reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta hcg w 4 tygodniu

Justysia348

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
1 534
Witam! Mam problem otóż to ostatnia miesiączkę dostałam 5.06 a 19.06 miałam owulacje (mój cykl trwa 28 dni) testy ciążowe wychodziły bardzo słabe druga kreska była widoczna pod światło a po dłuższej chwili nachodziły na test brązowe „pajączki” i drugiej kreski już nie było. 4.07 zrobiłam badanie beta hcg i wyszło 13,70. Dzisiaj 6.07 miałam wizytę u ginekologa i Pani doktor powiedziała ze w mojej macicy nic nie widać i ze jest to ciąża biochemiczna i jeżeli beta będzie rosnąć to będziemy się martwić ciąża pozamaciczna a jeżeli stanie się jakiś cud ze jednak będzie to ciąża to dziecko nie będzie zdrowe. W poniedziałek mam powtórzyć badanie beta hcg i w środę. Czytałam na forach ze dziewczyny miały wynik po 14, 15 i urodziły zdrowe dzidziusie. Czy w moim przypadku jest jakiś cień szansy na normalna zdrowa ciąże czy jednak mam się pogodzić z myślą ze to jednak ciaza biochemiczna i czekać na miesiączkę?

Pozdrawiam
 
reklama
Ja nie wiem, na jakiej podstawie lekarka podejrzewa u ciebie ciążę biochemiczną czy gada od razu o ciąży pozamacicznej. Przecież beta rośnie stopniowo. Jeżeli zrobiłaś badanie w terminie, kiedy beta dopiero zaczęła rosnąć, to mogła być taka malutka. Teraz trzeba właśnie zobaczyć, czy będzie rosła prawidłowo.
A że na USG nie było nic widać, to nic dziwnego. Beta musi być co najmniej powyżej tysiąca, żeby lekarz mógł cokolwiek dojrzeć na USG, dlatego nie ma sensu chodzić do lekarza na tak wczesnym etapie (o ile nie ma jakiejś historii z poronieniami itp i nie trzeba od razu startować z lekami), tylko dopiero ok. 2-3 tygodnie po terminie spodziewanej miesiączki. Wtedy lekarz może coś zobaczyć dopiero.
 
Hej, moja pierwsza beta miała wartość 23 po dwóch dniach sprawdziłam przyrost i był ok i na tym zakończyłam przygodę z tym badaniem, bo nie chciałam się stresować. Wyszłam z założenia, że co ma być to będzie i do lekarza poszłam ok 7 tygodnia. Ciąża rozwijała się książkowo, a w maju moja gwiazda skończyła rok:-) Siedem wdechów, dużo spokoju I odpoczynku, a za 9 miesięcy pójdziesz do Pani doktor ze swoją ciążą biochemiczną w nosidełku:-*
 
Witam! Mam problem otóż to ostatnia miesiączkę dostałam 5.06 a 19.06 miałam owulacje (mój cykl trwa 28 dni) testy ciążowe wychodziły bardzo słabe druga kreska była widoczna pod światło a po dłuższej chwili nachodziły na test brązowe „pajączki” i drugiej kreski już nie było. 4.07 zrobiłam badanie beta hcg i wyszło 13,70. Dzisiaj 6.07 miałam wizytę u ginekologa i Pani doktor powiedziała ze w mojej macicy nic nie widać i ze jest to ciąża biochemiczna i jeżeli beta będzie rosnąć to będziemy się martwić ciąża pozamaciczna a jeżeli stanie się jakiś cud ze jednak będzie to ciąża to dziecko nie będzie zdrowe. W poniedziałek mam powtórzyć badanie beta hcg i w środę. Czytałam na forach ze dziewczyny miały wynik po 14, 15 i urodziły zdrowe dzidziusie. Czy w moim przypadku jest jakiś cień szansy na normalna zdrowa ciąże czy jednak mam się pogodzić z myślą ze to jednak ciaza biochemiczna i czekać na miesiączkę?

Pozdrawiam
Kochana zmien lekarza :) za szybko poszlas do lekarza, na tym etapie na usg nic nie widac. Madry lekarz odeslalby do domu i kazal przyjsc za 2 tyg. Nie martw sie. Mi test wyszedl pozytywny w pon 1.07 a ide na usg 16.07 chociaz i wtedy moze jeszcze nie być widac zarodka.
 
Dziękuje za słowa otuchy dajecie nadzieje! Już zapisałam się do innego lekarza zobaczyć co mi powie ale dopiero wizytę mam w piątek w środę mam wrócić do aktualnej Pani doktor zobaczę co mi powie ale już na sama myśl boje się tam iść. O spokój ciężko ale wiem ze nerwy i stres w niczym nie pomoże ale po dzisiejszej wizycie przeżywam koszmar i ciagle rycze jak bóbr bo już sama nie wiem co mam myśleć mam nadzieje ze następne badanie będzie dobre
 
Zdecydowanie za szybko na lekarzy , nie potrzebnie będziesz się stresować , powtórz bete pewnie ,ale do lekarza najwcześniej 1,5 tyg , bierz sobie kwas foliowy , i spokojnie poczekaj ,nie załamuj się
 
Kochana daruj sobie ta wizyte w srode bo nic sie nie zmieni. Jak beta hcg bedzie ok. 1000 to lekarz moze zobaczyc pecherzyk ciazowy...
Dziękuje za słowa otuchy dajecie nadzieje! Już zapisałam się do innego lekarza zobaczyć co mi powie ale dopiero wizytę mam w piątek w środę mam wrócić do aktualnej Pani doktor zobaczę co mi powie ale już na sama myśl boje się tam iść. O spokój ciężko ale wiem ze nerwy i stres w niczym nie pomoże ale po dzisiejszej wizycie przeżywam koszmar i ciagle rycze jak bóbr bo już sama nie wiem co mam myśleć mam nadzieje ze następne badanie będzie dobre
Kochana daruj sobie tego lekarza w srode i w piatek tez. Idz dopiero za 2 tyg. Pecherzyk ciazowy jest widoczny dopiero jak beta hcg wynosi ok. 1000 takze naprawde nie ma sie co spieszyc do lekarza bo ciazy on nie jest w stanie potwierdzic jesli nie jest jeszcze widoczna na usg.
 
A beta już nie powinna wyjść kolo 1000? Wybaczcie mi te pytania ale jest to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona pani doktor pokazywała mi na wykresach ze już powinna na tym etapie być koło 1000 a u mnie 13
 
reklama
A beta już nie powinna wyjść kolo 1000? Wybaczcie mi te pytania ale jest to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona pani doktor pokazywała mi na wykresach ze już powinna na tym etapie być koło 1000 a u mnie 13
Nie.. u kazdego jest inaczej ja w poprzedniej ciazy mialam 1000 dopiero po tyg od spodziewanej miesiaczki.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry