reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta HCG w 5 tygodniu ciąży

Moja beta wskazuje na 5 tydzień a GIn nie widziała pęcherzyka. Nie martw się tak bardzo. Trzymam kciuki mocno

I jak tam Monia? U mnie nadal nie jest różowo. Powtórne USG pokazało, że zarodek jest nadal za mały w stosunku do poprzedniego wyniku, ale bije serduszko! Kolejny wynik bety to 1300, a po następnym tygodniu 2100. Poziom progesteronu 20, czyli dobry. Mój ginekolog jest dobrej myśli, mówił, że widział gorsze wyniki i kobiety rodziły zdrowe dzieci. Najważniejsze, że bije serduszko prawidłowo i że beta rośnie, chociaż wolno. Dał mi też duphaston na wszelki wypadek.

Niestety lekarka, która robiła USG powiedziała mi wprost, że mam czekać na poronienie. Wyobrażacie to sobie? Przeżyłam szok. Zanim jeszcze przystąpiła do badania, stwierdziła że jej zdaniem nic z tego nie będzie. Potem z powątpiewaniem powiedziała, że o jest serce i nawet bije, ale jej zdaniem "natura sama załatwia takie sprawy". W życiu nie byłam tak załamana i upokorzona. Na szczęście potem miałam wizytę u mojego ginekologa i dopiero on mnie uspokoił. Nigdy już nie pójdę do tej baby na USG - trzeba być potworem, żeby powiedzieć kobiecie, która oczekuje dziecka, że "nic z tego nie będzie, niech pani czeka na poronienie". Do tej pory mam łzy w oczach jak o tym myślę.
 
reklama
Przeczytałam i jestem w szoku jak można byc tak okrutną jak to babsko grrrr i jeszcze się bawi we wróżbitę Macieja na tak wczesnym etapie prognozuje przed badaniem ;) trzymam kciuki żebyś urodziła zdrową dzidzię i &@!$£% z takimi wrednymi babskami :/ aż mnie trzęsie jak mogła Cię tak potraktować


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny, trochę się denerwuje.. robiłam bete na początku 6 tygodnia wynik był 7736, po 48godzinach wzroslo tylko do 8985.. do lekarza miałam iść dopiero 10grudnia, wysłałam lekarce wyniki i kazała mi przyjść już jutro.. jest to moja pierwsza ciąża, co mogą oznaczać takie wyniki? Bardzo sie stresuje, nie mogę w ogóle przestać się martwić ..

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć. Nie stresuj się, spróbuj być dobrej myśli. Wiem, że to bardzo trudne, bo sama to przeszłam i niestety straciłam swoje maleństwo, serduszko przestało bić w 9 tyg, musiałam mieć zabieg. Słaby przyrost bety nie musi oznaczać nic złego, więc nie nastawiaj się na to z góry. Masz ponad 8 tys. bety, to ładny wynik. Tak jak kiedyś pisałam - mój gin mówił, że widział kobiety z naprawdę złymi wynikami, które wskazywałyby na utratę ciąży, a jednak im się udawało. Każda z nas jest inna, ma inny organizm, inaczej reaguje, więc te same wyniki nie muszą oznaczać zawsze problemów. Wierzę, że u Ciebie to nie będzie nic złego. Najważniejsze teraz to spokój i dalsze badania - na pewno będziesz powtarzać betę, żeby zobaczyć dalszy przyrost. Trzymam kciuki!
 
Cześć dziewczyny! Potrzebuję waszej porady!!! Minął termin miesiączki zrobiłam trzy domowe testy trzy dni pod rząd wszystkie pozytywne, policzyłam dni wszystko wskazuje na 5 tydzień. Czwartego dnia zrobiłam beta-HCG wynik wyszedł
2 847,94 i tego dniabyłam u ginekologa badanie usg potwierdziło ciążę i lekarz też widać pęchezyk. Lekarz kazał łykać witaminy i przepisał mi receptę na Duphaston i powiedział że w razie plamienia wykupić. Kolejną wizytę mam za trzy tygodnie. Czy mam się czym martwić??? Może beta wyszła za niska?
 
Cześć dziewczyny! Potrzebuję waszej porady!!! Minął termin miesiączki zrobiłam trzy domowe testy trzy dni pod rząd wszystkie pozytywne, policzyłam dni wszystko wskazuje na 5 tydzień. Czwartego dnia zrobiłam beta-HCG wynik wyszedł
2 847,94 i tego dniabyłam u ginekologa badanie usg potwierdziło ciążę i lekarz też widać pęchezyk. Lekarz kazał łykać witaminy i przepisał mi receptę na Duphaston i powiedział że w razie plamienia wykupić. Kolejną wizytę mam za trzy tygodnie. Czy mam się czym martwić??? Może beta wyszła za niska?

Nie masz sie czym martwić. Ciesz sie swoim stanem.
A jak o betę idzie to sprawdza sie przyrost co 48h. Ale nie musisz powtarzać badania, chyba ze chcesz.


_________________________
Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.
 
Nie masz sie czym martwić. Ciesz sie swoim stanem.
A jak o betę idzie to sprawdza sie przyrost co 48h. Ale nie musisz powtarzać badania, chyba ze chcesz.


_________________________
Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.



Dzięki trochę się wystraszyłam tym lekiem na receptę. Czyli beta wyszła dobra? Jak robiłam wczoraj to jakbym chciała powtórzyć to musiałabym jutro rano iść na badanie. Ale jak mówisz że nie musze powtarzać to znaczy że wszystko ok?
 
Wynik jest w normie jak na 5tc. Poza tym człowiek liczy te przyrosty i stresuje sie dodatkowo. A w ciazy stres niewskazany [emoji6]
Lek dał Ci tylko w razie czego.


_________________________
Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.
 
Wynik jest w normie jak na 5tc. Poza tym człowiek liczy te przyrosty i stresuje sie dodatkowo. A w ciazy stres niewskazany [emoji6]
Lek dał Ci tylko w razie czego.


_________________________
Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.

To super! Czyli nie mam się czym martwić mieć głowę spokojna i się cieszyć ☺ i nie stresować nie potrzebnie. Dziękuję bardzo. Bardzo mnie uspokoiłaś.
 
reklama
To super! Czyli nie mam się czym martwić mieć głowę spokojna i się cieszyć [emoji5] i nie stresować nie potrzebnie. Dziękuję bardzo. Bardzo mnie uspokoiłaś.

Ciesz sie tym stanem. Dbaj o siebie, odpoczywaj, nie dźwigaj, nie przemęczaj sie i tyle [emoji4] bedzie dobrze. Gratuluje [emoji4]


_________________________
Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.
 
Do góry