reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost Hcg 6 tydzień

Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
6
Witam , jest to moja pierwsza ciąża byłam u lekarki i powiedziała że powinnien być to 6 tydz. Ale na usg nic nie widać. Zaleciła mi badanie hcg wynosiło 440 , wczoraj 550 ale na usg nic nie widać , dziś beta ma 598 , czy mam się czegoś obawiać , mam plamienia ale lekarze nic a ten temat nie mówią czy to normalne ?
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli okaże sie, że musisz mieć zabieg to... nie czekaj po stracie na kolejną ciążę... zrob odrazu badania na genetyczne w kierunku trombofili wrodzonej. Żebys za pare miesięcy nie prZeżywała tego poraz kolejny. Tylko byla prowadzona na heparynie drobnoczasteczkowej. Niestety ja dopiero po 2 starcie trafilam na fachowego lekarza, ktory znalazl przyczynę niepowodzen.
Niestety nie liczyłabym tutaj na cud. Zwłaszcza, że masz plamienia, więc wnioskuję, że coś już niedobrego zaczyna się dziać. Przygotuj się na najgorsze.
 
reklama
Witam , jest to moja pierwsza ciąża byłam u lekarki i powiedziała że powinnien być to 6 tydz. Ale na usg nic nie widać. Zaleciła mi badanie hcg wynosiło 440 , wczoraj 550 ale na usg nic nie widać , dziś beta ma 598 , czy mam się czegoś obawiać , mam plamienia ale lekarze nic a ten temat nie mówią czy to normalne ?
Hej. Poproś o dokładniejsze zbadanie. Ja przechodziłam to pol roku temu, niski przyrost, brązowe plamienie, byłam w dwóch szpitalach dopiero w drugim stwierdzono ciąże pozamaciczna, od razu trafiłam na stół operacyjny. Trzymam kciuki żeby jednak nie było tak w Twoim przypadku :)
 
Niestety przyłączę się do poprzedniczek. Zbyt mały przyrost. Może to świadczyć o ciąży pozamacicznej. Wkrótce powinno coś się wyklarować. Powodzenia
 
Może świadczyć o ciąży pozamacicznej, ale nie musi. Czasem po prostu jest to źle rozwijająca się ciąża. Moja koleżanka tak miała - beta rosła, ale stanowczo za wolno. Też podejrzewano ciążę pozamaciczną, ale w jajowodach nic nie było. Potem udało się zlokalizować zarodek w macicy, czyli tam gdzie powinien być. No ale beta stanowczo za słabo przyrastała. Po około 1,5-2 tygodniach takich przyrostów, kiedy to miała już skierowanie do szpitala, wieczorem dostała krwawienia takiego jak okres, kolejnego dnia była na USG i już nic nie było w zarodku. Tak więc u niej było to szczęście w nieszczęściu, że nie była to ciąża pozamaciczna, i dodatkowo nie było potrzeby łyżeczkowania itp.
Autorko daj znać jak u Ciebie się sytuacja rozwinie. Czy jednak beta się rozbuja, czy nie koniecznie.
 
Jeśli okaże sie, że musisz mieć zabieg to... nie czekaj po stracie na kolejną ciążę... zrob odrazu badania na genetyczne w kierunku trombofili wrodzonej. Żebys za pare miesięcy nie prZeżywała tego poraz kolejny. Tylko byla prowadzona na heparynie drobnoczasteczkowej. Niestety ja dopiero po 2 starcie trafilam na fachowego lekarza, ktory znalazl przyczynę niepowodzen.
 
Rozwiązanie
Do góry