reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskorosłość - Hormon wzrostu

Ciapaczek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
246
Czy jest jeszcze na Forum ktoś z podobnym problemem? Moje córka ma prawie 3 lata i 86cm wzrostu przy 11kg wagi. Jest z tego powodu pod kontrolą poradni gastrologicznej i endokrynologii dziecięcej. Dziecko ma normalny, zdrowy aperyt i dobre wyniki badań. My (czyli rodzice) jesteśmy raczej niscy. Mądzry medycy wróżą naszemu dziecku długotrwałe badania i w efekcie kurację hormonem wzrostu. :-(
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tego typu kuracją? A może sam był takiej poddawany?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiem, co czujecie jako rodzice. Mogę powiedzieć tylko, że nie jesteście sami, choć wiem, że to marne pocieszenie. A kto postawił taką diagnozę i jak się o tym dowiedzieliście. Nasz pediatra cały czas mnie zbywał, jak sugerowałam, że jest coś nie tak, że mały jest za malutki... Dopiero inny lekarz nami pokierował. Trzeba być dobrej myśli, będzie dobrze!!!!!!:-)
 
I co, leczycie maluszka?
U nas wzrost poniżej trzeciego centyla zaniepokoił pediatrę już kiedy Małgosia miała niespełna rok. Wysłano nas do poradni gastrologicznej i endokrynologicznej tak na wszelki wypadek. Małgonia ma dopiero 3 latka, więc jest za wcześnie na wiele badań, ale jest pod stałą obserwacją i na diecie wysokobiałkowej. Za rok ma mieć badanie poziomu wydzielania hormonu wzrostu.
 
Nasz bąbel nie ma jeszcze roku więc ja zaczęłam działać ciut wcześniej niż wy. Jest pod stałą opieką łódzkiej endokrynolog. Badania na hormon wzrostu, kortyzol i inne już za nami. Jak powiedziała nam pani dr, "nie jest tragicznie ale niestety nie jest dobrze". Dla mnie jest fatalnie, norma kortyzlu zaczyna się od 55 a nasz synek ma 25. No ale cóż staramy się być dobrej myśli. Po 10 grudnia mamy kolejną wizytę lekarską i zobaczymy, co dalej. Przewiduję szpital i kolejną serię badań.
Jakoś musimy to wytrzymać.:-(
 
Witam jestem mamą małego szkraba synek ma 2 latka i 2 miesiące mierzy 82 cm i waży 10 kilo pierwsza wizyta dopiero przed nami strasznie się denerwuje powiedzcie co może nas czekać na 1 wizycie ja wzrost 1.70 mąż 1.67 jesli to coś pomoże drugi syn rozwija się prawidłowo :-(
 
Na to właśnie liczymy. Nie będziemy się przejmować i pewnie spróbujemy z drugim. Małgonia ma tymczasem 3 i 3/4 roku, 92cm i 12,5kg
Pierwszą wizytę to my odbywaliśmy u gastorloga i najpierw był wywiad: wzrost rodziców, alergie, choroby itp. Potem kazali przez tydzień spisywać dietę dziecka i oceniali ją. Robili też badania kału, ogólne krwi i pod kątem choroby trzewnej.
Pierwsza wizyta u endoktynologa wyglądała podobnie, ale nie dublowali badań tylko zrobili hormony tarczycy.
Na dzień dzisiejszy chodzimy już tylko do endokrynologa na kontrole wzrostu i wagi.
Trzymajcie się razem z synkiem, doskonale wiem co czujecie!
 
Ostatnia edycja:
Witam jestem mamą małego szkraba synek ma 2 latka i 2 miesiące mierzy 82 cm i waży 10 kilo pierwsza wizyta dopiero przed nami strasznie się denerwuje powiedzcie co może nas czekać na 1 wizycie ja wzrost 1.70 mąż 1.67 jesli to coś pomoże drugi syn rozwija się prawidłowo :-(
Moje dziewczynki maja 2 latka i prawie 4 miesiace i mierza po jakies juz teraz 76 cm i waza po 7,5kg
Tez jestesmy pod opieka gastroenterologa i po badaniach hormonu tarczycy.Wyniki sa ok
Teraz tylko kontrolujemy wage i wzrost
I waga i wzost rosna bardzo proporcjonalnie
 
reklama
Moj synek ma 1, 8 miesiecy.wazy 7200 i ma 75 cm wzrostu.Jestesmy pod opieka poradnii endokrynologicznej, genetycznej, metabolicznej, kardiologicznej.Wszystkiw yniki sa super.Apetyt dobry.Malu jest proporcjonalny.
Na razie obserwujemy w poradnii endokrynologicznej, bo hormon wzrostu podaje sie i tak od 4 roku zycia
A tarczyce ma w porzadku- mial robione badania.
Jesli chodzi o hromon wzrostu to sie robi badania,kortyzol i wiele innych- juz mial robione
Tak jak u kolezanki nie jest zle ale nie jest super.Wyniki sa poznizej normy- nie duzo ale sa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry