reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta hcg a ciąża pozamaciczna. Jak to było u was?

Crazylalafresh

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2020
Postów
136
Hej. Opowiedzcie mi jak to było u was z niskim przyrostem beta hcg i jak to się skończyło...
U mnie wyniki takie :
16.09 - 82,37
18.09 - 94,51
20.09 - 134,07
23.09 - 242,72
Lekarz podejrzewa ciążę pozamaciczną bo za małe przyrosty i mam jeszcze raz oznaczyć betę we wtorek lub środę. 19.09 byłam u lekarza i na usg w prawym jajniku było widać ciało żółte. Co myślicie? Jest jeszcze szansa na zdrową ciążę w macicy? Przyrasta o coraz więcej procent ale nadal za mało....
 
reklama
Na zdrową to raczej nie, te przyrosty nie świadczą o dobrym rozwoju.
Może zacząć sama spadać.
Oznacz sobie progesteron.
 
Hej. Opowiedzcie mi jak to było u was z niskim przyrostem beta hcg i jak to się skończyło...
U mnie wyniki takie :
16.09 - 82,37
18.09 - 94,51
20.09 - 134,07
23.09 - 242,72
Lekarz podejrzewa ciążę pozamaciczną bo za małe przyrosty i mam jeszcze raz oznaczyć betę we wtorek lub środę. 19.09 byłam u lekarza i na usg w prawym jajniku było widać ciało żółte. Co myślicie? Jest jeszcze szansa na zdrową ciążę w macicy? Przyrasta o coraz więcej procent ale nadal za mało....
Moja beta podczas CP przyrastała prawidłowo. Po 150-200 proc.
Wyznacznikiem był progesteron który wahał się między 7 a 12. Przy becie ok 650 padło podejrzenie CP a 2 dni później przy becie 1260 uwidoczniony był pęcherzyk w jajowodzie ...
 
W mojej CP beta nie przyrastała prawidłowo. Przyrost zatrzymał się na ok. 300 a później nieznacznie spadał. Na usg w okolicy jajnika lekarz zauważył strukturę bez czynności co mogło być źle umiejscowionym pęcherzykiem, którego rozwój sam się zatrzymał. Ze względu na słabe spadki bety zastosowano u mnie metotreksat.
 
W mojej CP beta nie przyrastała prawidłowo. Przyrost zatrzymał się na ok. 300 a później nieznacznie spadał. Na usg w okolicy jajnika lekarz zauważył strukturę bez czynności co mogło być źle umiejscowionym pęcherzykiem, którego rozwój sam się zatrzymał. Ze względu na słabe spadki bety zastosowano u mnie metotreksat.
Przykro mi 😢 Ja jeszcze chce i mam nadzieję do następnej bety że jednak będzie w porządku.... 😢😥
 
reklama
Do góry