reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie przyrosty bety

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2023
Postów
3
#poronienie #pustejajo
Kochane, piszę do Was z pytaniem, ponieważ pierwszy raz znalazlam się w takiej sytuacji.
Pierwsza ciąża zakończona w 23 tc ze względu na infekcje/skracającą się szyjkę.
W drugiej ciąży założono zapobiegawczo szew na szyjkę i dziecko urodziło się zdrowe, o czasie.
Aktualnie ostatnia miesiączka 05.03, cykl 25 dni. Pozytywny test ciążowy. Wykonałam oznaczenia beta hcg i progesteronu:
27.03: beta: 32,490. Progesteron: 17,42
29.03: beta: 70.080. Progesteron: 22.79
03.04: beta: 345.860. Progesteron: 17.77
06.04: beta: 625.880. Progesteron: 11,36. Wizyta u ginekologa 06.04 - widoczny pęcherzyk w macicy 4 mm. Załączam fotkę. Nie do końca rozumiem, jak przy takiej niskiej becie moze byc widoczny pęcherzyk? Gdy spytalam o to lekarza, mowil, ze za wcześnie, zeby cokolwiek mówić. Dostalam Duphaston w dawce 10 mg x2 dziennie.
11.04: beta: 958.0. Progesteron: 11.50
Przyrost bety bardzo marny. Domyślam się, że na pustym jaju płodowym się skończy... Dzwonilam dzis do ginekologa z wynikami bety, powiedział, że mam dalej brac Duphaston i w pon przyjść na kontrole. Jeżeli bd pusty pęcherzyk, dostane prostaglandyne dopochwowo na wywołanie poronienia. Można ją podać od wyniku bety 1000.
Nie rozumiem, dlaczego dalej mam brac Duphaston, skoro z wyników jasno wynika, że rozwój ciąży nie jest prawidłowy. Lekarz uzasadnił to tylko tym, że skoro już podjęliśmy decyzję, zeby włączyć progesteron, to zebym go brala i w pon na wizycie ewentualnie to zmienimy. Czy nie lepiej odstawić lek juz teraz i spróbować dac organizmowi szanse na samodzielne oczyszczenie? Jeżeli w macicy lekarz zobaczył pęcherzyk, to ciążę pozamaciczna chyba można wykluczyc? Czy naprawdę trzeba podawać leki na poronienie, czy można spróbować poronić naturalnie?
Czy któraś z Was miala podawane takie leki? Jeżeli tak, to jakie i czy odbywało się to w szpitalu?
Będę bardzo wdzięczna za Wasza pomoc! Przepraszam za ilość pytań. Jestem po prostu tym wszystkim załamana...
 

Załączniki

  • 20230411_190340.jpg
    20230411_190340.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 179
reklama
Przede wszystkim już suplementacja progesteronu przy takim pęcherzyku i przy takiej becie (i bez wcześniejszych wskazań) jest znakiem, że lekarz jest konowałem i należy od niego uciekać w podskokach.
Najważniejsze w tej chwili to wykluczyć ciążę pozamaciczna. To jej markerem są złe przyrosty bety i niski progesteron.
Koniecznie usg i to regularne i na pewno nie u tego lekarza.
A co do duphastonu mogę tylko odpowiedzieć co ja bym zrobiła.
Na pewno przy takich przyrostach bym go nie brała
 
Przede wszystkim już suplementacja progesteronu przy takim pęcherzyku i przy takiej becie (i bez wcześniejszych wskazań) jest znakiem, że lekarz jest konowałem i należy od niego uciekać w podskokach.
Najważniejsze w tej chwili to wykluczyć ciążę pozamaciczna. To jej markerem są złe przyrosty bety i niski progesteron.
Koniecznie usg i to regularne i na pewno nie u tego lekarza.
A co do duphastonu mogę tylko odpowiedzieć co ja bym zrobiła.
Na pewno przy takich przyrostach bym go nie brała
Dziękuję. Odstawiłam już wczoraj na własną rękę. Też nie mogę zrozumieć sensu w jego zaleceniach. Może chciał, żeby pęcherzyk urósł i żeby łatwiej mógł go znaleźć/wykluczyc cp? Totalnie nie rozumiem o co tu chodzi...
 
Dziękuję. Odstawiłam już wczoraj na własną rękę. Też nie mogę zrozumieć sensu w jego zaleceniach. Może chciał, żeby pęcherzyk urósł i żeby łatwiej mógł go znaleźć/wykluczyc cp? Totalnie nie rozumiem o co tu chodzi...

Raczej dał cokolwiek jak 90% lekarzy żeby się Ciebie pozbyć.
Niestety ale duphastonoza ma się wybornie w tym kraju
 
Ja lekarzem nie jestem ale na tym zdjęciu pęcherzyka nie widzę. Przy takich przyrostach i niskiej becie raczej ciężko cokolwiek dojrzeć. Więc też uważam,że lekarz to konował i też bym odstawiła Duphaston. Umówilabym się też do innego lekarza.
 
Do góry