reklama

Niezła sprawa : /

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez Lineczka, 11 Grudzień 2007.

1. Lineczka

Lineczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na początek chciałabym się przedstawic.mam na imię Kasia i mam 24 lata, i mam dwoje dzieci 3 letnią Ninę i 2 letnią Wiktorię.A więc przejdę do konkretów,chodzi mi o Ninę więc zaczynam:jest ona bardzo niespokojną dziewczynką kiedy np: jestem w piaskownicy z dziewczynkami wrzuca Wiktorii piach do buzi biję ją i inne dzieci, ajak idziemy ulicą bije i zaczepia przechodniów niedawno kopneła w noge naszą sąsiadkę i mielismy przez to wielką aferę,a najgorsze jest to że ja staram się z moim mężem Tomkiem byc jak najlepszymi rodzicami np: robimy na obiad jej ulubione jedzenie a ona nas wyzywa że nas nie kocha i nie chce tego .:( pomocy!! Za to Wiktoria jest bardzo grzeczna bylismy juz 3 razy z Niną u psychologa pomocy dlaczego taka jest?

2. kasiulka0901

kasiulka0901 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Lineczka przyczyn zachowania dziewczynki może być naprawdę wiele.
    Nikt nie poa Ci odpowiedzi bez szczegółowego wywiadu, któy jest niezbędny do postawienia diagnozy. Dlatego uważam za dbry pomysł wizyty u psychologa. To on powinien zdiagnozować małą lub polecić ( w razie potrzeby ) innego specjalistę.
    Przyczyna jakas na pewno jest.

3. reklama
  4. mamoośka

mamoośka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A co wogóle na to psycholog?

5. Lineczka

Lineczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Psycholog n to powiedzial ze zle ją wychowywalismy a to nie prawda! a inny powiedział że to jakiś potwór a nina sie na niego wkurzyla i go opluła i niechcial nas już widziec :/

6. kasiulka0901

kasiulka0901 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Skąd wiesz,że to nie prawda,że źle ja wychowaliście? Skąd w Tobie takie przekonanie?
    'a co do zachowania drugiego psychologa to uważam je za mało profesjonalne.

Myślę,że coś może być w Waszej sytuacji rodzinnej co powoduje nietypowe dość zachowania dzieci.
    Bo dziecko, nie zachowuje się w określony sposób bez przyczyny.
    Jeśłi nie jest to przyczyna medyczna, to przyczyn trzeba szukać gdzie indziej. Zwykle zaczyna się szukać przyczyn w rodzinie, która jest najbliższym otoczeniem dziecka. Prześledza się jego historię żcia, od poczęcia do czasu aktualnego.
    Coś jest przyczyną zachowania Twojej córki.

7. mamoośka

mamoośka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mi się wydaje,że twoje dziecko jest bardzo rozpieszczone ja nie jestem zwolenniczką wychowania bezstresowego i wydaje mi sę,że to wy popełniliście jakiś błąd,Może to wina rozpieszczenia,ulegania dziecku,a jeszcze słownictwo...skąś to musi brać.

8. mako

mako mama listopadowa 2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    Może mała jest troszkę zazdrosna?
    Wydaje mi się, że potrzebny jest bardzo dobry psycholog dla maluchów.
    Można tak gdybac i gdybac... a jeśli psycholog mówi, że mała jest żle wychowana,
    albo potworem ( trudno mi to sobie wyobrazic) to można sobie te egzemplarze podarowac akurat.

powodzenia. !!!

9. ana79

ana79 mamuśka ....

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    MYŚLĘ ,że wybierz się do jeszcze innego psychologa, nie poddawaj się, jeśli to nawet wasza wina , psycholog musi wam pomóc zmienic sytuację i znależć żródło tych zachowań, nie bój się przyzanać do błędów, nikt nie jest idealny i wiadome jest ,że chcesz jak najlepiej dla małej.
    bardzo wiele czynników może wpływac na takie zaburzenia w zachowaniach u dzieci, najcześciej są to uwarunkowania środowiskowe, więć przeanalzuj dokładnie sytuacje z mężem, czy wspólnie podejmujecie decyzje w karaniu , czy wzmacniasz swoja córkę nagrodami jeśli coś dobrze zrobi, czy na jej wychowanie maja wpływ inne osoby(babcie ....), czy czuje sie akceptowana a nie odżucona , trudno mi tak doradzić , bo nie znam dokładnie sprawy.
    a może kiedy pojawiła sie druga córka poczuła sie zagrożona, za mało rożmów, dzieci w takich sytuacjach czuja sie nie kochane.pozdrawiam , mama małego rozrabiaki:-)

10. reklama
  11. trrrrrr

trrrrrr Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    właśnie mi sie wydaje, że wasza mała może być po prostu zazdrosna, ale w sumie, to nie wiem!

Poleć forum