reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne karmienia - 5mies

Ellie1981

mama majowa'09
Dołączył(a)
14 Luty 2009
Postów
139
Miasto
Leeds UK
witam, moja corcia ma niecale 5 mies i od okolo 2 tygodniu zaczela sie czesciej budzic na nocne karmienia (srednio co 3 godz), a ze jest wciaz na piersi to pomyslalam ze moze moje mleczko juz jej nie wystarcza....tylko nie bardzo wiem co najlepiej byloby jej dac na noc do jedzenia(slyszalam ze kaszki sa zbyt ciezkie)...a druga kwestia jest taka ze za miesiac chcialabym ja odstawic od piersi wiec moze to jakos polaczyc? napiszcie jak czy bylyscie/jestescie w podobnej sytuacji i jak to wyglada u was
 
reklama
No to ja bylam w podobnej sytuacji:-) Tylko, że mi się wydaje, że dzieciaczek w tym wieku jeżeli jest na piersi budzi się z cwianiactwa a nie z głodu;-) Mój synek w podobnym wieku zaczął się co godzinę budzić i tylko przy cycku się uspokajał.

I podobnie - przeszliśmy na butlę. Ja zaczęłam właśnie od dawania mleka modyfikowanego z kaszką na noc. Dlaczego kaszka za ciężka? Myślę, że śmiało możesz dać. Wiem, że niektórym dzieciom wystarcza, jeżeli dosypie się do mleczka 1-2 łyżeczki, więc nie są to wielkie ilości. Poza tym nawet samo mleko modyfikowane jest bardziej syte niż kobiece. U nas nie podziałało;-) Muszę robić bardzo gęste to mleko, takie półpłynne w zasadzie.

Do tego przeniosłam małego do innego pokoju i 2 noce go przetrzymałam, nie reagując na histerie, wstawałam tylko raz na karmienie. Po tym czasie uspokoił się i zaczął przesypiać noce.
 
najlepiej odstawic stopniowo odejmujac kolejne karmienia w ciagu dnia i na koniec w nocy chociaz mozna i od razu ale przy pierwszej ewentualnosci nie musisz sie martwic o piersi bo same sie unormuja:tak:, a co do budzenia to moze poprostu mala chce do ciebie a nie do jedzonka i dlatego sie budzi? a zabki juz jej wychodza bo to tez moze byc przyczyna czestego budzenia
 
moja mała cwaniara do tej pory sie udzi w nocy a ma 10 miesięcy!! i powiem tylko tyle że masze o jednej całej spokojnie przespanej nocy. A jak ostatnio wyszłam na dyskoteke do przyjaciółóki na panieńskie to mąż co godzine do mnie dzwonił że jest nie wie co ma robić (co mu sie zdażyło pierwszy raz) aż wkońcu zadzwonił że mam wracać bo nie da rady.więc ani spokojnie sie nie wyśpie ani nie odpoczne razem z dziewczynami...
 
wlasnie tez zaczelam sie zastanawiac czy to wstawanie nocne to nie z cwaniactwa ale ona faktycznie je....wiec moze to moje mleko nie zaplenia brzuszka na dluzej....chcialabym odstawic stopniowo ale w sumie wolalabym zaczac przesypiac noce niz eliminowac posilki w ciagu dnia, moze najpierw sprobuje dac jej butelke w dzien i zobaczyc czy zje na tyle zeby sie najesc bo z butelka tez mamy problem. Sprobuje dosypac kaszki do mleczka jak radzi Camel84 bo to mleczko samo w sobie nie jest zbyt smaczne, generalnie chcialam jeszcze pokarmic do konca mies tylko te noce zeby wreszcie przesypiala...dib2 to uziemienie mnie tez daje w kosc, dlatego m.in. chce odstawic mala w 6.mies (poza tym wracam do pracy w lutym a nie chce robic odstawiania drastycznie tuz przed)
 
A moze to zabki? Moj synek tez zaczal nagle budzic sie czesciej w nocy. Myslalam tak samo jak ty, ze trzeba dokarmiac a tu nagle niespodzianie wyczulam zabka w buzi ;-)
 
Ja jestem prawie na 90 %przekonana ze to ząbki mój Kacper od 2 miesiąca przesypiał ładnie noce a odkad skonczyl 4 miesiące budzi się nawet co 15 min nie chce jesc tylko popłacze i idzie spac tzn jak mu dam jeść to oczywiście zje ale głodny nie jest. no i w tym tg juz mysle ze na dobre zagościł jeden ząbek miałam 3 dni spokoju i od nowa wstawanie wiec chyba następny idzie
 
Moze sprobuj odciagac swoj pokarm, potem podmieniac na mleko z proszku i tak przyzwyczajac do butelki i innego karmienia? A jak butelka sie nie sprawdzi to mozesz sprobowac karmienia lyzeczka albo z kubeczka?
moj 5-miesieczny synek, zatwardzialy wrog butli, przepieknie zajada jabluszka i marchewke lyzeczka, zalapal od razu, bez zadnych protestow i uwielbia te karmienia, a ja mam czasem chwile odpoczynku, bo moge powierzyc te karmienia mezowi (na razie tylko jedno dziennie, ale z czasem bedzie wiecej):). Poki co karmie tylko piersia, wiec nie probowalam kubeczka niekapka, ale wiem ze niektore mamy tak ucza swoje dzieci po odstawieniu od piersi.
powodzenia
 
kisisa - jak mala ma dobry humor to je z butli i to nie tylko wode czy soczek ale rowniez mleczko, tylko ze na noc ona ewidentnie chce do cyca...czasem uda mi sie przemycic jeszcze kilka lyzeczek kleiku lub lykow mleka ale cyc musi byc....
 
reklama
Do góry