reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne jedzenie

irfinka

psotnisia
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2007
Postów
258
Miasto
Nowy Targ
hej dziewczyny mam prosbe mze doradzicie mi jak oduczyc synka nocnych pobudek na jedzenia maly ma 9 m-cy i budzi sie co 4 gdz na butle o 22 dosaje 180 z kleikiem ryzowym i za 4 godz sie budzi i znowu je:-(
 
reklama
;-)Moj synek jest w podobnym wieku noce przesypia cale juz od miesiaca. Moj sposob to ok. godz. 19 dostaje kanapke z maslem serem i szynka lub inna kompozycje, ale tresciwa, ok 19.45 180ml mleka bez kaszki. Budzi sie o ok. 5.30 rano dostaje 150 ml cieplego mleka bez kaszki i spi do godziny 8. Jezeli idzie spac pozniej to budzi sie rano pozniej. Mleko wczesnym rankiem nie jest w normalnych proporcjach, tylko wiecej wody mniej mleka. Z corka bylo podobnie tak ok. 9miesiaca dawalam jej w nocy mleko ale wodniste, a pozniej sama wode i przestala sie budzic na jedzenie. U mnie ten sposob dziala.:tak:
 
To jest trudny temat, gdyż w dużej mierze zalezy niestety od maluszka. Lekarze radzą oraz w czasopismach fachowych twierdzą, że nocny pokarm należy stopniowo rozrzedzać wodą, tak aby ostecznie podać samą wodę. Dlaczego? Aby maluch uświadomił sobie, że dla samej wody nie warto się wybudzać i że warto najadać się w ciągu dnia, bo w nocy nie ma jedzonka. Ze starszym Jasiem mi się udało bez większych problemów, trwało to ok.1 m-ca i kiedy miał roczek to przestał się budzić, natomiast z mlodszym nie mialam żadnych szans. Staś w lipcu kończy 2 latka i niestety nadal 1raz wybudza się w nocy na mleczko. On jest niestety z gatunku "żarłocznych" i metoda wyżej opisana nie zdała egzaminu.
 
Moja we wrzesniu kończy dwa lat i do tej pory budzi się dwa razy na mleko.Daje jej juz o 22 takiej gęściejszej ,zeby była najedzona.Ona jednak budzi sie o 2 i 6 na mleko.Jeżeli dam jej picie budzi się po godzinie.Dziś dostała mleko dopiero o 3.30.Takto sok.O 5.30 na widok soku już płakałą więc po 2 godzinach od ostatniego mleka musiała dostac nastepne.Może gdyby nie to ,że czasami musze wstac przed 7 do pracy przerobiłabym to ,żeby dawac jej wode.Ale niechce w pracy wygladac jak ząbi.
Skorzystam jednak z dogrego pomysłu jak komuś sie udało.
 
hej dziewczyny mam prosbe mze doradzicie mi jak oduczyc synka nocnych pobudek na jedzenia maly ma 9 m-cy i budzi sie co 4 gdz na butle o 22 dosaje 180 z kleikiem ryzowym i za 4 godz sie budzi i znowu je:-(

moja budziła się raz w nocy ale wystarczyło że podałam raz zamiast mleka wodę:tak:przesypia noce już od bardzo dawna nawet nie pamiętam od kiedy :rofl2:
 
Witaj kochanaMój Eryk ma prawie 11 miesięcy i niestety u nas też pobudka na butlę w nocy obowiązkowo. Wczoraj i przedwczoraj zdarzyło się, że w nocy nie pił i nie wiem czy to przypadek czy się moze przestawił ale to w związku z pobytem w szpitalu. Przez tydzień nie mógł wcale pić mleka w ziwązku z rotawirusem i biegunką i jeśli się budził to mógł dostawać tylko herbatkę do picia ale były chyba 2 dni, że wcale nie mógł pic i wył mi w nocy straszliwie co 20 minut dosłownie. wiem, że tak bez przymusu to ciężko dziecko tak przestawiać jak w nocy zaczyna płakać bo chcę butlę ale może warto spróbować? Zobaczymy jak dalej u nas będzie czy to tylko przypadek, że nie budził się na butlę z rykiem :) czy znowu będzie chciał mleczko.Trzymam za Was kciukiSylwia
 
Hej. Ja mam podobnie z moim synkiem. Około 20h zjada 250ml mleka i powinno mu to starczyć do rana a mimo tego około 2-3h budzi się znów na taką samą porcję. Ma skończone 9 m-cy i sposób na wodę też nie podziałał. Po prostu nasze dzieciaczki tak mają i może niedługo im się odmieni. Pozdrawiam.;-)
 
reklama
Mój Bartek budzi sie raz na jedzonko ale problem jest w tym, ze gdy daje mu jesc niby ostatni raz tak ok 22 to nie zje mi wiecej niz 120 ml.On ma juz 7 miesiecy wiec powinien zjadac wiecej ale na wadze dobrze przybiera, nie wiem jak to zrobic zeby sie najadl na noc??Pomozcie!!
 
Do góry