reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nisko położone łożysko.

Zuzu2017

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2017
Postów
20
Miasto
Elbląg
Witam wszystkie Mamusie. ;)
Zacznę może od tego,że jestem tu nowa. Obecnie jestem w 28 tygodniu ciąży i mój lekarz prowadzący stwierdził bardzo nisko ułożone łożysko. Czy to coś groznego? Czy jest tu może jakaś mamusia z podobną sytuacją?
 
reklama
28 tc to jeszcze bardzo wcześnie, śmiało łożysko może się jeszcze ''podciągnąć'' wraz z rosnącą ciążą. Bo jak wiadomo łożysko też się podnosi - ulega ciągłym zmianom w zależności od etapu ciąży. Nie przejmowałabym się na Twoim miejscu teraz problemem. My matki lubimy sobie dokładać zmartwień - zupełnie niepotrzebnie. Ja miałam łożysko przodujące, nisko schodzące a jak przyszło co do czego - wszystko było OK.
 
I tu właśnie przyznam Tobie rację jeśli chodzi o te dodatkowe dodawanie sobie zmartwień. Ale dodam tylko,że mój lekarz prowadzący zakazał mi uprawiania stosunku do rozwiazania. Kazał mi się oszczędzać i stwierdził fakt iż mam się przygotować na poród CC, ponieważ wątpi w to aby łożysko się podniosło.. po czym pożegnał Mnie słowami: "Ja nie wiem jak to Pani zrobiła, że to łożysko jest aż tak nisko...ale co zdarza się.." i właśnie to jego podejście do całej sytuacji Mnie zaniepokoiło.
 
Ja mam łożysko przodujące, całkowicie zamykające ujście szyjki macicy, dodatkowo wrośnięte w bliznę po poprzedniej cc i w macice do tego stopnia ze podczas cc zostanie usunięta cała macica..
Jestem w 31 tygodniu i aktualnie jestem w szpitalu ze względu na niewielkie planie. Wszyscy tu są strasznie zaaferowani moim przypadkiem bo to faktycznie żądło się zdarza...
zatem łożysko przodujące to nie musi być tragedia ale trzeba uważać na siebie i wiedzieć ze jak tylko pojawia się plamienia bądź krwawienia to natychmiast szpital.
Trzymam kciuki :)
 
Ja tez mam nisko lozysko i tez jestem w 28 tyg ciazy. Mam też skurcze i musze polegiwac. W poprzedniej ciazy miałam częste krwawienia i cc. Teraz jeszcze nie wiadomo
 
justa355 oby wszystko było w porządku. trzymam kciuki ;) Ja też mam sobie odpoczywać a zarazem dużo spacerować,aż do zmeczenia.. ileż to można w łózku leżeć.. a mało tego zaczyna się wrzesień rok szkolny wiadomo przygotować dziecko do przedszkola ( zaprowadzić,odebrać) także na odpoczynek czasu bedzie mało..
 
Witam.
Ja miałam bardzo wcześnie nisko położone łożysko. Nie poszło wyżej było centralnie przodujące. Z góry było wiadomo że tylko cc. Musiałam bardzo się pilnować i każde najmniejsze plamienie od razu szpital. Donosiłam szczęśliwie do 34 tyg. ale już miałam wstawić się na oddział. Niestety i zarazem szczęście, że się zgłosiłam bo w tym samym dniu łożysko mi się odkleiło i dostałam od razu silny krwotok ratowali dziecko i mnie. Chociaż u mnie jeszcze doszedł wiek i nadciśnienie.
 
JolaMI ja jestem w 32 tyg ciązy w sobote wyszłam ze szpitala. Musze duzo leżec i odpoczywać.. Moje łożysko tez było bardzo wcześnie obnizone. Strasznie się martwię.. mam nadzieję,że wszystko zakończy sie szcześliwie.. u też jesli pojawi się chociaż małe plamienie badz twardy brzuch od razu mam kierowac się do szpitala..
 
Zuzu no to uważaj na siebie i naprawdę dużo odpoczywaj. Szczęśliwego dotrwania i zakończenia takie na pewno będzie. Tylko trzeba bardzo uważać. Wiadomo że łożysko pełni najważniejszą rolę.
 
reklama
Zuzu no to uważaj na siebie i naprawdę dużo odpoczywaj. Szczęśliwego dotrwania i zakończenia takie na pewno będzie. Tylko trzeba bardzo uważać. Wiadomo że łożysko pełni najważniejszą rolę.




Bardzo dziękuję za ciepłe słowa :) będę uważała na siebie i duzo odpoczywała jesli będzie to mozliwe. pozdrawiam cieplutko! :)
 
Do góry