reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne "czuwanie"

Dołączył(a)
29 Listopad 2009
Postów
3
Witam Serdecznie
Mam pytanie do Was, mianowicie mój synek (2 tyg) w dzień śpi jak aniołek, ale za to w nocy co chwile sie budzi od 24.00 do 4.00.Co mogę zrobić by w nocy spał, a w dzień wojował?
 
reklama
Obawiam sie ze nic nie mozesz zrobic takiego konkretnego.
Dziecko w tym wieku rzadzi sie innymi prawami i jeszcze nie rozpoznaja dnia i nocy pozatym budzi sie tez na jedzenie bo w nocy (o ile twoja zona karmi piersia) pokarm jest najbardziej kaloryczny.
Niektore dzieci budza sie w nocy niektore spia przez prawie cala noc. Nie mozesz zrezygnowac czy przedlurzac przerwy pomiedzy snem w dzien bo takie dziecko jeszcze potrzebuje snu, akurat to ze przesypia w dzien to co ma odsypiac w nocy wiec dlatego nie jest zmeczone. Jest to jego faza aktywna.
Takie dziecko powinno spac okolo 16 i pol godziny na dobe, przewaznie sen nocny obejmuje 8 godzin a reszta to drzemki w dzien.

Co mozesz zrobic: to postepowac wedle rutyny co do pielegnacj i kapieli. Pomagac jedynie powoli rozumiec noc i dzien bo i tak na tym etapie 2 tyg zycia i conajmniej do 3 mies jeszcze nie zabardzo bedzie dzidzia rozumiala.
Jak karmicie butelka to moze masz stale pory karmienia (ja karmilam na rzyczenie i cycem) to tez ulatwia sprawe z rutyna.
W pozniejszym wieku mozna wydluzac czas pomiedzy drzemkami ale jeszcze nie teraz bo dopuki spi Ci w dzien i przesypia swoje to reszte poprostu trzeba przezyc.
Niech twoja zona kladzie sie spac wtedy kiedy w dzien dzidzia robi drzemke dzieki temu zregeneruje sily na noc od 24-4. Mozecie tez wspolnie czy z osobna poprzytulac dzidzie pochodzic z nia w tym czasie , glaskac by czula bliskosc i miec nadzieje ze zacznie w pozniejszym czasie przesypiac ten czas budzac sie tylko i wylacznie na karmienie a nie na cale 4 godzinki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry