reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost bety

reklama
@Charmander Jak sytuacja się rozwinęła?
po kilku dniach przyrost bety był na podobnym poziomie. Progesteron wzrósł do około 20. Pojawiło się plamienie- jednak z naczynka, które nie zaszkodziło zarodkowi. Zdaniem lekarzy- przyrost nie książkowy, ale w porzadku. Podczas tego badania okazało się że jest już zarodek z serduszkiem. Jednak biło zbyt wolno. Zmieniono duphaston na dopochwowy progesteron, dodano acard. Niestety tydzień później serduszko jeszcze wolniejsze, dwa tygodnie później brak akcji serca. Niestety zabieg 💔
 
Do autorki wątku, nie masz plamień przy takim progesteronie? U mnie progesteron spadl z 27 do 17 i zaczęły się plamienia. Brałam duphaston co 6h ... mam zdrową córkę, ale po tym wszystkim co juz wiem, a czego nie wiedziałam będąc na początku ciąży, mimo całego bólu i strachu w kolejnej ciąży nie brałabym takich końskich dawek progesteronu.
pojawiło się plamienie, jednak z naczynka, które nie zaszkodziło zarodkowi. Progesteron po kilku dniach wzrósł. A dlaczego nie brać progesteronu?
 
No właśnie dlatego, że nieksiążkowe przyrosty bety i niski progesteron mogą świadczyć o tym, że ciąża nie jest zdrowa.
jednak w przypadku dobrego przyrostu bety i niedomogi lutealnej pewnie brak suplementacji progesteronu może być również tragiczny. Wszystko zależy od sytuacji indywidualnej. Progesteron początkowo podtrzymuje ciążę, zanim powstanie łożysko.
 
Do góry