reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski poziom AMH

Blondasek85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Listopad 2017
Postów
380
Dziewczyny jak to jest z tym AMH, czy komuś udało się zajść w upragnioną ciążę z niskim wynikiem?
 
reklama
Niski, czyli jaki? W zaleznosci od poziomu proponowane sa rozne opcje. Lekarz proponowal invitro?
 
Blondasek85, kochana, to jest zależne od tego, jakie leczenie masz. Warto można zawalczyć! Jak coś pisz – polecę lekarza.

Dziękuje za odpowiedz :) Dodałam ten post na początku swojej drogi z kliniką leczenia niepłodności.... teraz minęło już trochę czasu i sporo za mną ale wciąż walczę i jeszcze się nie poddaje :)
 
Dziewczyny jak to jest z tym AMH, czy komuś udało się zajść w upragnioną ciążę z niskim wynikiem?
Witam wszystkie przyszłe mamy 😊

Chciałam Wam opowiedzieć swoją historię związaną z wynikiem AMH, żebyście wiedziały że wynik badań to nie wszystko. Starałam się o dziecko prawie 2 lata, jestem po przeszczepie szpiku kostnego, z chorą tarczycą, wiedziałam że lekko nie będzie. Po dwóch latach zaczęliśmy się badać i tutaj cios prosto w serce wynik AMH 0.02! dokładnie taki, mam ten dokument zachowany na pamiątkę. Miałam normalnie okres, może nieregularny, ale był nie wierzyłam, że jestem bezpłodna. Oczywiście skończyło się to głęboką depresją, tak bardzo pragnęłam dziecka, byłam przed ślubem, a moje życie dało mi wielkiego kopa po raz kolejny. Mój narzeczony w akcie desperacji zawiózł mnie do prywatnego lekarza, sądząc że to wszystko jest pomyłką. Miesiąc później po otrzymaniu wyników okazało się, że mam cystę na jajniku wielkości pomarańczy, która wymagała usunięcia operacyjnego, poprzedni lekarz nic nie widział. Podczas operacji odnaleziono jeszcze endometriozę no po prostu cudownie, więcej do dobicia już nie trzeba było. Zgłosiliśmy się do kliniki niepłodności w Anglii bo tutaj mieszkam, kazali mi powtórzyć badania AMH bo cysta mogła wpłynąć na wynik, a Polsce nikt mi tego nie powiedział. Wynik po prawie roku, bo tyle to trwało zanim dostaliśmy się do kliniki wyszedł już 5,25 jak na mój wiek ponad 30 lat i tak za mało by zajść naturalnie w ciążę, ale z InVitro może się udać. Odzyskałam wiarę, przestałam się już starać o dziecko, po prostu czekałam na InVitro w szczególności, że moja przyjaciółka zaszła za pierwszym razem w tej samej klinice miesiąc wcześniej. Zajęłam się ślubem i przygotowaniami, w trakcie wesela strasznie źle się czułam, powiedziałam do męża, że tak się stresuję, aż mi nie dobrze. Trzy dni później dowiedzieliśmy się co było tego przyczyną 😊 zaszłam w ciążę – naturalnie bez żadnych zabiegów czy tabletek, których się już nałykałam tonami podczas tych dwóch lat. Ciąża była bardzo silna, zero problemów, urodziłam zdrową i piękną córeczkę, która niedawno skończyła roczek i jest moim największym szczęściem, jakie mnie w życiu spotkało, mój malutki cud. Dlatego drogie Panie, uwierzcie w to, że będziecie mamami, po prostu odpuście i pozwólcie własnemu ciału działać. Ja nie mogę być lepszym przykładem na to, że marzenia się spełniają: chemioterapia, radioterapia i przeszczep szpiku kostnego, niedoczynność tarczycy, endometrioza i wynik AMH, który jasno ukazuje, że jestem niepłodna, a mimo tych wszystkich przeciwności losu urodziłam zdrowe dziecko. Trzymajcie się, marzenia się spełniają, trzeba w nie tylko uwierzyć 😊
 
Do góry