reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost Beta HCG w ciągu 48 h zawsze oznacza to samo ????

reklama
Cześć!
Po dość długiej nieobecności znowu jestem. Rok temu pisałam tutaj o niskiej becie i poronieniu - ciąża się nie rozwijała. Później badania immunofenotypu. Wdrożenie lametty, intralipidow. I starania. Do listopada bezskutecznie. W listopadzie gin zmieniła mi stymulacje na clostybegyt + zastrzyki z fostimon (2). Na usg wyszły 3 pęcherzyki, co bylo już sukcesem bo zawsze był jeden! Dla pewności gin podała mi jeszcze pregnyl w podwójnej dawce 10000, by mieć pewność że któryś z nich pęknie. Ostatnia miesiączka 12.11. W 27 d.c. Zrobilam test i wyszła blada kreseczka. Poszlam na betę na drugi dzień i wynik 75. Za 48h 133.przyrost wg kalkulatora 77%. Wizytę miałam dopiero na 22.12 umówiona. Postanowiłam że dzień przed zrobię betę jeszcze raz. Cały czas brałam też duphaston 3 razy dziennie. Beta przed wizytą wyszła 8500! A na wizycie zobaczyłam pęcherzyk o 3mm zarodek z bijącym już serduszkiem! Teraz wizytę mam 7.01. Jak narazie nie odczuwam żadnych negatywnych objawów! Pisze to, bo tak jak wy przeszłam niska betę i poronienie i miałam dać znać jak u mnie się to potoczy. Teraz jestem pełna nadziei i chciałabym wam ja przekazać! Może moja stymulacja, komuś coś podpowie i gin też zmieni wam leki. Trzymam za Was kciuki i każdej z was życzę by się udało!
 
Pozytywna historia - aż miło się czyta.
Ja miałam mieć wizytę 7.01 a wczoraj lekarz napisał że...jest na kwarantannie! Polecił napisać szczegółowego maila i co będzie mógł- doradzi.Jeśli mi to nie wystarczy- proponuję wizytę u kogoś innego.
Napisałam email.Odpisał że beta wskazuje na wczesna ciążę więc nawet gdybym przyszła to mogłoby być za wcześnie. Przepisał Duphaston ze względu na przebyte poronienie i mogę poczekać do 12.01...
Próbowałam się dzisiaj gdzieś zarejestrować ale terminy na następny tydzien- to na jedno wyjdzie.
I znowu czekanie.
A objawów brak...czasami ćmi mnie brzuch jak na miesiączkę ale bardzo delikatnie....
Echhh...
 
Pozytywna historia - aż miło się czyta.
Ja miałam mieć wizytę 7.01 a wczoraj lekarz napisał że...jest na kwarantannie! Polecił napisać szczegółowego maila i co będzie mógł- doradzi.Jeśli mi to nie wystarczy- proponuję wizytę u kogoś innego.
Napisałam email.Odpisał że beta wskazuje na wczesna ciążę więc nawet gdybym przyszła to mogłoby być za wcześnie. Przepisał Duphaston ze względu na przebyte poronienie i mogę poczekać do 12.01...
Próbowałam się dzisiaj gdzieś zarejestrować ale terminy na następny tydzien- to na jedno wyjdzie.
I znowu czekanie.
A objawów brak...czasami ćmi mnie brzuch jak na miesiączkę ale bardzo delikatnie....
Echhh...
Trzymam kciuki! Koniecznie daj znać po wizycie!
 
Dzisiaj byłam u lekarza.Jeny jak mi się dluzylo to czekanie na wizyte! ALE!

5 tydzień! Przepadl mi jeden cykl wg lekarza.Tak bywa,tak się zdarza.
Jutro albo po jutrze dla pewności betahcg ale nie kazał się martwić bo obraz usg piękny i raczej nie powinno wydarzyć się nic niepokojącego. Ze względu na wcześniejsze poronienie- tabletki na podtrzymanie do 12 tyg i kwarantanna od seksu.Maz załamany:)
Za dwa tyg mam przyjść obejrzeć i usłyszeć serduszko ❤
 
Dzisiaj byłam u lekarza.Jeny jak mi się dluzylo to czekanie na wizyte! ALE!

5 tydzień! Przepadl mi jeden cykl wg lekarza.Tak bywa,tak się zdarza.
Jutro albo po jutrze dla pewności betahcg ale nie kazał się martwić bo obraz usg piękny i raczej nie powinno wydarzyć się nic niepokojącego. Ze względu na wcześniejsze poronienie- tabletki na podtrzymanie do 12 tyg i kwarantanna od seksu.Maz załamany:)
Za dwa tyg mam przyjść obejrzeć i usłyszeć serduszko ❤
Super wieści, zrob bete i sprawdz przyrost ,bedzie dobrze
 
Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki jestem w 7 t 4d, robiłam betę 5 czerwca 2842.88 później 17 czerwca wizyta z USG, na którym lekarz stwierdził jajo płodowe bez echa, określił że może to być 4t 4d, ale że raczej pęcherzyk jest pusty kazał zrobić betę zrobiłam 18 czerwca wyszła 13344.97. czy mam ją porównywać z tamtą pierwsza czy to jest za długi odstęp czasu? Teraz będzie weekend więc z kolejną beta muszę poczekać do poniedziałku. Czy ktoś miał taki przypadek i się udało?
 
reklama
Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki jestem w 7 t 4d, robiłam betę 5 czerwca 2842.88 później 17 czerwca wizyta z USG, na którym lekarz stwierdził jajo płodowe bez echa, określił że może to być 4t 4d, ale że raczej pęcherzyk jest pusty kazał zrobić betę zrobiłam 18 czerwca wyszła 13344.97. czy mam ją porównywać z tamtą pierwsza czy to jest za długi odstęp czasu? Teraz będzie weekend więc z kolejną beta muszę poczekać do poniedziałku. Czy ktoś miał taki przypadek i się udało?
Za duży odstęp czasu, więc nie możesz porównać. Ogólnie nie rób już bety, przy takiej wartości ona już nie będzie prawidłowo przyrastac. Tylko się zestresujesz. Teraz liczy się tylko i wyłącznie USG. Idź do lekarza, najlepiej innego, takiego który ma lepszy sprzęt USG. Powyżej 10 tys już powinno być bicie serduszka z reguły.
 
Do góry