reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AMH a ciąża

anikak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2007
Postów
24
Czy którejś z Was udało się naturalnie zajść w ciążę ze słabą rezerwa jajnikową AMH 0,58 po 40-tce? Chodzi mi o kolejną, nie pierwszą ciążę.... Jak zwiększyć szanse?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja miałam niską rezerwę, ale nie pamiętam dokładnego wyniku. Lekarze dawali nam 2% szans na naturalne zajście w ciążę i 7% z IVF. Zaszłam naturalnie w wieku 42 lat, jak już totalnie straciłam nadzieję. Wiem, że w Polsce stosuje się jakąś metodę polegającą na ostrzykiwaniu jajników. Opowiadał nam o tym lekarz z kliniki leczenia niepłodności - Adam G z Invicta w Warszawie. Powodzenia!
 
ja z AMH ponizej wykrywalnego poziomu zaszłam w naturalna ciaze i urodziłam zdrową córeczkę, tez 40+, a teraz staram sie o trzecie, mnie gin mówił ze AMH bada sie tylko przy in vitro przy pobieraniu komórek do zapłodnienia bo do naturalnej ciązy wystarczy jedna zdrowa komórka jajowa i zdrowy organizm takze powodzenia w staraniach
 
Czy którejś z Was udało się naturalnie zajść w ciążę ze słabą rezerwa jajnikową AMH 0,58 po 40-tce? Chodzi mi o kolejną, nie pierwszą ciążę.... Jak zwiększyć szanse?
Moje amh w wieku 33 lat to 0,31 w marcu zaszłam w ciąże za pierwszym razem niestety poroniłam przez nadkrzepliwość a we wrześniu tez za pierwszym razem. Warto wzmocnić komórki jajowe jest sporo artykułów na ten temat
 
Dzięki.Czyli jest światełko w tunelu... U mnie też za 3 miesiące 42....
Najważniejsze to się nie poddawać :) Ja mieszkam w Australii i tutaj nikt nie traktuje mnie jak ciążę wysokiego ryzyka. Tutaj coraz więcej mam rodzi po czterdziestce. To moje pierwsze dziecko, więc tym mniejsze szanse nam dawali, a tu taka niespodzianka 🥰 Ale mimo wszystko uważam, że w Polsce leczenie niepłodności jest na dużo wyższym poziomie, więc jak najbardziej masz szansę 🙂
 
Dzięki.Czyli jest światełko w tunelu... U mnie też za 3 miesiące 42....
Ja na poprawę jakości komórek dostałam w klinice niepłodności: koenzym Q10 (tylko niestety te droższe się opłacają), ashwagandhę, Wit.E (też te droższe w formie tokoferoli) i zioła ojca Sroki nr 3. Pomimo 3 poronień i niskiego jak na mój wiek AMH po 2 latach starań i 2 miesiącach z ww.zaszłam w ciążę. (33 lata, AMH 1, 1 czynny jajnik jedynie z dwoma komórkami na cykl)
 
Ja miałam niską rezerwę, ale nie pamiętam dokładnego wyniku. Lekarze dawali nam 2% szans na naturalne zajście w ciążę i 7% z IVF. Zaszłam naturalnie w wieku 42 lat, jak już totalnie straciłam nadzieję. Wiem, że w Polsce stosuje się jakąś metodę polegającą na ostrzykiwaniu jajników. Opowiadał nam o tym lekarz z kliniki leczenia niepłodności - Adam G z Invicta w Warszawie. Powodzenia!
Hej! Zapytaj swojego lekarza o DHEA. Myśmy już po wielu latach starań i AMH 0,05 stracili nadzieję i po dwumiesięcznej suplementacji DHEA (jonizowanym), koenzymem Q10 i Wit D zobaczyłam dwie kreski :) na youtubie są filmiki dr Norberta Gleichera, który chyba tę kurację wymyślił i opowiada, jak to działa. powodzenia!
 
reklama
Do góry