reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niezgrabne słówka

moj Kacper na dziatka woła dadek rano gdy sie budzi woła tata tutut chce aby go postawił na parapecie i oglada sobie u sąsiada duze samochody a samochud nazywa brym brym tutut na nasza sunię woła cmoknięciem i ssss bo wabi się sonia ciagle wymysla jakieś wyrazy ze czasami się trudno połapać najgorzej ze cwaniak ma juz rok a dalej niechce mnie mama nazywać wie ze babcia to baba tata dadek a ja to nic niemogę się doczekać kiedy powie mama ale tak juz na stałe ,no zatko ale mu się czasami przydarzy ale tak cichutko ze prawie niesłychać
 
reklama
Mój młodszy syn ostatnio tak pieknie się rozgadał, że aż miło posłuchać... :laugh: Wydaje mi się, że to zasługa starszego syna, który teraz ma wakacje. ;D Sebastian stara się mówić całymi zdaniami, chociaż poszczególne słowa są w języku dziecięcym... am, aa, tutu itd. ;D
 
Moja Weroniśka ma już 3 lata i 5 miesięcy (za parę dni). Od małego gadała jak najęta i bardzo wyraźnie, aż mi było szkoda że nie ma jakiś fajnych tekstów. Ale ma jedno słówko którego nie może zapamiętać. Chodzi o płyn do mycia o zapachu "mangingorowym" - czyli mandarynkowym. A kiedyś pomarańczowy (sok) to był "pantalalowy". Coś jest z tymi kolorami, bo córka mojej znajomej na fioletowy wołała "flatataty".
 
a ja msylałam,że manginorowy to będzie winogronowy..hihihi
za to moja Zuzia od soboty włączyła do swojego słownika 2 nowe słówka:
zoo - dzo
tupał - tupa(co czasem brzmi jak du....a)
 
Przypomniało mi się jeszcze jedno. Moje dziecko uwielbia bawić się w sklep i ciągle namawia wszystkich do zabawy pytając kto ma być panią "klasoną". Jest to kombinacja "pani sklepowej" bądź "sprzedawczyni" i "kasjerki".
 
U Emilki
wikinonka - winogronka
ogut- jogurt
no i jak dla mnie hit: bajchaj - Maybach (oglądała kiedyś program o produkcji maybacha, i od tej pory każe się wozic do sklepu bajchajem. I ani razu się nie pomyli i nie powie prawidłowo)

Co ciekawe, od poczatku jak zaczela mówic - mówiła prawidłowo, zmieniło się to chyba po urodzeniu Hani, a może ciut później.
 
Hej,moje Słoneczko jeszcze nie mówi,ale tak sobie zajrzałam do was i nasmiałam sie po pachy.Przypomniało mi się co mówiły dawno temu moje siostry.

pościeradełko-prześcieradło
ciasnaludki-krasnoludki
iza fuła-Iza zepsuła
bula-cebula
zawiązadełka-sznurówki
 
reklama
Na urodziny Emilka dostała od nas małe akwarium z rybkami. Pływaja w niej Neonki i krewetka. Ale wg Milki to Nekonki i Potwór :D
A dzisiaj mnie zawołała i mówi...mamusiu zobacz one . Ja mówię pływają? NIE - ją! Są? nie -ją!!! zobacz jak ruszają dziobkami...Aaaa.. one jedzą! (W końcu sie domyśliłam).
 
Do góry