reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niezła sprawa : /

Dołączył(a)
11 Grudzień 2007
Postów
9
Na początek chciałabym się przedstawic.mam na imię Kasia i mam 24 lata, i mam dwoje dzieci 3 letnią Ninę i 2 letnią Wiktorię.A więc przejdę do konkretów,chodzi mi o Ninę więc zaczynam:jest ona bardzo niespokojną dziewczynką kiedy np: jestem w piaskownicy z dziewczynkami wrzuca Wiktorii piach do buzi biję ją i inne dzieci, ajak idziemy ulicą bije i zaczepia przechodniów niedawno kopneła w noge naszą sąsiadkę i mielismy przez to wielką aferę,a najgorsze jest to że ja staram się z moim mężem Tomkiem byc jak najlepszymi rodzicami np: robimy na obiad jej ulubione jedzenie a ona nas wyzywa że nas nie kocha i nie chce tego .:( pomocy!! Za to Wiktoria jest bardzo grzeczna bylismy juz 3 razy z Niną u psychologa pomocy dlaczego taka jest?
 
reklama
Lineczka przyczyn zachowania dziewczynki może być naprawdę wiele.
Nikt nie poa Ci odpowiedzi bez szczegółowego wywiadu, któy jest niezbędny do postawienia diagnozy. Dlatego uważam za dbry pomysł wizyty u psychologa. To on powinien zdiagnozować małą lub polecić ( w razie potrzeby ) innego specjalistę.
Przyczyna jakas na pewno jest.
 
Na początek chciałabym się przedstawic.mam na imię Kasia i mam 24 lata, i mam dwoje dzieci 3 letnią Ninę i 2 letnią Wiktorię.A więc przejdę do konkretów,chodzi mi o Ninę więc zaczynam:jest ona bardzo niespokojną dziewczynką kiedy np: jestem w piaskownicy z dziewczynkami wrzuca Wiktorii piach do buzi biję ją i inne dzieci, ajak idziemy ulicą bije i zaczepia przechodniów niedawno kopneła w noge naszą sąsiadkę i mielismy przez to wielką aferę,a najgorsze jest to że ja staram się z moim mężem Tomkiem byc jak najlepszymi rodzicami np: robimy na obiad jej ulubione jedzenie a ona nas wyzywa że nas nie kocha i nie chce tego .:( pomocy!! Za to Wiktoria jest bardzo grzeczna bylismy juz 3 razy z Niną u psychologa pomocy dlaczego taka jest?
A co wogóle na to psycholog?
 
Psycholog n to powiedzial ze zle ją wychowywalismy a to nie prawda! a inny powiedział że to jakiś potwór a nina sie na niego wkurzyla i go opluła i niechcial nas już widziec :/


Skąd wiesz,że to nie prawda,że źle ja wychowaliście? Skąd w Tobie takie przekonanie?
'a co do zachowania drugiego psychologa to uważam je za mało profesjonalne.


Myślę,że coś może być w Waszej sytuacji rodzinnej co powoduje nietypowe dość zachowania dzieci.
Bo dziecko, nie zachowuje się w określony sposób bez przyczyny.
Jeśłi nie jest to przyczyna medyczna, to przyczyn trzeba szukać gdzie indziej. Zwykle zaczyna się szukać przyczyn w rodzinie, która jest najbliższym otoczeniem dziecka. Prześledza się jego historię żcia, od poczęcia do czasu aktualnego.
Coś jest przyczyną zachowania Twojej córki.
 
Mi się wydaje,że twoje dziecko jest bardzo rozpieszczone ja nie jestem zwolenniczką wychowania bezstresowego i wydaje mi sę,że to wy popełniliście jakiś błąd,Może to wina rozpieszczenia,ulegania dziecku,a jeszcze słownictwo...skąś to musi brać.
 
Witam,
Może mała jest troszkę zazdrosna?
Wydaje mi się, że potrzebny jest bardzo dobry psycholog dla maluchów.
Można tak gdybac i gdybac... a jeśli psycholog mówi, że mała jest żle wychowana,
albo potworem ( trudno mi to sobie wyobrazic) to można sobie te egzemplarze podarowac akurat.

powodzenia. !!!
 
MYŚLĘ ,że wybierz się do jeszcze innego psychologa, nie poddawaj się, jeśli to nawet wasza wina , psycholog musi wam pomóc zmienic sytuację i znależć żródło tych zachowań, nie bój się przyzanać do błędów, nikt nie jest idealny i wiadome jest ,że chcesz jak najlepiej dla małej.
bardzo wiele czynników może wpływac na takie zaburzenia w zachowaniach u dzieci, najcześciej są to uwarunkowania środowiskowe, więć przeanalzuj dokładnie sytuacje z mężem, czy wspólnie podejmujecie decyzje w karaniu , czy wzmacniasz swoja córkę nagrodami jeśli coś dobrze zrobi, czy na jej wychowanie maja wpływ inne osoby(babcie ....), czy czuje sie akceptowana a nie odżucona , trudno mi tak doradzić , bo nie znam dokładnie sprawy.
a może kiedy pojawiła sie druga córka poczuła sie zagrożona, za mało rożmów, dzieci w takich sytuacjach czuja sie nie kochane.pozdrawiam , mama małego rozrabiaki:-)
 
reklama
reklama
Do góry