reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne karmienie w łóżeczku czy na rękach

Od poczatku karmiłam mm. Ja głupia się nasluchalam że dziecko to powinno co 2 godziny jeść. A że jeszcze wczesniaka miałam to głupia budziłam ją na jedzenie i się dziwiłam czemu tak ulewa. Dałam sobie i jej spokój, jak była głodna to się budziła czyli czasem co 4 czasem co 3 godziny. Rekord 13godzin snu w 4 miesiacu. Nigdy nie karmiłam w łóżeczku przes sen. Przez 3 miesiące na rękach, jak miała silniejsze plecy to już na poduszce
Nie. Nie jest głupota wybudzać tym bardziej wczesniaka przez Ten chocby pierwszy miesiac jak spi dłużej jak 3h. Poczytaj w ogole co to ma na celu. Bo napewno nie krzywda a ochrona przed najgorszym. Co wciąż sie zdarza.
Noworodek a kilkumiesieczne to różnica więc warto to zaznaczyć


Bo Starsze to juz inaczej. Przecie nie robi sie tak w nieskończoność 🙈. Moje jak mialy 8tyg to juz min 6h przesypiały i ani śniło mi sie je juz wtedy juz wybudzać.
Waga była juz podwojona lol
 
reklama
@FitMum Ale dziecko autorki postu ma 3 miesiące i nigdzie nie napisała, że jest wcześniakiem czy też że ma takie zalecenia np. ze względu na hipotrofię, żółtaczkę czy coś innego...
Moim zdaniem jak dziecko przybiera na wadze i w tym wieku się nie budzi, to nie ma co zmuszać do jedzenia przez sen ryzykując możliwość zadławienia. Bo przypuszczam, że jak karmi na śpiocha, to tym bardziej po jedzeniu nie podnosi do odbicia.
 
@FitMum Ale dziecko autorki postu ma 3 miesiące i nigdzie nie napisała, że jest wcześniakiem czy też że ma takie zalecenia np. ze względu na hipotrofię, żółtaczkę czy coś innego...
Moim zdaniem jak dziecko przybiera na wadze i w tym wieku się nie budzi, to nie ma co zmuszać do jedzenia przez sen ryzykując możliwość zadławienia. Bo przypuszczam, że jak karmi na śpiocha, to tym bardziej po jedzeniu nie podnosi do odbicia.
W wielu przypadkach do miesiaca czasu wrecz trzeba wybudzac a tym bardziej wczesniaki i moj post mial za zadanie sprostowanie poprzedniego ktory nie wyrażał sie jasno. Co kiedy ile i na ile.

W wieku 3m dałabym dziecku wybudzić sie samemu na karmienie. Takze zgadzam sie z tobą jak najbardziej

Przy kp nigdy nie odbijalam, ale główka byla Skierowana zawsze na bok.
 
A to nie widziałaś nigdy jak noworodek/niemowle szuka piersi? Dziwne
Masz racje. Moje dzieci spaly ze mna do 6m.. Ledwo bylo poruszenie a piers lądowała w buźce.. Raczej wciąż jakby spały 😆
Płacz zdarzał sie rzadko kiedy jako komunikacja.. Hello jestem glodny. Czekam
 
Do góry