reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska waga dziecka.

reklama
Mój lekarz po poprzednim porodzie chyba trochę się boi też, ponieważ urodziłam sn ale dziecko urodziło się niedotlenione, wiele krwiaków na główce - nie mógł się przecisnąć przez kanał, do tej pory chodzimy do chirurga i co chwilę praktycznie mamy jakiś problem zdrowotny z synem. Podczas porodu natomiast czekali do ostatniej chwili aż urodzę gdzie położne już szykowały mnie do cc.
Jak mówią co kraj to obyczaj, w moim przypadku lekarz chucha nieco na zimne, tak czy inaczej dopiero w szpitalu podejmą decyzję i zobaczymy co się wydarzy.
 
@marma53 Tu masz całe zestawienie siatki centylowej wagi płodu w poszczególnych tygodniach ciąży:
Już na poprzedniej wizycie z tego co widzę dziecko było poniżej 10 centyla.

A masz na USG wpisany chociaż stopień starzenia łożyska? 5 tygodni to już duża różnica dla pomiarów. Na pewno jest to do obserwacji. W razie czego najwyżej wcześniej rozwiążą ciążę - by było bezpiecznie dla Was obojga.
 
@marma53 Tu masz całe zestawienie siatki centylowej wagi płodu w poszczególnych tygodniach ciąży:
Już na poprzedniej wizycie z tego co widzę dziecko było poniżej 10 centyla.

A masz na USG wpisany chociaż stopień starzenia łożyska? 5 tygodni to już duża różnica dla pomiarów. Na pewno jest to do obserwacji. W razie czego najwyżej wcześniej rozwiążą ciążę - by było bezpiecznie dla Was obojga.

Dziękuję Ci za tę tabelkę.

Nie widziałam na wynikach USG stopnia starzenia łożyska. Zapewne mój lekarz w czwartek zrobi takie badanie, bo ten na NFZ tego nie robił.
Właśnie tak zastanawiałam się jak potoczy się nasza historia. Czy rozwiązanie będzie wcześniej, czy jednak będą czekać. Ach, tu odpowiedź przyniesie tylko czas.
 
Nie denerwuj się. U mnie dzieci też zawsze były małe - w okolicach 10 centyla. Sprawdzę później i dam Ci znać jaką wagę miały w 32tc. Córka urodziła się z wagą 2660g w 37t2d (czyli już 38tc). Wszystko było ok.

Może była to tylko kwestia ułożenia dziecka, trudności w pomiarze, słabym sprzęcie.
 
Niedawno znajoma urodzila synka 2200g w 37tc, tez wychodzil malutki duzo wczesniej, miala wizyty co tydzien by sprawdzac przeplywy i lozysko, bylo wszystko ok wiec czekali zeby malenstwo ciut dluzej posiedzialo w brzuchu i rozwinelo sie do bezpiecznego momentu, a wage nadrobil juz po drugiej stronie:) na poltora miesiaca przekroczyl 4kg.
Moj syn w 34tc mial 1900g, podejrzewano hipotrofie przez nadcisnienie i niskie bialko pappa, zalecenie kontroli przeplywow, lezenie na lewym boku po posilkach itd. Po 2 tygodniach na kontrolnym usg mial teoretycznie 2650g, wiec ciaza kontynuowana bez zastrzezen. Ostatecznie urodzil sie w 41tc z wagą 2950g, caly i zdrowy.
 
reklama
Niedawno znajoma urodzila synka 2200g w 37tc, tez wychodzil malutki duzo wczesniej, miala wizyty co tydzien by sprawdzac przeplywy i lozysko, bylo wszystko ok wiec czekali zeby malenstwo ciut dluzej posiedzialo w brzuchu i rozwinelo sie do bezpiecznego momentu, a wage nadrobil juz po drugiej stronie:) na poltora miesiaca przekroczyl 4kg.
Moj syn w 34tc mial 1900g, podejrzewano hipotrofie przez nadcisnienie i niskie bialko pappa, zalecenie kontroli przeplywow, lezenie na lewym boku po posilkach itd. Po 2 tygodniach na kontrolnym usg mial teoretycznie 2650g, wiec ciaza kontynuowana bez zastrzezen. Ostatecznie urodzil sie w 41tc z wagą 2950g, caly i zdrowy.

Budujące i uspokajające są historie takie jak Twoja. Dziękuję, że napisałaś. :)
 
Do góry