reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski progesteron w 4tc+5

Luni

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Luty 2021
Postów
1 613
Hej dziewczyny,
Wczoraj w 4tc+5 poszłam zbadać betę a przy okazji progesteron oraz kwas foliowy
Beta: 2186
Progesteron 19,3
Kwas foliowy 15,7

Martwię się poziomem progesteronu, czy nie powinien być większy?
W poprzednich cyklach badałam proga 7dpo aby sprawdzić owu to tez był w okolicach 14-19 właśnie..
Jutro sprawdzę przyrost bety to od razu powtórzę może proga.. jednak bardzo się stresuję
 
reklama
Hej dziewczyny,
Wczoraj w 4tc+5 poszłam zbadać betę a przy okazji progesteron oraz kwas foliowy
Beta: 2186
Progesteron 19,3
Kwas foliowy 15,7

Martwię się poziomem progesteronu, czy nie powinien być większy?
W poprzednich cyklach badałam proga 7dpo aby sprawdzić owu to tez był w okolicach 14-19 właśnie..
Jutro sprawdzę przyrost bety to od razu powtórzę może proga.. jednak bardzo się stresuję

Jest w normie, progesteron w I trymestrze powinien być min. 11
 
Hej dziewczyny,
Wczoraj w 4tc+5 poszłam zbadać betę a przy okazji progesteron oraz kwas foliowy
Beta: 2186
Progesteron 19,3
Kwas foliowy 15,7

Martwię się poziomem progesteronu, czy nie powinien być większy?
W poprzednich cyklach badałam proga 7dpo aby sprawdzić owu to tez był w okolicach 14-19 właśnie..
Jutro sprawdzę przyrost bety to od razu powtórzę może proga.. jednak bardzo się stresuję
Ja miałam na początku 18 i wszystko ok 🙂 bez żadnych wspomagaczy
 
Dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie trochę 🥰
Kiedyś lekarz mi powiedział ze powinno być w okolicach 30 stąd moje zaniepokojenie.
 
Ja za każdym razem brałam duphaston i luteine na podtrzymanie bo wartości miałam takie jak Ty. Około 19. Jeżeli lekarz powiedział Ci że powinien być w granicach 30 to zapewne miał rację. Poponuje się z nim skontaktować 🙂
 
Ja za każdym razem brałam duphaston i luteine na podtrzymanie bo wartości miałam takie jak Ty. Około 19. Jeżeli lekarz powiedział Ci że powinien być w granicach 30 to zapewne miał rację. Poponuje się z nim skontaktować 🙂
Ja mialam 20, i jakoś moj lekarz powiedział ze jest ok. Nie wiem skąd te przekonanie ze powinno być 30. Kazdy ginekolog mi mówił że powyżej 15 jest dobry prog.
 
Ja mialam 20, i jakoś moj lekarz powiedział ze jest ok. Nie wiem skąd te przekonanie ze powinno być 30. Kazdy ginekolog mi mówił że powyżej 15 jest dobry prog.
A ja mialam 20 i potem okazało się że jest krwiak pomimo stosowania dodatkowego progresteronu. Dlatego proponuję sluchac swojego lekarza, a nie kogoś z forum, bo jednak on robi nam badania i on kończył medycynę i myślę, że ma większą wiedzę. Każdy jest inny i może dla jednego taką wartość jest ok, a dla innego nie 🙂
 
reklama
A ja mialam 20 i potem okazało się że jest krwiak pomimo stosowania dodatkowego progresteronu. Dlatego proponuję sluchac swojego lekarza, a nie kogoś z forum, bo jednak on robi nam badania i on kończył medycynę i myślę, że ma większą wiedzę. Każdy jest inny i może dla jednego taką wartość jest ok, a dla innego nie 🙂
Ale wiesz ze krwiak nie do końca robi się z winy niskiego progu? Krwiak robi się najczęściej z powodu zaburzenia krzepnięcia krwi, a to jest coś zupełnie innego.
Nikt tu autorce nie każe słuchać nas tylko lekarza przecież wiadomo, że każda jest inna ale większość lekarzy mowia ze prog powyżej 15-20 jest ok, jeden da duphaston drugi stwierdzi ze nie ma takiej potrzeby. W moim przypadku tej potrzeby nie bylo, tutaj decyzje podejmuje tylko lekarz. ;)
 
reklama
Do góry