reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska Beta i słabe kreski na teście

Kama885

Aktywna w BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2023
Postów
81
Hej dziewczyny proszę o radę co mam o tym myśleć.
Sytuacja wygląda tak: Cykle mam zazwyczaj dosyć nieregularne około 30-34dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 17lipca. Wczoraj tj. 36dnia cyklu zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny choć kreska jest dosyć słaba nie jest gruba i intensywna więc miałam dylemat co o tym sądzić. Dzisiaj rano zrobiłam Bete wyszła bardzo niska 6,8 tak jak na zdjęciu. Lekarz kazał powtórzyć za 48h.
Czy myślicie że w moim wypadku prawidłowa ciąża jest raczej niemożliwa? I to nieprawidłowo rozwijającą sie ciąża lub poronienie samoistne ? Wynik jest bardzo niski więc nie spodziewam się cudów ale za mną już jedno poronienie i starania i dziecko od 3 lat 😥
 

Załączniki

  • 20230821_092853.jpg
    20230821_092853.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 466
  • Screenshot_20230822_144410_Chrome.jpg
    Screenshot_20230822_144410_Chrome.jpg
    150,4 KB · Wyświetleń: 182
reklama
Test jest z wczoraj tak? Pinki ogólnie wyłapują dość niska betę... Sam jeden wynik niewiele ci powie, musisz powtórzyć za 2 dni i sprawdzić przyrost. Ewidentnie coś się zadziało - powtórna beta powie ci czy to startuje czy juz spada :(
 
A czy badałaś kiedyś progesteron 7 dni po owulacji? Koniecznie powtórz wynik bety po tych 48h ale może to być biochem :(
 
Test jest z wczoraj tak? Pinki ogólnie wyłapują dość niska betę... Sam jeden wynik niewiele ci powie, musisz powtórzyć za 2 dni i sprawdzić przyrost. Ewidentnie coś się zadziało - powtórna beta powie ci czy to startuje czy juz spada :(
Tak test był robiony wczoraj, oby poszło w górę, teraz pozostaje tylko czekać i w czwartek rano ponowić Betę. Czytałam na innych forach że dziewczyny miały nawet Bete w granicach 4 i już wtedy miały słaba kreskę na Pinku i też obawy były że coś nie tak a po dwóch dniach zaczęła wzrastać mocno oby i w moim przypadku tak było 🙈
 
A czy badałaś kiedyś progesteron 7 dni po owulacji? Koniecznie powtórz wynik bety po tych 48h ale może to być biochem :(
Tak, u mnie z tym progesteronem bywało bardzo różnie, raz w normie raz za niski...
Ogólnie mam problemy z hormonami za dużo androgenów bywa u mnie i PCOS do tego więc u mnie owulacja zdarza się rzadko 🤷🏻‍♀️ myślałam że tym razem się udało jak zobaczyłam pozytywny test ale ta Beta mnie martwi. A ponieważ dopiero odstawiłam tabletki antykoncepcyjne nie spodziewalam się że się uda tak szybko więc nie byłam u lekarza na żadnym monitoringu itp. Aby sprawdzać czy owulacja w ogóle była
 
Jeżeli wczoraj test wyszedł z wcale nie taką bladą kreska a dzisiaj beta tylko 6,8 to może być już spadek bo obstawiam,że wczoraj nie osiągnęła nawet 5. Wiadomo,że wszystko się wyjaśni w czwartek.
 
Jeżeli wczoraj test wyszedł z wcale nie taką bladą kreska a dzisiaj beta tylko 6,8 to może być już spadek bo obstawiam,że wczoraj nie osiągnęła nawet 5. Wiadomo,że wszystko się wyjaśni w czwartek.
Dokładnie muszę czekać choć nadal mam jeszcze jakąś iskierkę nadzieji, choć raczej wszystkie sprowadzacie mnie na ziemię żeby nastawić się na zle wiadomości.. Tak jak się spodziewałam pewnie macie rację, ale jeszcze się łudzę.
 
reklama
Ja też robiłam test Pink (4 dni porze spodziewaną miesiączką, ale co ważne, miałam owu sporo wcześniej niż normalnie) i była bardzo blada kreska. 24h po tym teście poszłam na betę i wyszła 32,2. No i do teraz wszystko jest w porządku 🙂
Dla porównania, miesiąc przed zajściem w ciążę miałam identyczną sytuację (bardzo blada kreska na Pink - niemal identyczna jak ta z obecnej ciąży) i zaraz po teście, tego samego dnia pojechałam na betę i wyszła 15. Niestety ta ciąża była biochemiczna. Po 48h się ładnie jeszcze podniosło, a po kolejnych 48h spadło.
Generalnie moje testy Pink wyglądały tak samo w obu ciążach, na podobnym etapie, przy podobnej becie i obie się zupełnie inaczej rozwinęły. Dlatego nie ma jeszcze co się martwić na zapas ✊🏻 Trzeba być dobrej myśli i powtórzyć betę po 48h. Wstawiam fotki z mojego testu i wynik bety 24h po teście.
 

Załączniki

  • IMG_7146.jpeg
    IMG_7146.jpeg
    87,1 KB · Wyświetleń: 115
  • IMG_7147.jpeg
    IMG_7147.jpeg
    50,8 KB · Wyświetleń: 114
Do góry