reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski wzrost betahcg. Pomocy...

Eleonora25

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
27
Witam.

Prosze o pomoc. 14.06 ostatnia miesiączka.

13.07 test ciazowy pozytywny.
14.07 beta hcg - 21
17.07 beta hcg - 107
23.07 wizyta u lekarza. Lekarz nic nie widzial i kazal powtorzyc bete. Powiedzial, ze powinna byc kolo 500.
24.07 beta hcg - 157:(((((

To za malo! Czy ktos tak mial? Co mam robic?! Lekarz kazal zrobic dzis i w piatek i w poniedziałek przyjsc do niego. Mam tak zrobic? Czy przy takim wyniku juz jutro isc do niego? Czy moze wszystko jest ok... ;(
 
reklama
Grunt to nie panikować. Badania rób w tym samym laboratorium. I jeśli kazała Ci zrobić badania A później wrócić i jest to twój sprawdzony lekarz. To warto go posłuchać. Daj znać jak poszło.
 
Jeżeli badanie było robione w tym samym laboratorium to niestety kochana nie wróży to nic dobrego. Po tygodniu tak jak lekarz pisał powinno być w granicach 400-500. Przykro mi... wcześniejsza wizyta u ginekologa nic nie da bo na usg przy takiej becie i tak nic nie zobaczy. W tym momencie jedyne co może Ci coś powiedzieć to badanie betahcg. Poczekaj na wizytę, do tego czasu powinno wszystko się wyjaśnić.
 
Powinnaś powtórzyć wynik bety żeby upewnić się na 100% czy jakiś cud się nie wydarzył i iść do lekarza. Taki wynik oznacza że ciąża przestała się rozwijać. Bardzo mi przykro.
 
Powoli i spokojnie.
Na tym etapie lekarz mógł nic nie widzieć na usg. Jest to możliwe.
Beta, masz rację, po tygodniu powinna być wyższa. Dlatego myślę, że trzeba sprawdzić jeszcze raz jej przyrost w tym samym laboratorium. Jeśli robiłaś betę z 17 i z 24 lipca w dwóch różnych laboratoriach (nie napisałaś) to może być to różnica wynikajaca ze stosowanej różnej aparatury i różnych norm.
Jeśli wszystkie badania były w jednym miejscu to powtórz wynik. Mogą (choć to rzadkie)zdarzać się też błędy pomiaru.
Daj znać.
 
Zeby cos zobaczyć choćby pecherzyk z całkiem musi byc kolo 10tyś. Fakt przyrost bety bardzo niski. Sprawdz jeszcze raz jeśli nie wzrosnie to niestety nie udało sie.
 
Takie małe przyrosty to nic dobrego. Sprawdź betę jak doktor kazał teraz musisz kontrolować czy spada jeśli tak to nic więcej robić nie musisz dostaniesz okres i juz. Jeśli beta będzie nadal rosła tak wolno to czeka cię szpital. Przykro mi.
 
reklama
Beta rośnie w dalszym ciągu. Wynik też nie powala, ale jest lepszy. Z wczoraj wyniósł 440. Niestety progesteron tez zbyt niski 5.3.
Dzis bylam u lekarza. Jest malutki pecherzyk w macicy. Dostalam luteine i duphaston. Mam czekac i za tydzień znow beta i usg. Czy ktos mial podobnie i skończyło się to dobrze?? :(
 
Do góry