reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost hcg na poziomie >50000

Aliboz

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Grudzień 2019
Postów
18
Hcg 1,5 tygodnia temu było 31700
Po 4 dniach 51300,
A w kolejnym tygodniu po 6 dniach 53445

Nie wiem co myśleć. Nadal mam mdłości i itd... prawdopodobnie to 6-6,5tydzień... wg grafika w tym tygodniu granica to 50000...
 

Załączniki

  • 64E49EB1-04D7-42B6-BA3F-AAE30A0B6CE2.jpeg
    64E49EB1-04D7-42B6-BA3F-AAE30A0B6CE2.jpeg
    166,2 KB · Wyświetleń: 427
reklama
Na Twoim miejscu nie robilabym już bety. Przy tak dużych wartościach beta może wolniej rosnąć i przy tak wysokiej becie już na usg na 100 procent coś widać. Jeśli masz możliwość to idź po prostu na usg
 
I trochę dziwne masz te normy bo w 5/6 tygodniu beta jest niższe niż tak jak pozkazuje na wykresie chyba, że się mylę. Patrząc na moją betę z takich tygodni to jestem dużo od dolnej granicy w dół. A ciąża prawidłowa była. Chyba, że tam nie jest liczony tydzień ciąży od ostatniej miesiączki a tydzień ciąży od owulacji.
 
Ostatnia edycja:
Jutro idę do innego lekarza. Najpierw miałam powiększony pęcherzyk zoltkowy w 4 tygodniu. Lekarz powiedział, ze to zły znak. Po tygodniu pęcherzyk zoltkowy wrócił do normy. Zarodek z 1mm wyrósł do 2,5mm, ale lekarz nie widzi akcji serca. Dlatego robiłam badanie bety. Wszystko inne w normie i zarodek z pęcherzykiem mocno osadzony, bez żadnych innych patologii. Łudzę się, ze to jeszcze nie 8 tydzień... i ze przy tak wysokiej becie przyrost może być mniejszy...
jutro może inny lekarz powie coś bardziej konkretnego... bardzo na to liczę...
 
Przy takich wartościach beta jest bez sensu ,ale nie rozumiem czemu ludzisz się że to nie 8 tc?? Kiedy miałaś ost @ ? Masz bardzo nieregularne cykle ?
 
I trochę dziwne masz te normy bo w 5/6 tygodniu beta jest niższe niż tak jak pozkazuje na wykresie chyba, że się mylę. Patrząc na moją betę z takich tygodni to jestem dużo od dolnej granicy w dół. A ciąża prawidłowa była. Chyba, że tam nie jest liczony tydzień ciąży od ostatniej miesiączki a tydzień ciąży od owulacji.

Dobre są normy na wykresie dla 6tc, licząc od miesiączki [emoji4]

Na tym etapie nie robi się przyrostu Beta HCG. Nie ma to żadnego sensu, bo przy takich wartościach nie rośnie już ona tyle, ile na samym początku trwania ciąży.
 
Przy takich wartościach beta jest bez sensu ,ale nie rozumiem czemu ludzisz się że to nie 8 tc?? Kiedy miałaś ost @ ? Masz bardzo nieregularne cykle ?
Mam bardzo nieregularne cykle, od 20-50 dni. W tym miesiącu prawdopodobnie miałam bardzo późno owulacje. Zwłaszcza, ze wiem, kiedy był stosunek kiedy doszło do zapłodnienia. A 8tc, bo bardzo czesto dopiero wtedy pojawia się serce... ale każda Ciaza inna... w sumie napisałam w nadziei, ze u kogoś była analogiczna sytuacja :)))
 
Dobre są normy na wykresie dla 6tc, licząc od miesiączki [emoji4]

Na tym etapie nie robi się przyrostu Beta HCG. Nie ma to żadnego sensu, bo przy takich wartościach nie rośnie już ona tyle, ile na samym początku trwania ciąży.
I więcej robić już nie będę... zwłaszcza, ze nawał mam wszystkie objawy- piersi i mdłości 😆 Jak mi zaczyna być niedobrze, to od razu mi się nastrój poprawia :)))
 
reklama
Do góry