reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta HCG 6 tydzień

Dołączył(a)
29 Styczeń 2020
Postów
1
Cześć,
6 stycznia zrobiłam test ciążowy, pokazał wyraźne dwie kreski, 8 stycznia poszłam na badanie i mój poziom beta HCG wyniósł 2199. Powtórzyłam badanie dopiero 16 stycznia i wtedy wynik był 15865. 20 stycznia byłam u ginekologa, pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym, ale brak zarodka. Lekarz powiedział, żebym zrobiła badanie beta HCG jeszcze raz w odstępie 48h. 21 stycznia wynik badania wyniósł 29845, a 23 stycznia 32714. To bardzo mały przyrost... 24 stycznia poszłam do ginekologa, pojawił się zarodek z bijącym serduszkiem i okazało się, że to wczesniejsza ciąża niż się wydawało czyli 6 tydzień ciąży i 2 dni. To moja pierwsza ciąża i bardzo się obawiam. Lekarz zalecił poczekać 2 tygodnie i jesli wszystko będzie w porządku to zrobimy nieinwazyjne badania prenatalne. Czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją? Co może być powodem tak niskiego przyrostu?
Pozdrawiam
 
reklama
Moim zdaniem jeśli jest zarodek z bijącym sercem to nie powinnaś już patrzeć na poziom bety. Moja też słabo przyrastała, a syn zaraz kończy rok. Mój gin tłumaczył mi, że beta przyrasta skokowo i mogłam nie "załapać się" na wyrzut tego hormonu
 
Tak, jak piszą pozostałe dziewczyny, jak już jest zarodek to nie patrzy się na przyrost betahcg. Analizuje się już tylko obraz USG - jak rośnie, jak się rozwija.
 
Ja też robiłam betę co jakiś czas by sprawdzać czy jest odpowiedni przyrost... Kiedy okazało się że jest mniejszy niż powinien to wpadłam w panikę.. A były to też już większe wartości więc na tym poziomie mniejszy przyrost jest jak najbardziej normalny, zresztą lekarz dał mi zakaz robienia bety 😁 mówił że jeśli widać zarodek i serduszko to jedynie obraz usg jest miarodajną informacją o prawidlowym rozwoju ciąży.. A nie beta.
Więc nie myśl o tym nie denerwuj się na zapas bo to nie pomoże. Tylko spokój i dbanie o siebie.
 
Bez sensu ,już robić bete ,na takich wysokich wartościach, beta bardzo zwalnia ,jest serduszko to najważniejsze, poczekaj spokojnie, a badanie prenatalne zrob jak wszyscy, między 12 a 14 tc
 
Jak serduszko bije to nie ma już sensu robić bety 😉. Ja zrobiłam tylko dwa razy na początku żeby zobaczyć przyrost i najwyższy wynik jaki widziałam to coś ponad 4 tysiące. Tydzień później było bijące serduszko i wszystko jak narazie dobrze, a dziś 21tc.
 
reklama
Hej dziewczyny :) proszę o radę 27 stycznia brałam zastrzyk ovitrelle. 10 dni po zrobiłam sobie betę z krwi wynik wyszedł 3.89. Dziś 14 dni po zrobiłam betę również z krwi wynik 48.11 co sądzicie? 😊 nie wiem czy już mam się cieszyć? Co sądzicie?
 
reklama
Do góry