reklama

NIFTY i USG w normie, białko PAPP-A zaniżone (wynik testu nieprawidłowy)

Rozwiązania
0
Ja też mam włączony acard 100mg, ale jeśli chodzi o jakieś dodatkowe badania czy obserwacje, to lekarz wręcz na mnie naskoczył, że USG trzeciego trymestru wystarczy a przepływów nie ma co robić bo to wprowadza tylko stres.ale ja i tak się stresuje bo moja pierwsza córka urodziła się w 37tyg z wagą 2500g, i jeden lekarz zasugerował że też mogłam mieć niskie białko Pappa, no ale wtedy byłam młodsza i tego nie badałam.

reklama
Rozwiązania
0
ja narazie jestem w 21t3d tak więc za wcześnie by cokolwiek mówić.

Mimo, że to tylko statystyki zrobiłam dodatkowe uzupełniające (papp-a) oblicznie ryzyka (lekarz z certyfikatem fmf ze specjalizacji preklamsji) tak, że ryzyko prekeklampsji przed 34 tygodniem wyszło mi 1:754, przed 37 - 1:179, a przed 42 - 1:28, wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tygodniem 1:111. To tyle teorii ale dla polskich lekarzy oznacza to brak ryzyka. Dodatkowo ciśnienie zazwyczaj mam niskie (podobno to jest głównym wskaźnikiem dla lekarzy). Tak więc w moim wypadku na podstawie statystyk i ciśnienia uznano, że nie ma potrzeby profilaktyki preklampsjowej ( ja spotkałam się z profilaktycznym jedzeniem aspiryny a nie acardem). No ale zobaczymy kto ma rację.

W środę miałam 2w1usg połówkowe + echo. Płód zdrowy przynajmniej fizycznie i duży (żeby nie powiedzieć za duży), za to mam nisko położone łożysko i na przedniej ścianie. I jakoś mam wrażenie, że nie pójdzie do góry.

U mnie narazie tyle.

Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
Jestem w podobnej sytuacji bo tez mam obniżone pappa z testu biochemi krwi a mianowicie 0,442 mom a resztę rzeczy w normie,NT 1,8,usg prawidłowe a ryzyko ZD zostało mi wyliczone na 1:170,zdecydowałam się na test NIFTY bo strasznie boje się amniopunkcji,na pobranie krwi idę w poniedziałek.Wizyte u mojej prowadzącej ginekolog mam dopiero za tydzień i chce z nią porozmawiać na temat tych wyników bo możliwe ze to może zwiastować inne problemy w późniejszej ciąży niż wadę genetyczną.Tym bardziej ze na początku ciąży brałam duphaston i wazę 20 kg więcej niż na początku pierwszej ciąży wiec to wszystko tez może mieć jakieś znaczenie.Jestem zła bo znów przeżywam ten sam stres co w pierwszej ciąży z tym ze wtedy lekarz nastraszył mnie wysoką przeziernoscia 2,4 i dla pewności musiałam zrobić biochemię krwi która wyszła dobrze a teraz na odwrót przeziernosc jest dobra a wyniki z krwi złe

kasiula222

Fanka BB :)
Miasto
Podkarpacie
Rozwiązania
0
Jestem w podobnej sytuacji bo tez mam obniżone pappa z testu biochemi krwi a mianowicie 0,442 mom a resztę rzeczy w normie,NT 1,8,usg prawidłowe a ryzyko ZD zostało mi wyliczone na 1:170,zdecydowałam się na test NIFTY bo strasznie boje się amniopunkcji,na pobranie krwi idę w poniedziałek.Wizyte u mojej prowadzącej ginekolog mam dopiero za tydzień i chce z nią porozmawiać na temat tych wyników bo możliwe ze to może zwiastować inne problemy w późniejszej ciąży niż wadę genetyczną.Tym bardziej ze na początku ciąży brałam duphaston i wazę 20 kg więcej niż na początku pierwszej ciąży wiec to wszystko tez może mieć jakieś znaczenie.Jestem zła bo znów przeżywam ten sam stres co w pierwszej ciąży z tym ze wtedy lekarz nastraszył mnie wysoką przeziernoscia 2,4 i dla pewności musiałam zrobić biochemię krwi która wyszła dobrze a teraz na odwrót przeziernosc jest dobra a wyniki z krwi złe
Jakie wyniki wyszły u Ciebie Monika .Szukam informacji o Nifty i wiarygodności .

Rozwiązania
0
U mnie to samo, białko Pappa 0,452 MoM, beta 1,402 MoM i dziecko od 37 tygodnia nie tyje. Ryzyko mi wyliczyli ZD po pappie 1:327, robilam Sanco OK, bo nie chciałam amnio + reszta prenatalnych w porządku. Dzisiaj znowu byłam na kontroli w szpitalu i był spec od prenatalnych, no i mówił mi, że to przez niskie białko pappa, może być hipotrofia płodu. Lekarka z kliniki prenatalnych mi to też mówiła, że miała podobnie urodziła 2 mniejszych dzieciaczków. U mnie mała miała 2600 tydzień temu, dzisiaj 2530. Wszystko z łożyskiem i przepływami w porządku a nie przybiera na wadze, a w ciągu tygodnia bylam już 2 razy na kontroli i 2 lekarzy robiło usg, więc raczej wykluczam błąd pomiaru.... Także nie zawsze ta cholerna Pappa jest do bani, tylko też trzeba kontrolować pod koniec ciąży dzieciaczka. Biorę znowu neoparin i w pon prawdopodobnie szpital. Na początku ciąży brałam neoparin i acard ze względu na mutacje trombofilii, ale później hematolog kazał odstawić, bo częste krwawienia. Trzymajcie kciuki, żeby poszło gładko z porodem.