reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niezainteresowany dzieckiem

Dołączył(a)
10 Styczeń 2018
Postów
5
Czesc dziewczyny ! Potrzebuje porady,prosze darujcie sobie hejt. Bylam z chlopakiem 3 lata,rozstalismy sie, poniewaz on twierdzil,ze nie moze patrzec jak przez niego ciagle chodze smutna (bo mial problem z uzywkami). Zostawil mnie "z milosci".Wyjechalam na trzy miesiace do pracy do Hiszpanii,ciagle myslac jak to sie moglo stac przeciez tak sie kochalismy. W tym czasie krecila sie wokol niego pewna 17-latka, az uslyszalam ze sa razem. Nadmienie ,ze mamy 24 lata. Wrocilam z Hiszpanii i zaczelam sie spotykac z chlopakiem tam poznanym. Chcialam zapomniec o mojej milosci do bylego. Jednakze musialam sie widziec z bylym, poniewaz maialm u niego wszystkie swoje rzeczy,i za kazdym razem kiedy go widzialam serce mnie bolalo. W duzym skrocie najpierw ja chcialam do niego wrocic,on nie do konca chcial,potem on chcial,to wtedy ja myslalm o tym z Hiszpanii. Dwa tygodnie temu okazalo sie,ze jestem w ciazy i to z bylym. Problem w tym,ze gdy ja nie chcialam do niego wrocic on wrocil "mi na zlosc' do tej 17-latki. Teraz twierdzi,ze jest za pozno. Zaczyna sie drugi miesiac ciazy a on ma wszystko w dupie i jest z tamta. Potrzebuje pomocy i zainteresowania bo nie mam rodziny. Dziewczyny,doradzcie co mam robic?
 
reklama
Rozwiązanie
@samotnamlodamama odniosę się do początku Twojego postu. Nie wiem z jakimi używkami miał problem twój chłopak, ale osoby uzależnione nie rozstają się z kimś, ze względu na to, że je kochają lub nie chcą żeby były smutne. Zdecydowanie bardziej zależy im na możliwości korzystania z używek bez presji zewnętrznej.

Jeżeli zależałoby mu na związku to znalazłby rozwiązanie, które pozwoliłoby mu wyjść z uzależnienia. Teoretycznie mogło mu nawet zależeć na związku, ale przyjemność ze stosowania używek była silniejsza, więc zwrócił ci wolność.

Bez względu na wszystko - związek z osobą, która ma taki sposób bycia jest dużym obciążeniem, bo może się okazać, że żyjesz na wiecznej huśtawce. Kocha, nie kocha, wspiera, nie wspiera. I w...
No nic nie poradzisz :(
Ale pociesze Cie , że są jeszcze porzadni faceci na tym świecie;)
U was komplikuje jeszcze bardziej zdrada:/
Ja nie wiem czy bym wybaczyla mimo że bym kochała..
Może dziecko Was pogodzi..może zrozumie zmadrzeje , tylko czy nie będziecie sobie wzajemnie wypominac innych partnerów ?
 
reklama
Czemu faceci tacy są???? Naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia? Temu facetowi z Hiszpanii daj spokój, zrobiłaś z niego idiotę, musi to sobie w głowie poukładać. Jeśli to coś więcej niż zakochanie to może będziecie razem.
Nie miej złudzeń, tej związek z 17 latka to nie jest nic poważnego i może się okazać, że zanim dziecko się urodzi to on już z nią dawno nie będzie.
Powinnaś z ojcem dziecka porozmawiać, powinien Ci pomóc, w końcu to jego dziecko. Jeśli uzna dziecko, a nie będziesz miała wyroku zasądzającego alimenty to 500+ nie dostaniesz.
Musisz mieć jeszcze zaświadczenie o przebywaniu pod kontrolą lekarza od 10. Tygodnia ciąży aby otrzymać becikowe.
Standardowo, wszystkie koszty jakie ponosisz w związku z dzieckiem powinnaś gdzieś notować, zbierać paragony, przyda się to później w sądzie.
 
Kosniak rodzinne .
Na 500 od tego roku jeśli nie jesteście razem musisz okazać alimenty że pobierasz albo nie pobierasz.
I zgadzam się trochę z Asteraki ,że bez winy też nie jesteś.
 
Na 500 od tego roku jeśli nie jesteście razem musisz okazać alimenty że pobierasz albo nie pobierasz.
Jesli ojciec uzna dziecko albo sąd uzna go za ojca dziecka, a nie będzie ustanowionych alimentów to nie dostanie 500+ - radzę o tym pamiętać i wniosek o ustalenie alimentów złożyć w pierwszej kolejności wraz z wnioskiem o zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu. Te procesy trwają raz dłużej raz krócej, to zabezpieczenie pozwala matce uzyskać jakieś środki tytułem opieki nad dzieckiem.
 
Słuchaj coś się nie zgadza z wiekiem ciąży, rozstaniem z chłopakiem i spotykaniem się z tym nowym. Pomyśl spokojnie jak to było i który może być ojcem. Bo jak były wystąpi o badanie dna i okaże się, ze to nie jego to dopiero będzie lipa, a i z tym z Hiszpanii nie będzie Ci się wtedy łatwo dogadać, skoro tego pierwszego podejrzewasz o ojcostwo...
 
Ostatnia edycja:
Jesli ojciec uzna dziecko albo sąd uzna go za ojca dziecka, a nie będzie ustanowionych alimentów to nie dostanie 500+ - radzę o tym pamiętać i wniosek o ustalenie alimentów złożyć w pierwszej kolejności wraz z wnioskiem o zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu. Te procesy trwają raz dłużej raz krócej, to zabezpieczenie pozwala matce uzyskać jakieś środki tytułem opieki nad dzieckiem.
Tak jeśli nie będą razem bo jeśli będą to nie trzeba wyroku sądu
 
Wybralam,ale moj byly wiedzial,ze nie do konca bylam przekonana o swoim wyborze.Ludzie sprawili ,ze mialam metlik w glowie. Najgorsze jest to,ze tego bylego kocham i chcialabym,zeby sie nami zaopiekowalale on to jest dopero...-duze dziecko. Chlopak z Hiszpanii,mimo tego co zrobilam pomagal mi. Teraz sam jest w rozgoryczeniu bo sie we mnie zakochal,ale on wie i ciagle twierdzi,ze przeciez ja kocham bylego. Z tym z Hiszpanii mialabym dobre zycie,ale go nie kocham... Jutro widze siez bylym i planuje mu uswiadomic,ze nie moze mnie tak samej zostawic,przeciez sama sobie dziecka nie zrobilam.Dlaczego tylko ja mam brac odpowiedzialnosc...
Możesz wystąpić o alimenty
 
reklama
Jeśli będą razem to nie trzeba wyroku, ale daj spokój, ten chłopak ma pstro w głowie, w życiu bym nie ryzykowała, że facetowi się nagle odwidzi, pójdzie do innej, a ja zostanę z ręką w nocniku.
 
Do góry