reklama

Niezbędnik staraczki :)

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Mihir, 5 Marzec 2006.

1. martina1313

martina1313 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy te wszystkie kwasy foliowe w aptekach czymś się różnią?

2. Ansure

Ansure Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi gin przepisuje AC folicum -> chyba to jakaś większa dawka..w przypadku z problemami z wchłanialnością kwasu foliowego
    W aptekach mogą się różnić tzw "stężeniem" kwasu foliowego

3. reklama
  4. martina1313

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję, a nie wiesz czy jego nadmiar wydalamy czy co?

5. lilain

lilain

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  6. 07Matylda

07Matylda

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi polecił branie Actifolin właśnie go szukam w aptece osiedlowej bo ciężko go znaleźć w każdej aptece

7. Katarinkamotka

Katarinkamotka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wiem, który jest najlepszy, ale trzeba brać kwas foliowy. Jest niezbędny przy prawidłowym rozwoju dziecka.

8. roxie123

roxie123 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny jeśli mowa o kwasie foliowym ... warto zbadać mutacje , bardzo dużo kobiet nie przyswaja kwasu foliowego i potrzebuje go w innej formie tzw. metylowy . Ja nie byłam tego świadoma nawet , po 2 poronieniach zaczęłam robić specjalistyczne badania z pomocą dziewczyn z forum które się tutaj wspierają .
    Jest Was dużo zapraszamy na inne wątki

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

9. martina1313

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny, ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kwasu foliowego. Jak byliśmy na badaniu nasienia w Invimedzie to Pan dr powiedział, że jest w porządku, tylko żeby mąż brał kwas foliowy też. Słyszałyście o tym? O co chodzi? Co to daje?

10. reklama
  11. roxie123

roxie123 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    @martina1313 " niedobór kwasu foliowego w organizmie ojca ma tak samo negatywne skutki na zdrowie i rozwój dziecka, jak niedobory tego składnika u matki. Kwas foliowy odpowiedzialny jest za metylację DNA, która jest odpowiedzialna za wiele procesów związanych z rozwojem organizmów, a zwłaszcza za wytworzenie i utrzymywanie odpowiedniej specyfikacji tkankowej. Nasienie mężczyzn z niedoborem kwasu foliowego jest więc gorsze genetycznie i może powodować zaburzenia rozwojowe u dziecka. Poza tym, niedobór witaminy B9 obniża męską płodność... " :)

Mój ma super wyniki a kupiłam mu zestaw witamin parenton , i bierze :)

Poleć forum