reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niezwykły sposób na przewidywanie płci!!!

Ja słyszałam że płeć dziecka w dużym stopniu zależy od tego w którym okresie owulacji doszło do zaplodnienia tzn jeśli na samym początku to będzie chłopiec ,jesli póżniej to dziewczynka.Ma to związek ze stężeniem progesteronu i estrogenu we krwi kobiety.Szczerze mowiąc nie wiem ile w tym prawdy.Zapytam mojego gina.
 
reklama
Nie kochana :) to zależy od tego który plemnik bedzie szybciej: dziewczynkowy X czy chłopczykowy Y i tylko od tego to zależy :) nasze hormony nic do tego nie mają :)
 
No tak, ale żeńskie plemniki żyja dłużej a męskie są szybsze. Więc troszkę zależy, czy współżycie było przed owulajcą (wtedy żeńskie maja większe szanse) czy w trakcie (męskie szybciej dotrą na miejsce). No ale zawsze są wyjątki ;). Ta metoda podobno jest bardziej skuteczna w poczęciu chlopca niz dziewczynki. No ale w naszym wypadku to juz zadecydowane.
 
no tak, bo męskie plemniczki są szybkie ale krócej żyją, a żeńskie są troszkę większe i wolniejsze i wolniej sie poruszają ale za to dłużej zyją :)
 
Hehhe, mi wyszlo ze to bedzie chlopaczek- 52 cm, 3,17 kg, a porod bedzie trwal 3 godz-zgadzam sie:)
I tak wlasnie czuje, ze na swiat przyjdzie maly Marcelek:)
Ale fajnie!!
 
A ja w piątek może się dowiem co siedzi w brzuszku ależ się cieszę
powiem szczerze że przeczuwam że to będzie córcia :)
hi hi zobaczymy!!
 
czesc wszystkim mamusia:)my jutro idziemy z Arkiem do pani dr i moze powie nam co będzie-fajnie by było.Wydaje mi sie ,ze będzie to Michałek i chyba tak bym chciała aby było:)pozdrowienia dla was!
 
Co do plci, to jest to sprawa o wiele bardziej skomplikowana.... Niestety ;-(
Istotnie to glownie plemnik (x lub y ) decyduje, ale... tylko o plci genetycznej (zwanej tez chromosomalna)...
Istnieje jeszcze kilka rodzajow plci....
Miedzy innymi (i ta oprocz genetycznej decyduje o budowie narzadow plciowych) plec hormonalna. Normalnie powinno sie dziac tak, iz plod genetycznie meski zaczyna w pewnym momecie wydzielac meskie hormony i dzieki temu z zalazkow (wspolnych dla obu plci) narzadow plciowych, powstaja meskie. Czasami zdarza sie jednek tak, iz wydzielanie hormonow zostaje zahamowane. Wtedy rozwijaja sie narzady zenskie. Istnieja takze przypadki odwrotne (plod genetycznie zenski dostaje dawke... najczesciej od matki np. z lekow... hormonow meskich. Wtedy rozwijaja sie oczywiscie narzady meskie). W takich przypadkach rodza sie dzieci z narzadami i co za tym idzie calym ukladem hormonalnym przeciwnym do genetycznego planu. Zazwyczaj funkcjonuja zgodnie z plcia hormonalna i wszystko jest ok., tylko...... pada metoda planowania plci :-)
Istnieja jeszcze inne rodzaje plci (spoleczna, emocjonalna etc. ), ale to juz zupelnie inna bajka...
 
reklama
Do góry