reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski poziom białka w teście PAPP-A

Hej,
Mieszkam na codzien w Anglii, miałam robione badania 30.11. Badania genetyczne wyszło mi że niskie szanse, znowu badania PAPP-A mam niskie 0.3839 nie wiem czy mam się niepokoić wynikami.
Dostałam zalecenie przyjmowania aspiryny przed spaniem.
ilość białka pappa sama w sobie nie jest wyznacznikiem. Miałaś już USG?
 
reklama
USG miałam razem z mierzeniem na zespół Downa itp. W piątek przyszedł mi list z wynikami, że jest niska szansa na te zespoły ale mam niskie PAPP-A.
ale co z tego, że sama pappa jest niska? Ją się przelicza w trakcie tego USG, więc jeżeli już wszystko masz przeliczone, to nie masz po co odnosić się do tego, ile wynosi sama pappa jako badanie, bo to Ci nic nie powie samo w sobie.
 
Zespół Downa (Trisomy 21) 1:235
Edward i Patau (Trisomy 13/18) 1:13178 i pisze że niskie szanse
PAPP-A 0.3839. Napisali mi że mam szansę urodzenia małego dziecka i wcześniej niż planowany termin porodu. Zalecają żebym brała aspirynę do lepszego funkcjonowania łożyska.
 
Zespół Downa (Trisomy 21) 1:235
Edward i Patau (Trisomy 13/18) 1:13178 i pisze że niskie szanse
PAPP-A 0.3839. Napisali mi że mam szansę urodzenia małego dziecka i wcześniej niż planowany termin porodu. Zalecają żebym brała aspirynę do lepszego funkcjonowania łożyska.
Patka, po prostu słuchaj lekarzy. Sam wynik pappa naprawdę nic nie mówi. Jest miarodajny tylko po przeliczeniu wyników na USG. Nie ma co się nim samym sugerować i stresować, że jest niskie.
 
Zespół Downa (Trisomy 21) 1:235
Edward i Patau (Trisomy 13/18) 1:13178 i pisze że niskie szanse
PAPP-A 0.3839. Napisali mi że mam szansę urodzenia małego dziecka i wcześniej niż planowany termin porodu. Zalecają żebym brała aspirynę do lepszego funkcjonowania łożyska.
Sam niski poziom pappa może świadczyć o problemach z łożyskiem więc bardzo dobrze, że lekarz wdrożył ci aspirynę, to może zapobiec porodowi przedwczesnemu :)
 
Witam. U mnie podobnie usg w normie a białko pappa zaniżone. Ostatecznie wyszło ryzyko pośrednie. Następnie zrobiłam test NIFTY i wynik prawidłowy. Nie wiem czy to świadczy o problemach z łożyskiem lub oznacza cukrzycę ciążową? Słyszałam że stres też mógł wpłynąć na wynik. Czekam na wizytę u lekarza.
 
Cześć dziewczyny, stwierdziłam, że napiszę w tym temacie jak potoczyła się sytuacja u mnie.
Od uzyskania wyniku pappy, do 36 tc przyjmowałam acard 150, wszystkie badania do samego końca idealnie, co najwyżej w krzywej wyszła mi glukoza niżej po 2 h niż na czczo 😅. Młoda urodzona vbac dwa dni po terminie 10/10, 3240 g, 😊, więc widzicie, strachu było, bo pappa była naprawdę niska, a okazało się, że do samego końca bez komplikacji :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, stwierdziłam, że napiszę w tym temacie jak potoczyła się sytuacja u mnie.
Od uzyskania wyniku pappy, do 36 tc przyjmowałam acard 150, wszystkie badania do samego końca idealnie, co najwyżej w krzywej wyszła mi glukoza niżej po 2 h niż na czczo 😅. Młoda urodzona vbac dwa dni po terminie 10/10, 3240 g, 😊, więc widzicie, strachu było, bo pappa była naprawdę niska, a okazało się, że do samego końca bez komplikacji :)
A jaki miałaś wynik wolnego beta HCG. Ja wczoraj odebrałam wyniki i beta 2.147 pappa 0.4147 w USG wszystko ok. Mam skierowanie na badanie inwazyjne
 
Do góry