reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie TSH w ciąży

Straciatella

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2013
Postów
1 248
Cześć dziewczyny, przejrzałam podobne wątki ale w dalszym ciągu nurtuje mnie to bardzo.
Na początku ciąży robiłam badanie TSH gdzie wyszedł wynik 0,19 uIU/ml gdzie norma jest od 0,35. Lekarka powiedziała mi, że na początku ciąży przy znacznym wzroście bety ten wynik może być tak bardzo niski i nie zaleciła powtórki tego badania w późniejszych tygodniach.
Badanie wykonałam z własnej ciekawości wczoraj (18tc) gdzie wynik wyszedł 0,23. Czy powinna udać się do endokrynologa? Czy też ten wynik w ciąży może być tak niski?
Dzwoniłam już do przychodni aby prywatnie się umówić i najbliższe terminy dopiero w kwietniu.. a ta niepewność nie daje mi spokoju.

Z góry dzięki za pomoc :)
 
reklama
Hej.
Ja także dostałam w ciąży zalecenie zbadania tarczycy i wyszło dośc wysokie- I Trymestr ponad 3,5. Lekarz zalecił kontrolę u endokrynologa, ale wcześniej zrobiłam jeszcze raz badanie- razem z czynnikami FT3 k FT4, anty-TPO i anty-TG i wszystko wyszło w normie (samo TSH 1,9). Badania dzieliły 2 tygodnie. Pytałam lekarza, dlaczego tak się to zmieniło, odpowiedział, że wahania w ciąży są i nienależy się tym przejmować.
Myślę,że powinnaś dla świętego spokoju udać się do endokrynologa, wierzę, że to nic złego- ale lepiej wiedzieć na pewno.
Pozdrawiam
 
Ja też bym poszła do endokrynologa to skonsultować. Przychodnia ma obowiązek wyznaczyć kobiecie w ciąży wizytę w ciągu tygodnia, więc nie daj się zbyć.
 
Idź do endo, jak przez tel powiesz ,ze jesteś w ciąży, to muszą Cię jak najszybciej przyjąć, moja koleżanka dzwoniła ,to jej termin za 3 m walneli, a jak powiedział że w ciąży, to w tym samym tyg miał a wizytę
 
Ja miałam 0.023 więc baaaardzo poniżej normy. Oczywiście dr Google powiedział mi wiele... na szczęście mój ginekolog jest też endokrynologiem i mnie uspokoił. Powiedział, że nie mam czym się martwić, że wysokie stężenie bhcg ma wpływ na obniżenie tsh.
 
Hej dziewczyny mam pytanie jestem po dwóch poronieniach zakończonych w 7 tyg ostatnie w marcu obyło się bez zabiegu. Mam niedoczynność tarczycy zaczęliśmy starania o dzidziusia Ale niestety cykl nam rozjechany jakieś plamnienia dziwne. Dziś zrobiłam tsh ft3 ft4 niestety okazało się że tsh jest poniżej normy no i pytanie czy z takim wynikiem jest szansa na owulacje i zagnieżdzenie sie moj wynik to 0,231 przedział jest od 0,27-4,2.Proszę o pomoc
 
Ja miałam jeszcze niższe niż ty prawie wcale ... lekarz powiedział mi , że na początku ciąży może takie być i lepiej w tą stronę niż w górę bo to dziecku nie szkodzi. Dostałam zalecenia robić tsh co mc . Uregulowało się do granic normy w ok 6 mc
 
reklama
Dzień dobry czy może mi ktoś pomoże zinterpretować wynik.Pierwszy dzień 3 trymestru ciazy,
ft4 -0,76ng/dl.
n.0,61-1,70
TSH 0,380ulU/ml
0,31-4,35 2trym,
0,41-5,18 3 trym
 
Do góry