstawie mam wierzyć lekarzowi ? To tak jakbym wróżyła z fusów tym bardziej skoro mówi że nie ma serca ? Gdzie płód ma spokojnie czas na pierwsze bicie serca tym bardziej jak lekarz może stwierdzić że w 6 tygodniu nie ma czaszki ? Biorąc pod uwagę że ten termin jest ruchomy chyba że autorka na 100 % wie kiedy doszło do owulacji i zapłodnienia , trzeba wziąć też pod uwagę to na jakim sprzęcie było robione usg ostatnie którego niestety nie mamy , trzeba wziąć także pod uwagę że lekarz był zdenerwowany co może wiązać się z tym że był nie dokładny autorka postu pyta się co o tym myślimy , wyraziłam swoją opinię i tyle a Ty wciągasz mnie w nie potrzebna dyskusje , nie będę mówiła że widzę zarodek i bije mu serce skoro go nie widzę na załączonym zdjęciu , a skoro nie mam innego zdjęcia to bazuje na tym co jest :)
 
Poczekaj na kolejne badania. Jak lekarz może w 6 TC ocenić czy bezczaszkowiec czy nie, skoro tak naprawdę na zdjęciu USG zarodek jest maleńka kropeczka, nie widać jeszcze kończyn itp. za szybko na takie wyroki.
Poza tym pod czym się nie podpisze? Pod USG? Co to w ogóle za głupota ?
Na twoim miejscu poszłabym dzisiaj do jakiegoś prywatnego gabinetu i zrobiła USG, bo w 6 TC powinno już być widać czy jest zarodek czy go nie ma.
Niektórzy lekarze nie mają w sobie za grosz taktu, nie mówię że u ciebie wszystko będzie ok, bo nikt nie może dać ci takiej gwarancji, ale mi też w szpitalu mówili że z ciąży nic nie będzie, a syn ma pół roku.
Ide w poniedziałek prywatnie do superr specjalisty dr.Pięta.ma świetne opinie szkoda że teraz do niego trafiam ale musialam powiedzieć paru osobom o tej sytuacji a nie chciałam bo już byly komentarze w pracy że to wpadka itp.A my pół roku się staraliśmy z partnerem.Od kolezanki z pracy wiem że ktoś powiedział ma dziecko po co jej drugie i mloda nie jest :(.Jestem dobrej myśli i sądzę że ten lekarz rozdmucha moje wątpliwości.A na tą kobietę skargę zamierzam złożyć jak pozbieram mysli,bo to brak godności jak mnie potraktowała w gabinecie i naraziła mnie na stres.Opinie na znany lekarz(Katarzyna Wittmann-poznan-ginekolog) ma nie tylko przeze mnie negatywne.
 
Ja myślę, że ta rozmowa jest bez sensu. Po pierwsze nie ma zdjęcia, na podstawie którego, można by cokolwiek wnioskować, po drugie, bardzo współczuję autorce stresu i czekania ale najzwyczajniej w świecie poszłabym do drugiego ginekologa na konsultacje, najszybciej jak się da. Niestety, to, że ktoś napisze, że u niego nieregularna struktura i brak serca okazały się cudem, z którego teraz ma dzidzie,, nie znaczy, że w każdym przypadku tak będzie... Tylko lekarz może ocenić czy wszystko jest w porządku i umawialabym się jak najszybciej. Czasem sprzęt jest gorszej jakości, znam osoby, które posłuży na wizytę w 6 tc, usłyszały, że nic nie ma, przeplakaly noc a na drugi dzień, pobiegły do innego gina, gdzie zobaczyły zarodek z serduszkiem. Ale znam też takie, u których historia nie kończy się dobrze... Niestety tylko lekarz moze rozwac wątpliwości. Autorce życzę jak najlepszego zkaonczenia!!!
Nie mam zdjęcia bo pani doktor tez mi go nie wręczyła dziekuje za dobre i złe słowa ale że ta rozmowa jest bez sensu? Dziekuje za wyrażenie opini.
 
reklama
Do góry