reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski poziom AMH

G

guest-1684512842

Gość
Hej, mam 23 lata i ostatnio (w 4 dzień cyklu) wykonałam sobie badania w Salve w Łodzi. Progesteron 0,40 ng/ml, prolaktyna 19,80 ng/ml (w normie), AMH 3,880 pmol/l (wynik charakterystyczny dla kobiet w wieku 35-39 lat). Zaczynam panikować, bo to miało być kontrolne badanie, aby wiedzieć, kiedy mogę zacząć starać się o dzidziusia. Dodam, że nie jestem na nic chora, a w mojej rodzinie nie było problemów z zajściem w ciążę. Czy możliwy jest, że wynik AMH jest błędny? Co robić?
 
reklama
Hej, mam 23 lata i ostatnio (w 4 dzień cyklu) wykonałam sobie badania w Salve w Łodzi. Progesteron 0,40 ng/ml, prolaktyna 19,80 ng/ml (w normie), AMH 3,880 pmol/l (wynik charakterystyczny dla kobiet w wieku 35-39 lat). Zaczynam panikować, bo to miało być kontrolne badanie, aby wiedzieć, kiedy mogę zacząć starać się o dzidziusia. Dodam, że nie jestem na nic chora, a w mojej rodzinie nie było problemów z zajściem w ciążę. Czy możliwy jest, że wynik AMH jest błędny? Co robić?
Błąd laboratorium mógł się zdarzyć, możesz powtórzyć badanie. Niestety są kobiety, które mimo mlodego wieku maja niskie amh - było kilka przypadków na forum. Niestety, ja nie znam się na tym wiec mogę doradzić tylko to co wyżej.
 
Jest niski, jest w pmol. Po przeliczeniu na ng to 0,5432.

@Domiś2311 wynik jest niski. Nie odkladalabym starań i znalazla dobrego gina od niepłodności, który zajmuje się też niskim amh.
Tak, chyba znalazłam kiepski kalkulator przeliczający jednostki.
@Domiś2311 możesz powtórzyc badanie, błędy się zdarzają. Ale z niskim wynikiem też można zajść w ciążę.
 
Jestem umówiona na powtórzenie badań w innym laboratorium. 3 lata temu badałam sobie FSH i LH i były książkowe, więc jestem bardzo zdziwiona, że AMH jest takie niskie. Jeśli wynik się powtórzy, to nie będzie innego wyjścia jak zacząć starać się o dziecko dużo wcześniej. Na jakimś forum przeczytałam, że to może też być kwestia witaminy D3. Dziewczyny, czy ja już sobie robię złudną nadzieję, czy serio aż takie niskie AMH zdarza się kobietom w moim wieku?
 
Jestem umówiona na powtórzenie badań w innym laboratorium. 3 lata temu badałam sobie FSH i LH i były książkowe, więc jestem bardzo zdziwiona, że AMH jest takie niskie. Jeśli wynik się powtórzy, to nie będzie innego wyjścia jak zacząć starać się o dziecko dużo wcześniej. Na jakimś forum przeczytałam, że to może też być kwestia witaminy D3. Dziewczyny, czy ja już sobie robię złudną nadzieję, czy serio aż takie niskie AMH zdarza się kobietom w moim wieku?
Niestety zdarza się. Na tym forum jest sporo takich dziewczyn. Nie szukaj przyczyny bo prawdopodobnie jej nie znajdziesz.
 
Jestem umówiona na powtórzenie badań w innym laboratorium. 3 lata temu badałam sobie FSH i LH i były książkowe, więc jestem bardzo zdziwiona, że AMH jest takie niskie. Jeśli wynik się powtórzy, to nie będzie innego wyjścia jak zacząć starać się o dziecko dużo wcześniej. Na jakimś forum przeczytałam, że to może też być kwestia witaminy D3. Dziewczyny, czy ja już sobie robię złudną nadzieję, czy serio aż takie niskie AMH zdarza się kobietom w moim wieku?
tak. To może być zapowiedz przedwczesnego wygasanie jajników więc nie trać czasu (tak jak ja traciłam) tylko idź do naprawdę dobrego lekarza od leczenia bezpłodności. Jeśli maszmozliwisc to do kliniki.
 
Na pewno zbadaj sobie poziom FSH (wynik sprzed 3 lat nie jest już aktualny), jeśli będzie podwyższony może to świadczyć o przedwczesnym wygasaniu czynności jajników. Ja również mam niskie amh, przy czym fsh również niskie, nie miałam żadnych zabiegów na jajnikach, więc przyczyna jest u mnie nieznana.
Jak najbardziej można zajść w ciążę z niskim amh i na forum jest sporo takich przypadków, natomiast na pewno czasu jest zdecydowanie mniej niż przy poziomie wyższym.
 
reklama
Jestem umówiona na powtórzenie badań w innym laboratorium. 3 lata temu badałam sobie FSH i LH i były książkowe, więc jestem bardzo zdziwiona, że AMH jest takie niskie. Jeśli wynik się powtórzy, to nie będzie innego wyjścia jak zacząć starać się o dziecko dużo wcześniej. Na jakimś forum przeczytałam, że to może też być kwestia witaminy D3. Dziewczyny, czy ja już sobie robię złudną nadzieję, czy serio aż takie niskie AMH zdarza się kobietom w moim wieku?
Hej, nie wiem czy powtórzenie badania w innym labie na tym etapie to dobry pomysl🤔. Każdy lab ma inny sprzęt itp, gdy wynik będzie znacznie odbiegał od pierwszego nie będziesz wiedziała czy to jednak błąd czy dlatego że inny lab. Daj znać co Ci wyszło.
Ogólnie faktycznie pierwotny wynik jest niski - tym bardziej, że jesteś bardzo młoda. W mojej ocenie taki wynik nie wyklucza ciąży naturalnej ale nie trać cennego czasu i umów się na konsultacje z dobrym ginem leczącym niepłodność, najlepiej w klinice. Ze swojego doświadczenia wiem, że w pewnym momencie każde pół roku jest ważne. Dodatkowo gdyby w grę wchodziła ostateczność w formie in vitro wówczas refundacja leków jest przy AMH powyżej 0,7 (leki nawet z refundacja mają kosmiczne ceny).
Powodzenia i wszystkiego dobrego ❤️.
 
Do góry