reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AMH oraz teratozoospermia

Nowa1981

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Luty 2020
Postów
208
Dziewczyny szukam pocieszenia i wskazówek co dalej. Od 7 miesięcy bezskuteczne starania o maleństwo. Z racji naszego wieku - ja 39 lat, partner 49, zdecydowaliśmy się na konsultację w klinice leczenia bezpłodności. Uparłam się jednak, aby jeszcze przed wizytą partner zrobił podstawową morfologię nasienia, a ja przy okazji AMH.
Badanie AMH wyszło mi bardzo (?) niskie 1.26. Nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie czy przy takim wyniku jest szansa na naturalną ciążę ?
U partnera niestety wyszła teratozoospermia, tylko 2,8 prawidłowych plemników. Czy jest szansa aby to podnieść ? Czy lepiej od razu zaryzykować in vitro ? A może inseminacja ? Doradźcie coś proszę, najbardziej na świecie chcielibyśmy zostać rodzicami .... :-)
 
reklama
Hej, ja w wieku 38 lat miałam AMH 0.33. Spowodowane to było endometriozą. Udało się 2 in vitro. Zostałam mamą synka. Starania zaczeliśmy wcześniej, próbowaliśmy naturalnie. Ginekolog który mnie prowadził, twierdził że musimy próbować przynajmniej rok. W naszym przypadku to było bez sensu. Trafiłam do lekarza w klinice który od razu powiedział, że in vitro. I dziękuje mu za to. Uważam, że powinniście się wybrać do dobrej kliniki i z lekarzem podjąć decyzję. Ja bym nie czekała. W Waszym wieku każdy miesiąc jest ważny. Powodzenia :)
 
Dzisiaj odebrałam kolejne wyniki AMH, robione w lipcu czyli z róznica dwa miesiace. Niestety wynik dzisiaj to 0,96.... nie wiedziałam że rezerwa może się obniżać w tak ekspresowym tempie.... I sprawa druga, wiem że nie ma czasu, lekarz też mówi że nie ma czasu a mój partner przeraził sie wizji invitro :-( chociaż w kwietniu przysiegał że jest gotowy.... nie wiem co mam robić. On bardzo chce dziecka ale upiera się żeby było poczete w naturalny sposób
 
Do góry