reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NIEZBĘDNIK SZPITALNY - czyli co spakować do porodu

reklama
dziewczyny a jakie majtki kupiłyście ??? przelazłam apteki na osiedlu i są tylko takie z wiskozy czy coś...a ja chciałam siateczkowe, wiec kupiłam na allegro 10 sztuk hartmana. zobaczę czy będą ok. wkładki mam od dwóch koleżankę 3 paki całe belli jak zabraknie to rodzinka cos dowiezie. jakie są takie są ale nie będę kupować więcej bo chyba przesada ( kurcze juz nie pamiętam ile tego idzie)
 
Ostatnia edycja:
Felidae, ja tez mam hartmana, więc powinny sie sprawdzić, ogólnie są polecane. Wkładki kupiłam z baby ono, ale poza tym, że są ciut cieńsze, to nie różnią się zbytnio od belli, też są wielkości cegłówki.
 
Felidae - ja mam 8 par majtek też Hartmana.. Podkłady mam tej samej firmy w dwóch rozmiarach. W paczce jest chyba 14szt. One wyglądają jak takie duże podpaski i nie sa takie grube jak np. belli. Znajoma jednak takie miała przy 2 dzieci i zachwalała bardzo. Przy Antku 2 paczki belli poszły szybciutko. Później używałam zwykłych podpasek.. Teraz już sobie zrobiłam zapas podpasek na kolejne kilka miesięcy :p
 
Ja jeszcze biorę ze sobą duuuuużo wody mineralnej. Ale mi tu już chodzi o ten czas po porodzie. Pamiętam jak mąż zostawił mi chyba półlitrową butelkę wieczorem i uznaliśmy że wystarczy do popołudnia (bo nigdy dużo nie piłam i gdybym miała w ciągu dnia wypić 1,5l wody to bym naprawdę musiała się zmuszać) a ja już wieczorem albo wcześnie rano nie miałam nic i rodzice mi dowozili chyba ze dwie butelki 1,5l... :)

No i warto się dowidzieć w szpitalu w którym zamierzamy rodzić, co trzeba mieć. U mnie np. podkłady na łóżko są w szpitalu, tak samo wkłady poporodowe dla kobiet. Dzieciaczki zaś ubierają w ciuszki szpitalne (no chyba że ktoś chce to przebiera w swoje, ale tak naprawdę to po co? wtedy wraca się do domu już z ubrankami do prania, a tak to ma się to na początku z głowy ;)) U mnie prosili też aby mieć własne pampersy, ale chusteczki to już mieli, więc nie trzeba było przywozić. Z majtek nie korzystałam - jak za czasów naszych mam chodziłam ze ściśniętymi kolanami do wc żeby mi wkład nie wypadł ;) ale wtedy to byłam po cc więc np na korytarz to ani razu nie wychodziłam, no i z racji blizny na brzuchu miałam też obawy przed uciskaniem jej majtkami. Teraz może pomyślę o jakichś majtkach jednak...
 
Ostatnia edycja:
monic - ja kupuję najzwyklejsze siateczkowe majtki w aptece, pakowane sa po 2 sztuki i jedna jest na brzuch, a druga pod brzuch, czyli idealna w razie czego po cesarce, firma nazywa się Horizon

Podkłady na łózko kupiłam sobie w razie gdyby mi wody odeszły w łóżku. Nie chcę aby mi materac zamókł.
 
ja ma takie same majtki jak pscółki, a podkłady też kupiłam na łożko w razie czego, i do szpitala wezmę ze dwa zeby się pewniej czuć , ze nie poplamię prześcieradła
 
reklama
dziewczyny a jak wyglądają te podkłady na łóżko, i gdzie je kupić- w aptece? majtki poporodowe mam ale może faktycznie szkoda materaca w razie zalania bedzie problem potem
 
Do góry