reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie HCG, ciągłe poronienia.

Witam.
Staramy się o ciążę od 2 lat. Pierwsza była ektopowa, następnie mieliśmy około 6 miesięcy przerwy. Później okazało się, że nie mam owulacji. Lekarka do której chodzimy "przywróciła" jajeczkowanie. Odkąd się u niej leczę i robię monitoring za każdym razem zachodzę w ciążę. Niestety beta hcg jest albo w dolnej granicy normy i dochodzi do poronienia, albo za mało przyrasta i znów dochodzi do poronienia. Moja beta nie pozwala nawet dostrzec niczego na usg. Zazwyczaj kończy się na wyniku poniżej 100 mlU/ml, a więc nie ma szans, by zobaczyć nawet pęcherzyk.
W poprzednim cyklu zrobiłam badania, okazało się, że mam trombofilię. Dostałam zastrzyki. Niestety wtedy też się nie udało, prawdopodobnie nie doszło nawet do zapłodnienia.

Moje pytania,
czy któraś z Was, niekoniecznie z trombofilią, też co miesiąc miała poronienie?
O czym mogą świadczyć te poronienia?
Czy to może być poronienie nawykowe?
Trochę jakbym czytała swoją historię. Staramy się o dziś ko od września 2017. Pierwsza ciąża pozamaciczna listopad 2017, pół roku przerwy , kolejne starania ciąża listopad 2018- poronienie samoistne. Marzec 2019 kolejna ciąża, skończony 5 tydz. Niestety mimo bety na poziomie 750 nie ma nic w macicy, pojawiło się lekkie krwawienie. Dwa poronienia to norma dlatego teraz będą przysługiwały dodatkowe badania. Nie wiem ile razy poroniłaś, ale jak Ty sobie dajesz z tym radę? Ja osiwieje przy następnej ciąży jak będę musiała czekać 2 tyg żeby monitorować czy wszystko ok.
 
reklama
@karola3333 kochana przykro mi, że spotkało Cię coś takiego. Więc co przeżywasz. Jestem po ciąży obumarlej w 8tyg, serce przestało bić i po tym wszystkim zrobiłam wiele badań. Polecam przebadac progesteron, zespół antyfosfolipidowy, wskaźniki krzepnięcia, może warto zrobić badania na trombofilie do tego przeciwciała przeciwplemnikowe jest na tak wczesnym etapie ciąża się nie utrzymuje.
 
@karola3333 kochana przykro mi, że spotkało Cię coś takiego. Więc co przeżywasz. Jestem po ciąży obumarlej w 8tyg, serce przestało bić i po tym wszystkim zrobiłam wiele badań. Polecam przebadac progesteron, zespół antyfosfolipidowy, wskaźniki krzepnięcia, może warto zrobić badania na trombofilie do tego przeciwciała przeciwplemnikowe jest na tak wczesnym etapie ciąża się nie utrzymuje.
Bardzo dziękuję za rady
 
@karola3333 jeśli chcesz pogadać to służę pomocą❤️
Zapraszam też na wątek ciąża po poronieniu tam też możesz wiele dowiedzieć się, dziewczyny zawsze służą wsparciem i rada. Trzymaj się ciepło
 
@amalinas oczywiscie, ze mozna w ciazy i metformine, bralam siofor 1000 i encorton mialam 15 i acard mialam 75. Encorton stosuje sie po to, by "oglupic" uklad immunologiczny, by nie atakowal zarodka i go nie niszczyl. Dzieki temu ciaza sie prawidlowo rozwija.

@karola3333 mam za soba 2 poronienia. Na wiecej sobie nie pozwolilam. Poszukalam wiedzy co moze pomoc, zrobilam badania, poszukalam lekarza, ktory wypisze recepty. Jak sobie poradzilam? Powoli... dalam sobie czas i przepracowalam temat wspierajac osobe, ktora zaszla w ciaze, a dzieciatko moglo nie dozyc porodu. Ona pomogla mi (nieswiadomie oczywiscie) ja staralam sie byc przy niej w trudnych chwilach. Razem plakalysmy, razem sie balysmy. Uczylam sie kochac i wciaz ucze i akceptowac to, ze mnie zycie doswiadcza. Potem urodzilam synka i coreczke i walczymy dalej o dobre zycie dla nich, bo corcia jest skrajnym wczesniakiem, a synek po ciezkiej zamartwicy.
Musisz sobie to w glowie poukladac. Dobrze, jakbyys miala kogos, z kim mozesz o wszystkim spokojnie, z calym bagazem emocji rozmawiac. Kto cie wyslucha i zrozumie, a jednoczesnie pokaze jak mozna o tym inaczej myslec.
 
Do góry